Tesettürü bırakmak üzerine...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok herhangi bir siyasi ve ya ideolojik düşünce ile işim asla olmadı olmaz da , benim konum daha yüzeysel dediginiz gibi en fazla bir ay konuşurlar dedikoducu çevre hiç umurumda değil beni sadece anne babam be eşim ilgilendiriyor o

Bu hayatı başkaları için değil kendin için yaşa.
Başkaları ne der diye düşünme, ben ne hissederim diye düşün. Kendin için en doğru gelen neyse onu uygula.
Tesettür başkaları dediği için uygulanan birşey değildir ve olmamalıdır da..
Allah için yaparsın. Yapamazsan da yine hesabını Allaha verirsin..
Diğer türlü o şey sana yük olur

Tabiki üzülürler ama sizi tesettürlüsünüz diye sevip saymıyorlardır herhalde siz onların evladısınız
Evet ama 6 kardeşiz içlerinde en çok beni seviyorlar, daha doğrusu en söz dinleyen onları hiç üzmeyen hep ben oldum şimdi böyle bir şeyde büyük yıkım olacak onlar için,

Merhaba arkadaşlar tesettürlü olup da başını açan var mı uzun zamandır bunu yapmak istiyorum ama çevremden gelecek olan tepkilerden dolayi cesaret edemiyorum bu durumu yaşayanlar var mı nasıl baş ettiniz?
Çevremde başını açan arkadaşlarım oldu, iş arkadaşım da oldu. Kimse yadırgamadı, eleştirmedi, açıkken de kapalı iken de bendeki bakış açısı değişmedi.

Merhaba arkadaşlar tesettürlü olup da başını açan var mı uzun zamandır bunu yapmak istiyorum ama çevremden gelecek olan tepkilerden dolayi cesaret edemiyorum bu durumu yaşayanlar var mı nasıl baş ettiniz?
Bu sıralar sosyal medya acanlarla dolu. İçinden gelmiyorsa takma ki şuan da elalem için takmanın bir anlamı yok. Ben böyle istedim de geç.

Bence seciminizi elalem ne der diye degil de, kapanma nedeni olan Allah ve oteki dunyayi dusunerek yapmak daha saglikli olacaktir. Aksi takdirde elma ve armutlar karisiyor. Elalemi dinlemek mantikli degil, acilsaniz da kapansaniz da tunik de giyseniz carsaf da giyseniz konusacak bi sey bulurlar.

Bu sıralar sosyal medya acanlarla dolu. İçinden gelmiyorsa takma ki şuan da elalem için takmanın bir anlamı yok. Ben böyle istedim de geç.
Sosyal medya kullanmıyorum, açılmak mevzusu bir iki senedir gündemimde ama bir türlü cesaretimi toplayamadım ara sıra anne ve babamin ağızlarını aradım ama tepkileri çok sert oldu ,anne ve babam dışındaki kimse de umurumda değil

Çok haklısınız keşke herkes sizin kafanızda olsa

Ben 1 ay önce başörtü takmayı bıraktım yaşım sizdende 3 yaş büyük eşimin tavrı da vardı ama herşeyden önce 9 yaşında yediğim dayaklarla kapanmam bana bunu yapan kendi çocuğuna asla teklif etmedi bile. Siz yaşıyorsunuz bu hayatı doğrusuyla, yanlışıyla sosyal medya da bi eşimin kuzen eşi dengesiz sordu eşim annesinin ağzını kapattı kimse de yadırgamadı senelerce kim ne diyecek diye ikilemde yaşamak beni daha kötü yapmıştı. Sizin için de bir hafta en fazla konuşulacağı arkamdan diyorlarsa da duymuyorum

Haklısınız, özellikle son cümleniz çok doğru her zaman konuşacak birsey bulurlar

İnşallah ben de sizin gibi başarırım

Kapanırken küçük yastamiydin ?

Ya hep ya hiç yanılgısına düşmeyin ne kadar yapabilirseniz kârdır. Hakkını veremiyorum o zaman ne yapayım tamamen açılayım, vesvese bu unutmayın. Çoğu ibadeti ilk bu düşünce ile terk ederiz. İnternet sosyal medyayı azaltın kitaplar okuyun kendinizle başbaşa kalın ve bu zamanda bu sıcaklarda Allah için yaptığınız ibadetin kıymetini düşünün. İnşallah doğru kararı verirsiniz.

Sosyal medya kullanmıyorum, Vesvese konusundan çok dertliyim zaten, başka başka konularda da uykularımı kaçıracak kadar vesveselerim var:-( bunun bir vesvese olduğunu hiç düşünmemiştim doğrusu,

Kapanırken küçük yastamiydin ?
Evet 12 yaşındaydım, tek düşüncem de annemi mutlu etmekti, o günü hiç unutmuyorum beni başörtü ile görünceki mutluluğunu hedeflemiştim ve çok mutlu olmuştu ;-) ama o yaşta verilen kararlar kalıcı olmuyormuş onu anladım senelerdir açılmak isyiyorm ama anne ve babamı aramıyorum

Olabilir. Ağır gelmiştir belkide örtünmek ama baya şaşırtıcı olmuş

Gercekten evlat sevgisini yureginde tasiyan, evlatlarini Allah'in bir emaneti olarak gorebilmis ebeveynlerin sevgisini kaybetmezsiniz.

Ortalama 70-80 sene insan ömrünün en az 50 senesinin insanları mutlu etmek için heba edilmesi ne acı.
Başkalarının mutluluğu için yaşayanlar ileride çok pişman oluyor da iş işten geçmiş oluyor.
Anne ve babalarımızın bizim biriciğimiz ama bu hayat size bahşedildi. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz gibi yaşayacağınız kadar da uzun değil.
Kendinizi mutlu edecek şeyi yapın bence. Siz mutlu olmazsanız bir noktadan sonra kendi çevrenizi de mutsuz edersiniz.
Boşverin siz ağzınızla kuş tutup, 40 tas suyla da yıkansanız konuşası olan yine konuşur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…