Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Ben de başlarken bir üşendim ama şimdi alıştım artık, daha güzel etkilerini bekliyorum .. O güzel etkilerle karşılaştıkça burada da paylaşacağım ..

bende yeni başladım ilk haftam bitmek üzere ...ben yatar yatmaz şıp diye ve sabaha kadar deliksiz uyuyan biriyim ama son 2 gündür uykuya geçemiyorum zar zor uyusam da 1 saat sonra falan yeniden uyanıyor ve uyuyamıyorum... hareketlerle ilgili olduğu düşünüyorum şu anda sadece 3 saatlik uykuyla geceyi geçirdim ve başladığımdan beri kabuslar görüyorum Umarım uykusuzluk ve kabuslar geçicidir çünkü bu şekilde devam edemem ,yapmakta istiyorum aslında ... böyle etki eden var mı? bu arada olumlu olarak cildimde de bir güzellik ve tazelik var

bu arada tek ben değil ablam ve onun bir arkadaşı birlikte yaptık sonuç sıfır

Başlangıç olarak iyi hareketler ama biraz daha çeşitlendirilirse daha iyi olur.

ama siz bu hareketleri yanlış anladınız sanırım bunlar pilates gibi kas yapıcı yada kardiyo amaçlı hareketler değil bedende çakra adı verilen 7 enerji merkezi (girdabı) mevcut olup tüm sistemler bu merkezlerden yayılan enerjiyle kontrol edilmekte ve birbiriyle ahenk içinde çalışmaktadır.Bu yedi enerji merkezinden biri az çalışsa yada çok çalışsa hastalıklar meydana geliyor mesela hormonal hastalıklar saç dökülmesi cilt bozukluğu vs. ayrıca yaşlandıkça da bu enerji merkezleri az çalışmaya başıyor .İşte bu hareketler bu enerji gırdaplarını düzenliyor böylece de iyileştiriyor ve gençleştiriyor.Hormonal nedenlerle kilo almış kişileri zayıflatıyor ama çok yemek yiyen birini tabiki zayıflatmaya yetmiyor

Ben bu egzersizleri 3 aydan uzun süredir yapıyorum ve faydasını da gördüm. Anca son 10 günde iki gün yaptım üç gün yapamadım biraz aksilik oldu. Konuya hakim arkadaşlarımdan destek bekliyorum sizce şimdi ne yapmalıyım?

Kabusla ilgili etkileri kendimde görmedim ama çevremde yapan yakınlarımda oldu ve konuda yazan arkadaşlarda vardı. Cilt ile ilgili etkilerde yine tibetten kaynaklanıyor. :)

ben inatla aylarca yaptım ama bir faydasını göremedim..

bu arada tek ben değil ablam ve onun bir arkadaşı birlikte yaptık sonuç sıfır

Etkiler kişiye göre değişiyor. Hareketleri doğru yapıyormusunuz, iyice araştırdınızmı, nefesi nerede alacağınız, vereceğiniz. Bazen farkedemediğimiz etkilerde olabiliyor. Bıraktınızmı şu an, bıraktıktan sonra bedeninizi gözlemleyin bir farklılık olacakmı, belki o zaman etkilerini daha iyi anlayabilirsiniz.

3'ten başlamak yerine, birkaç sayı indirebilirsin. Mesela 21'deysen 15 veya 17 tekrar'a in, yine her hafta 2'şer arttır.

Kabus demek bundan kaynaklanıyor, kabus görmekten bıktık resmen her gece 1-2 tane görüyorum. Nedenini de çok düşündüm ama tibet hiç gelmemişti aklıma ..

Benim normalde bağışıklık sistemim pek iyi değildir, zamanında çok antibiyotik kullanmaktan dolayı ama genele kışın olurdum hasta, ya da salgın varken, bu sıralarda sık sık hasta gibi oluyorum, sesim kısılıyor, boğazlarım ağrıyor, üşüme, halsizlik, ateş vs .. Acaba diyorum tibetin mi etkisi bağışıklığım güçlenecektir belki ..

kızlar bu tibetle karın bmlgesi sıkılasan eriyen oldu mu?

Eğer hareketlerle birlikte, yediklerinize dikkat ederseniz faydası olabilir, vücudunuzda şekle girer, ama benim gibi sürekli oburluk yaparsanız etkisi olmaz.

Teşekkürler.

Regnis çok iyi açıklama yapmış. Ama siz bu hareketleri ayrı zamanda yapıp, mesela ben sabah tibet hareketlerimi yapıyorum. Haftada 3 günde ip atlama, şınav, mekik vs. hareketler yapıyorum. Tibet hareketlerinin amacı daha farklı, regnis'in anlattığı gibi. :) Eğer diğer hareketlerle birlikte tibet hareketlerini birleştirmek isterseniz. Kardiyo vs... hareketleri yaptıktan sonra en son tibet hareketlerini yapabilirsiniz. :)

Evet kitapta, hafif soğuk algınlığı olablir başlarda diye yazdığını hatırlıyorum. Herkesin vücudu farklı tepki verebiliyor. Mesela ben toksinleri idrarla attım, hareketleri yapmaya başladığımda. Bazı arkadaşların yüzünde sivilce oluştu, onlar o şekilde attılar. Ama tabii sizinkisi şu an salgındanmı hareketlerden mi bilemiyorum.
Mesela konuda bir arkadaş; Hafif bir boğaz ağrısı, grip başlangıcında hemen hareketleri yapıyorum, iyi geliyor demişti.

2 haftasındayım yani beşinci tekrar benim ensemde bir yumru vardı şimdi baktım o kadar küçükmüş ki bulmakta zorlandım.15 yıldır falan var 2 ay önce baktığımda duruyordu bugün baktım küçülmüş hareketlerden olabileceğini düşünüyorum. Dediğim gibi cildimde de bir tazelik ve ışıltı var.Nasıl desem cilt bakımından yeni çıkmış gibi...

Son düzenleme:

Konuya göz gezdirdinizmi bilmiyorum ama, püsküüt'te de böyle bir etki olmuştu. Nodüllerde küçülme olmuştu. :) Yani sizdeki etki bu hareketleri yapmanızdan kaynaklanıyor.

Son düzenleme:
Merhabalar *^-^*

siteye yeni üye oldum, tesadüfen kısa bir süre önce ben de başladım bu hareketlere. yalnız doğru düzgün araştırmadığım için 6'şar tekrardan başladım =) o yüzden süreyi biraz uzatıyorum ve hatırlama kolaylığı açısından bu pazartesi 7 tekrara geçiyorum. sonrasında ikişer arttırmaya devam ederim diye düşündüm.

bu kadar kısa sürede benim için zaten en önemli şeye, enerjikliğe kavuşmuş bulunuyorum=) normalde asla uykulara doyamam, bıraksalar 20 saat uyuyabilirim, uyandıktan sonra da saatlerce kendime gelemem (depresif yapıdan kaynaklı sanırım). hareketleri yapmak uyku düzenimde bir değişikliğe yol açmadı henüz. ancak, her gün kendime resmen yalvararak matın üstüne gidiyorum ve birinci harekete başladığım andan itibaren şıp diye uykum açılıyor=) bunun benim için ne demek olduğunu kelimelerle anlatamam =)

yalnız motivasyonumu kaybetmek üzereydim ki, bu konuyu keşfettim. başka insanların da düzenli olarak yapıyor olması ve sürekli iletişim halinde olmak motive edici olacaktır diye düşünüyorum. üşenmeyip hemen hemen her yorumu okudum. şimdi daha iyi hissediyorum =)

tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir şey var. uzatmalı son sınıf öğrencisiyim =) haftada iki gün dersim var, onun dışında boşum. gece oturmayı da sevdiğimden uyandığım saatler öğleni, öğleden sonraları filan buluyor (hatta bugün hiç uyumadan dersime gideceğim) o saatlerde yapıyor olmak etkilerini azaltır mı acaba diye sorarak yazımı noktalıyorum =)

sağlıklı günler *^-^*

3 tekrarla başlayıp haftada bir 2 şer artırmanız gerek. bilginiz olsun

okudunuz mu bilmiyorum ama Ayşenur Yazıcı da yapıyormuş etkilerini yazmışlar.

LilaKutu - Lilapedia - tibetin 5 hareketi

Okumamıştım, hemen okuyorum. :)

Sabah aç karna ve akşam aç karna yapmak daha iyi yazıyor ama, burada müsait olduğu saatlerde yapan arkadaşlarda oldu ve güzel sonuçlar aldılar, yapabilirsin ama tokken yapmazsan daha iyi olur. :)

Ne zamandır aklımda ama yazmayı unutuyorum hep, sanırım tibetin bende en çok kendini gösteren etkisi göğüslerimi büyütmek oldu, ciddi anlamda etkiledi ..

Göğüslerimi büyüttü, özellikle regl öncesi gömleklerimi kapatamıyorum :) ve bir kitle vardı göğsümde onun küçülmesini sağladı. İyi huylu, sorun çıkartmayacak olmasına rağmen büyük boyutluydu ve beni rahatsız ediyordu. Ben işsiz olduğum dönemde başladım o zaman sabah kalktığımda rahatlıkla yapıyordum ama şimdi sabah yapamıyorum, eve gelince ya yorgun oluyorum ya da yemeğe oturuyoruz o yüzden gece yatmadan önce yapıyorum. Mışıl mışıl da uyuyor sabah çok rahat kalkıyorum. Sadece eğer bir planım olursa, bir arkadaşıma gidersem falan aksıyor gerçek anlamda az zamanımı alıyor olsa da her gün düzenli yapmak zor. Şimdi babama öğrettim akşam beraber yapıyoruz.
Bence etkisi ileri yaşlarda daha belirgin, ben biraz meditasyon biraz da spor amaçlı yapıyorum.
İnanılmaz esneklik kattı bana, ben herkese tavsiye ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…