Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Bugün 11 tekrara geçiyorum. Kötü kokulu akıntı ve idrar olayı oldu bende sanırım, ama hareketlerden mi bilemiyorum; çünkü normalde de bazen olur bana. Onun dışında bir değişiklik yok.

Sizin nasıl gidiyor?

Benim aynı gidiyor, akşam yürüyüşe başladım, inşallah devam edeceğim. Haftada 3 defa. Eve gelince hemen plank egzersizi, yarım mekik ve saban duruşunu yapıyorum, saban duruşunu yapmakta zorlanıyordum, yürüyüşten sonra yapınca çok rahat oldu. Tibet yogamı da yine sabah yapıyorum. Aslında yürüyüşü tibet hareketlerinden önce yapmak istiyordum ama sabah yürüyüş yapmam çok zor.

kedicim saban duruşunu ne zamandır yapıyorsun? ve herhangi bir faydasını gördünmü?

kedicim saban duruşunu ne zamandır yapıyorsun? ve herhangi bir faydasını gördünmü?

Yapmakta zorlandığım için, uğraşsamda yapamıyordum. Akşam daha rahat yapıyordum ama onuda yapamadım daha sonra. Dün yürüyüşten sonra yapınca gayet rahat oldu, ısınmanın yararları. Karında etkisi olacak gibi görünüyor.

Halasana omuzları esnetip güçlendirirken boynu rahat ve uzun muhafaza etmeyi, enseden kuyruksokumuna omurgayı uzatmayı öğreten, genelde Salamba Sarvangasana (Destekli Omuz Duruşu) öncesinde veya sonrasında uygulanması tercih edilen, bacakların arkasını esnetirken aynı zamanda nefesi güçlendiren bir ters duruştur.

Doğru hizada uygulandığında birden çok bölgede derin etkiler yaratır:
•Beyni sakinleştirir
•Karın bölgesi organlarını ve Tiroid bezini uyarır,
•Omuzları ve omurgayı esnetir,
•Menapozun semptomlarını rahatlatır,
•Stres ve yorgunluğu azaltır,
•Sırt ağrısı, başağrısı, kısırlık, uykusuzluk ve sinüzit için terapötik olarak uygulanabilir.

Alıntıdır. Yogatime

Son düzenleme:

çok zor bir hareket gerçekten ısınmadan yapılacak olursa hele de sabah kalktığımızda bizi düzeltmeye birilerini çağırmak zorunda kalabiliriz ama etkileri çok iyiymiş gerçekten insanı rahatlatacağı kesin.. sen yapmaya devam et kedicim bende arkandan geleyim

İnşallah devam edeceğim, bu akşam yürüyüş yapacağım. Ardından hareketlerimi. Az hareket yapmaya çalışıyorum, yoksa bir süre sonra sıkılırım diye korkuyorum. Plank, yarım mekik, yürüdüğümde çok zayıflayacağımı bildiğim için videodaki kalça hareketlerinden 1-2 tanesini yapabilirim, fazlasını yaparsam sıkılırım. En sonda saban duruşumu yaparım.
[video=youtube_share;nPFp-DL3RxA]http://youtu.be/nPFp-DL3RxA[/video]

Son düzenleme:

bu hareketler adamda selülit neyim bırakmazzzz kedicim müthiş gerçekten kızın yaptığı gibi kolay değil çoook zoooor bunlar ben ki, tibet 4-5 de bile zorlanan biriyim sana aynen katılıyorum bu hareketlerden işine en çok yarayacak bi kaç hareketi seçip kendini de sıkmadan fazla zorlamadan yapman en güzeli.. şimdiden seni tebrik ediyorum kedicim azminden dolayı sen yaparsın

Dün yürüyüşten sonra denemeye çalıştım. Önce plank yaptım, kalça hareketlerinden birisi zaten plank gibi, üşengeç olunca o hareketi seçtim plank'in arkasından hemen yapayım dedim, ne kadar zormuş. Biraz yapmaya çalıştım ama aşırı zor, uğraştıkça ilerleyen zamanlarda olur inşallah. Ardından alttaki hareketi yaptım, ama bu hareketin amacı eritmekmi, şekillendirmekmi bilmiyorum.

Yoga hareketlerinden sonra ağırlık çalışması yapılmaması gerekiyormuş. Yazıyı paylaşıyorum.

ÇALIŞMADAN SONRA ASLA AĞIRLIK ÇALIŞMASI VEYA KARDİO ÇALIŞMASI YAPMAMANIZ, SİZİN SAĞLIĞINIZ VE YAPTIĞINIZ YOGA ÇALIŞMANIZIN BEDENİNİZ ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİ AZALTMAMANINIZ İÇİN ÖNERİLİR.

ÇÜNKÜ SALGI BEZLERİMİZDEN SALGILANAN HORMONLARIMIZIN BEDEN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ DİĞER ÇALIŞMALARLA YOK OLMAKTADIR.
ALINTIDIR. (YOGAEVİM)

Plank, kalça hareketleri, yarım mekik derken, en son saban duruşumu yaptım çok rahat yaptım, rahat olduğu içinde daha fazla durdum. Çok rahatlattı.

[video=youtube_share;cFvfm8YchpA]http://youtu.be/cFvfm8YchpA[/video]

videodaki hareket popoyu süper şekillendirir ve ortada selülit neyim bırakmaz bana göree eee tabi yapmışken hareketi bir adım daha öteye taşıyan ve karın kaslarını da devreye sokan o 2. hareketi yapmak lazım

Bende de göbek sorunu olduğu için 2. hareketi seçmiştim. Kış geliyor, eğer bir terslik olurda yürüyüşe çıkamazsam diye, ip aldım kendime, numaratörlü, kaç tane atladığını gösteriyor.

Son düzenleme:
Kedicim,
iki videolu mesajı alıntılayamıyormuşum.. O yüzden direkt cevaba geçiyorum.
İlk videodaki hareketleri hiç denemedim, fikrim yok. Bak bakalım işe yarıyor mu..
Zaten en azından 3 ay düzenli yapman lazım. İşe yararsa söyle bize de..

İkinci videodaki haraketler daha tanıdık. İlk hareket özellikle kalça kasları için.
Forumda konuyla ilgili başlık açan, tecrübesini paylaşan var mı ona bakmışsındır mutlaka, diye düşünüyorum. Bir zamanlar antrenör diye biri vardı, çok yardımcı olurdu sporla ilgili sorularda.. Hala buralarda mı bilemiyorum.

Bakalım inşallah yapacağım. Forumlarda bakmadım, googleda baktım, çoğunlukla eritme amaçlı paylaşımlar vardır düşünmüştüm. :) Teşekkür ederim.

selamlar güzel insanlar ZAFER bayramımız kutlu olsun!

bilenler bilir ( hep bu repliği kullanmak istemişimdir ) bir ara tibeti bırakıp etkileri gözlemlemek istemiştim.
yeniden başlayalı 2 hafta oldu. ve bu süre içinde uykumu düzenleyenin tibet olduğuna karar verdim. çünkü bıraktığım süre içinde gece uykum sürekli bölünüyordu.

bir de inanılmaz derecede ter kokmaya başladım geçen sefer bu kadar olmamıştı.

gelişmeleri bildireceğim yine bol hareketli ve sağlıklı günler

Benim yapmak istediğimi sen yapmışsın. Etkilerini belki daha iyi anlarsın. Ter kokusu bende ilk zamanlarda olmuştu.

Benim yapmak istediğimi sen yapmışsın. Etkilerini belki daha iyi anlarsın. Ter kokusu bende ilk zamanlarda olmuştu.

evet kedi bırakıp geri dönünce daha iyi anlaşılıyor. hiç bırakmamaya kararlıyım bu kez. bazen sadece ilk hareketi yapıyorum bazen de her hareketi 3 kez yapıyorum. ama bir şekilde devamlılığı sağlamaya çalışıyorum

Bende bazen daha az sayılarda yapıyorum. Bugün 21 yaptım ama.
Bu arada ipi de tavsiye ederim, dışarıda yürüyüş yapma şansı olmayanlara. Gerçekten vücudu çok iyi çalıştırıyor. Ama tibet hareketlerinden sonra yapmayın sakın. Birlikte yapacaksanız, en son tibet yogasını yapın. Mesela kitapta da sabah yürüyüş yapabilirsiniz ardından hareketleri yapabilirsiniz yazıyordu. Ben sabah tibet yapıyorum. Haftada 3 kezde akşam ip atlayıp, sizinle paylaştığım diğer hareketleri yapıyorum. En sonda sabah duruşunu yapıyorum. Daha 1 hafta oldu.
İpi aşırı kilosu olanlar, kalp rahatsızlığı, bel fıtığı rahatsızlığı veya bacak eklemlerinde problem varsa ip atlamayın.

Tibet hareketlerinin, bendeki yararlarından birisi de hareketlerden hemen sonra bağırsakları çalıştırıyor.

çok etkilendim bundan mutlaka deneyeceğim, merak ettim herkes memnun anladığım kadarıyla

yaşın kaç arkadaşım

Merhaba üstünden çok zaman geçmiş o zamn 20 yaşındaydım. ancak alerjiden dolayı kronik yorgunluğum vardı, bu yüzden dinçlik konusunda çok yardımı oldu hareketlerin ama devaam etmek gerek.. ileriki yaşlarda faydalrı giderek artıyor, komşum 48 yaşında ve aylarca fizik tedaviye gitti kireçlenme yüzünden, namazı oturarak kılıyordu. sonra bu hareketleri yaptığında o kada fizik teaviye boşuna gitmişim dedi, çok iyiyim dedi. uzun mesafe yürümeye ve namazı normal kılmaya, alaturka tuvaleti kullanmaya başlamış. gittikçe gençleşiyorum diyor, cildi de güzel görünüyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…