Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
havvacııımmm, tekrar görüşmek ne güzeeeelll
demek kendini bakıma verdin :KK70: iyi olmuş, sıkma kendini canım yaa salla gitsin
hakikaten çocuk istemek bana da tuhaf gelmeye başladı. görümcemin bebişinin gözleri mikrop kapmış...aslında çok mühim bir hastalık değil, ama görümcem nasıl üzgündü anlatamam..büyük sorumluluk hakikaten...ufacık birşey olsa anne baba mahvoluyor...dahası geçende emzirmeye götürürken görümcemin ayağı oyuncağa takılmış ve düşmüş..bebek kucağında olduğundan zarar görmesin bebek diye kolunun üstüne düşmüş...kolu kırıldı zavallının...bu gibi şeyleri düşündükçe zor geliyor...haa bir de bizim yumurcak iyice ayaklandı artık..sürekli peşinden koşturmak gerekiyor..eline ağzına ne alacak diye sürekli gözümüz üstündeydi...çok zor yaaa...ama Allah isteyen herkese versin tabii hayırlısıyla..amacım sizi korkutmak değil tabii...bunları da düşünmek gerekiyor..çünkü hayat tamamıyla değişiyor...
bugün feci yağmur ve gök gürültüsü var..içimden iş yapmak gelmiyor açıkçası...neyse sizden haber almak iyi geliyor bana..umarım eski günlerimizi tekrar yaşarız çok öptm

kızlar merhaba, yine uzun süren bir sessizlik...umarım iyisinizdir.
benim size güzel haberlerim var, yarın bir işe başlıyorum. inşallah hayırlısı olur...siz ne alemdesiniz
sevgiler

slm ebrucuğum iananırmısın çok sevindiim.hayırlı olsun.inşallah yeni işin sana mutluluk getirir.
bende kırşehirdeyim.inşallah 25 i gibi tatile çıkacağız.bu seferki tatilimiz biraz farklı olacak.çadır kurup akdeniz kıyılarını gezmeyi düşünüyoruz.çoluk çocukta yok gezmek daha kolay olacak.
ebrucuğum aynı dert benim görümcemin kızında.kız 1.5 yaşında ama sorma 3 yaşuındaki çocuğun beyni ve fiziği var.arkasından koşmaktan yorulduk.ilginç olanıda çocuk ne anasını ne babasını istiyor.varsa yoksa önce eşim sonra ben.hakikaten bir bebeğin sorumluluğu çok çok büyük.
dediğin gibi artık ne kadar çocuk istiyorum bende bilmiyorum.doktora bile gitmeyeceğim.zamana bıraktım.hele bir eylül gelsin bakarız.
ebrucuğum kendine dikkat et.yine yazışalım.bu aralar kafamı dinlemek için uzak kalıyorum burdan ama emin ol ben bu sayfaya her zaman girmeye çalışacağım.tabi siz olduğunuz sürece...

ayyy havaacımmmm, bi çadır alıp peşinize düşmek istedim şu an :)
kızlar nasılsınız bakimmm
benim eski müdürüm yeni iş yerinde de mdrüm oldu :) rastlantının böylesi...şimdilik iiyi gidiyor
dün gece rüyamda afedersiniz eşimin poposundan kan geliyordu, r bakıyormuş güya...ben nasıl ağlıyordum anlatamam...bilinç altım fenaa demek ki..Allah hayırlara çıkarsın
çok öpüyorum sizi...seyrek de girseniz yazın, haberasiz etmeyin
ramazan geliyor, Allah sabır versin bize..hava çok sıcaak
siz eşlerinize oruç tutturacak mısınız..ben tutturmayacağım
öptmmmm

slm kızlar.nasılsınız?ben de tatili yedim yuvama geldim.gelmişken sizi bir yoklayayım dedim.güzel haberlerle karşılaştım.iş bulmana çok sevindim .inş.hayırlı ve daim olur.buralar çok sıcak.neyseki işimi bitirdim şimdi dinlenmeye çekildim.tatil yorucuydu ama güzeldi.kib...

slm kızlar.nasılsınız?ben de tatili yedim yuvama geldim.gelmişken sizi bir yoklayayım dedim.güzel haberlerle karşılaştım.iş bulmana çok sevindim .inş.hayırlı ve daim olur.buralar çok sıcak.neyseki işimi bitirdim şimdi dinlenmeye çekildim.tatil yorucuydu ama güzeldi.kib...

ooo hoşgeldin yuvana canım benim...beni hızlı gonzales ilan etme ama çok iyi bir teklif aldım geçen hafta, sanırım kabul edeceğim kızlar...ama şöyle bir durum oluştu...şimdiki işime mdr olarak eski işimdeki mdr ümü işe aldılar..biz mdr ümle çok iyi anlaşırdık...yeni yerden iş teklifi alınca durum kötü oldu tabii...cuma mr üme açıklarken çok kötü oldum..ağlaştık...ama ne yapabilirim :KK43: hayat hep seçimlerle sınıyor bizi...
Meryemcim kızlar pek takılmaz oldu...sanırım tatil modu...senin tatil niye yorucuydu ki...çok öptm

ebrubucum cok gecmıs olsun allah sıfa versın cnm
benımde esımın sol tarafında ara ara gelen sızılar var doktora gıttı ıltıhap ıcın test verdı
renklı doplere gırdı hıcbırsey yok dedıler
antıbıyotık kullanmaya basladı sol tarafında bır kıtle var sıvı dolu gıbı ama herzaman görünmüyo
banyodan cıktıktan sonra uzanırken farkedıyoruz cnm çok sıkılıyor cok endıselenıyorum
doktor gıdınce kayboluyormus o herneyse ınsallah ıltıhap yag bezesı gıbı bırseydır
neyapmamızı önerırsın cnm

merhaba kızlar.o kadar uzun zaman olduki yazışmayalı.ebrucuğum senin adına çok sevindim.hayırlı olsun yeni işin.bende asarcık ilçesine atandım.75 km yol.çok yoruluyorum.1.sınıf aldım.eve kendimi zor atıyorum.
eşimi sorarsan sağlığı iyi şükürler olsun.seninkide iyidir inşallah.bebek işini ne yaptınız.biz beklemedeyiz yine.
inşallah okursun ve yine yazışmaya devam ederiz.

ebrubucum cok gecmıs olsun allah sıfa versın cnm
benımde esımın sol tarafında ara ara gelen sızılar var doktora gıttı ıltıhap ıcın test verdı
renklı doplere gırdı hıcbırsey yok dedıler
antıbıyotık kullanmaya basladı sol tarafında bır kıtle var sıvı dolu gıbı ama herzaman görünmüyo
banyodan cıktıktan sonra uzanırken farkedıyoruz cnm çok sıkılıyor cok endıselenıyorum
doktor gıdınce kayboluyormus o herneyse ınsallah ıltıhap yag bezesı gıbı bırseydır
neyapmamızı önerırsın cnm

Benzeri eşimdede var bizde çok korkuyoruz.Bazen sol testisin alt kısmında köşede bir sertlik oluşuyor.O oluştuğunda sol testisin yanında damarlar var onlarda şişiyor ve sertleşiyor.O damarların bitim kısmı iyice sert işte o köşe kısmı.15-20 dakika sonra yok oluyor ve hiçbirşey yok.Doktora gittik doppler ultrason çekildi birşey çıkmadı.Başka doktor elle muayene yaptı yine birşey yok.Anlatmış durumu eşim tümör olsa belirip kaybolmaz sürekli olur demiş ama hala içimize sinmedi.Günde 1-2 kez oluyor 15-20 dakika sonra geçiyor.Salı tekrar ultrason çektiricez.Yorumlarsanız iyi olur.

Sena nu günümü nasıl neşelendirdin anlatamam, detayları bekliyorum bak :)

uğurboncuğum ve leyla,

size özelden msj attım, belki bu sayfaya girmezsiniz tekrar diye...çok uzun zamandır girmiyordum siteye...kötü düşünmeeyin, güçlü olun ve birkaç dr un yorumunu daha alın....acil şifalar dilerim

kızlar hamileyim

tebrik ediyorum sena cim bildigim kadariyla senin esinde testis kanseri ameliyati gecirdi dimi hamileligin normal yollardanmi oldu yoks atedavi gördünmü detaylari sölersen bizede umut vermis olursun seni ve esini tebrik ediyorum tekrar allh tamamina erdiri inslhh ...:21::emir_bebek:

sevinç merhaba, senanur un da eşi geçen sene ameliyat oldu ve r.terapi tedavisi gördü...normal yoldan sanırım, başlamamışlardı çünkü tedaviye
sen nasılsın, inş senin de güzel haberlerini alırız

senanuur, hadi kızım yaa uğra bu sayfaya da anlat tüm detayları

sevinç merhaba, senanur un da eşi geçen sene ameliyat oldu ve r.terapi tedavisi gördü...normal yoldan sanırım, başlamamışlardı çünkü tedaviye
sen nasılsın, inş senin de güzel haberlerini alırız

senanuur, hadi kızım yaa uğra bu sayfaya da anlat tüm detayları

bizde ne yapalim ya beklemedeyiz artik baslayacagiz sanirim tedaviye tüp bebek tedavisi randevu aldim benim esimde ameliyat olali 8 ay oldu sperm dr una gittik biraz artis avr dedi eskisine göre tedaviye yeter dedi ahreket felan iyi dedi bakalim hayirlis bu ayin 22 sine gidecegim dr a baan dua edina rkadaslar :KK59:

merhaba kızlar.kusura bakmayın cevap yazamadım hamilelik benim için biraz zor geçiyor bulantılarım fazlaebrununda dediği gibi doğal yolla kaldım.aslında yavaş yavaş başlayacaktık ki rabbim müjdeyi verdi.biliyorsun radyoterapi göreli bir sene geçti tam kaldı.buda rabbimin taktiri herhalde.ebrucuğum dualarımda seni de söylüyorum.senden ne haber iş nasıl eşin ansıl.tedavi süreci nasıl.yoksa sende de müjdeli haber mi var.inşallah diyelim.
sevinç arkadaşım nasıl oldu bende bilmiyorum.eşim ameliyat oldu.sonra düzenli beslenme ardından proxeed plus kullandı.6 ay kullanın diyordu.eşim toplasan 4 ay falan kullanmıştır.sonra tatile gittik.yazın bayağıuğraştık:KK66: sonra tatil bitti bizim uğraşmalarda bitti:)öyle takip falan nerde...toplasan 2-3 kere birlikte olduk rastgele.olacakya işte.o yüzden oluruna bırakmak en doğrusu.
sevinç inşallah seninde işlerin hayırlı gider canım
yine yazışırız.

ay nihayet haberini aldım Havvacım...Allah inşallah hayırlısıyla sağlıklı, bahtı açık, imanlı çocuklar verir...darısı çocuk umuduyla yaşayan tüm anne adaylarına
ben işimde gücümdeyim canım...çok yoğun çalışıyorumm...eşimin kan tahlillerini falan yaptırdık ama kendi dr una gidemedik daha...bizde birşey olmaz çünkü eşimin morfolojisi %2 idi...kim bilir şimdi kaç olmştur...RT bunu da etkiliyor...ben çocuktan vazgeçtim zaten, eşim sağlıklı sıhhatli olsun yeter
kuzum aman kendine dikkat et...bol badem ceviz fındıkfalan ye...ayyy ama miden bulanıyo, sen tuzlu şeyler ye...su da içemezsin sanırım :KK43: ama sudan kendini yoksun bırakma.... ayyy kaç aylık oldu kıss...habersiz bırakma beni...göbüşün çıktı mı bakimm..cinsiyeti ne zaman belli olacak...ayyy eşin nasıl mutlu olmuştur yaaa...hep böyle sevinçli haberlerle dolsun eviniz...nasıl öğrendin, o anları anlatsana zuzum

siz de benim dualarımdasınız...çok öptüm canımmm

ayyyyy canım benim.ne kadar güzel bir haber vermişsin havvacım böyle.bak üzüldüğün günler eride kaldı.inş.kucağına da almayı nasip eder Allah ım.bizlere de dua et canım ya biz de böyle hamişiz diye msj atalım bu siteye.kendine iyi bak canım.okula gidiyor musun?1 leri aldım yoruluyorum diyodun.şimdi napıyosun?bol bol nazlan hamileliğim eufini çıkar.seni ve minik yavrun çok öpüldünnnnnüzzz

kızlar çok saolun.ilk testler yapıldı sonuçlar iyi.14 haftalık.ya çok ilginç oldu.beklemiyorduk biliyorsunuz.okuldayım bulantılarım çoktu.kızlar hamilesin doktora git diyorlardı.bende olanları anlatamadığım için yok değil falan diyordum.sadece bizim durumumuzda olan bir arkadaş biliyordu.aslında eşimle doktora gitmek için konuşuyorduk.tam bir sene oldu yavaş yavaş gidelim artık diyorduk.bizim testler nasıl şuan bilmiyoruz.o yüzden ebru rabbim verince veriyor.
neyse bir sabah çok kötü oldum eşime beni arabadan al dedim.doktora gittik.ilk eşim öğrendi sonra çiçek falan yaptırmış.ilk öğrenen o oldu yani:)inşallah herşeyiyle babası gibi bir çocuk olur.sizlerede dua ediyorum.
okula gidemiyorum.3.5 saat yol 160 km yol.zaten aşırı yorgunluk.
yemek yemeye çabalıyorum.kitaplar aldım beslenme bakım hakkında okumaya çalışıyorum.
kendinize dikkat edin.dualarım sizlerle.

X