Tesettür Allah rızası için mi eş rızası için mi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yok ben içgüdüsel olarak sordum ,
sevgilim beni böyle incitse, onunla sevişmek istemem.
bunu nasıl yapıyorlar onu merak ediyorum
İncinmemiş demek ki konu sahibi. Hatta belki normal de görmüş olabilir. Adamda sinsilik, içten pazarlık, yalancılık diz boyu iken kadına "seni güzel ahlakın yüzünden seçtim"diyor. Kendinde olmayanı aramış belli ki.

Ablacım 2 genç kızın varmış bu saatten sonra boşanmayı göze alamazsın sen belli ki
Ne diyelim yani hakkında hayrlısı olsun çok takıp kendini mutsuz etme

En büyük bencilliği siz daha yirmi yaşındayken kocanız yapmış zaten .
Bu başörtüsü konusu çok hassas ama Allah rızası için yapılmalı . Genelde aile ya da koca zoruyla kapalı olanlar asla içinden gelerek yapmıyor ve inanın başörtüsüne zulüm ediyor . Kapanmak sadece başı kapatmak değil .
Eşinizi karşınıza alıp güzelce konuşun . İçinizde hep bir ukde kaldığını her huzursuzluğu göze aldığınızı kendı hayatınız olduğunu ciddi ve kararlı sekılde konuşun . Umarım kendınızle ilgili doğru kararı varırsınız .

Çok bilmiş eşiniz size bunu yaparken peki kendisi dini görevlerini tam yerine getiriyor muydu yada getiriyor mu?

Ne hakla size bu kötülüğü yapar?

Hayat sizin. Kendinizi nasıl hissediyorsanız öyle davranın.

Gerçekten eşiniz bu konu yüzünden boşanmak istiyorsa demek ki bu da onun bahanesi olacak.

Bana kalırsa böyle güvensiz adamın kıçı yemez boşanmayı..

Bu ne biçim bir yorum ya. Tesettür ile ilgili düşüncenizi burada kışkırtıcı bir şekilde dile getiremezsiniz. Yorumunuzu raporluyorum.

Yani aklin basina 16 yil sonra mi geldi? seni bastan zorla kapatmasina izin vermeyecektin. 16 yil istemeye istemeye kapanmissin.

Baban evet yanlis demis dinleseydin keske ama babalarda yanlis dusunebilir.. iyi dedigi biriyle evlensende belki dag ayisi cikardi.. bu isler biraz kismet nasip…

Oln olmus artik yani herkes aciliyor herkes kapaniyo.. 1-2 konusulur sonra unuturlar hem kime nesi? Esinde bosuyorsa bosasin. Kendine guveniyorsan istedigini yap derim.

Kaldi ki esin acaba islamin sartlarinin kacta kacini yapiyor?

Senin daha oncede boyle sacma yorumlarin oldu niloyacim. Once seni saygiya davet ediyoruz. Once bir arastir kim emretmis ondan sonra konus. Bilgin yok ama fikrin masallah

Kadınlarımız böyle büyütülüyor çünkü. Evlenene kadar korudukları kızlık zarı sayesinde ilk seviştikleri adama geçiyor söz söyleme tasarruf etme hakkı. Evlenene kadar da babada. Namus bu ya hangi erkek eline alırsa o konuşuyor. Kadında söz hakkı mı olurmuş?

yazık ,
ben radikal feministim
evrimsel olarak kadın erkekten üst modelidir ben ruhani olarakta oyle olduğunu düşünüyorum
bu şekilde nasıl ayaklar altına almayı başarmışlar bizi anlamıyorum ...

evlendigimizin ertesi sabahı hiç beklemedigim bir şekilde eşim ,benim dinen hukuken karimsin başını orteceksin dediğinde......

....o örtüyü alır ona yedirirdim. Şu erkeklerin kadınların sahibi moduna geçmeleri yok mu? Sanırım hayatta bundan nefret ettiğim kadar az şeyden nefret ediyorumdur. Oturdukları yerden göbeklerini kaşıya kaşıya şöyle oturacaksın, şöyle kalkacaksın, şöyle giyineceksin, şöyle konuşcaksın Kadın ister kapalı giyinir, ister açık, kendinden başka kimseyi ilgilendirmez. Dini boyutuna hiç girmiyorum, inancı da kişinin kendini ilgilendirir. Etrafındaki erkekler başta olmak üzere hiçkimseyi ilgilendirmez.

eşimin beni boşamasini göze alıyorum ama evlatlarım var .. yuva yikarsam bencillik etmiş olacağım.

Eşiniz istediğiniz şeyi yaptığınız için boşanırsa neden suçlu, yuva yıkan siz oluyorsunuz? Sizin istediğiniz kişi olmanıza izin vermeyip sizi istediği kişiye dönştürmeye çalıştığı için asıl suçlu ve bencil olan eşiniz değil mi? Kendiniz olmayı tercih ettiğiniz için boşanmak isteyecek bir adam asıl sorumlu taraf olmaz mı? Bence bunları bir düşünün.

yazık ,
ben radikal feministim
evrimsel olarak kadın erkekten üst modelidir ben ruhani olarakta oyle olduğunu düşünüyorum
Bunu erkekler tek başına başaramadılar kadınlar da bu konuda erkeklere yardımcı oldular. Kadınlar değersiz görülmeyi kendilerine hak gördükleri için erkekler ne yapsa yeridir,o erkek yapar eder kafasında hareket ediyorlar. Erkekleri asla haklı bulmuyorum bu yaptıklarının hiçbir şekikde doğruluk payı yoktur ama kadınlar da bu konuda büyük bir paya sahipler.

yazık ,
ben radikal feministim
O ondan üstündür, bu bundan yukarıdadır gibi düşüncelerim yoktur ama kadınların bu şekilde ezilmesi bizim coğrafyaya has bir şeydir. Ortadoğu böyle. Dini inancı kendi emelleri doğrultusunda kullanan erkeklerin ortaya çıkardığı bir şey bu. Tabi kadınlar da zamanla buna ayak uydurup/boyun eğip/hak verip aynı yolda ilerlemişler.
Yorumuma kızanlar olacaktır içinde din kelimesi geçiyor diye, bazıları İslam'a laf söylüyorum sanabiliyorlar, ama dini inancı kendi organına göre kullanan erkeklerden ve bu erkeklerin organına göre kullanılsın diye çabalayan kadınlardan midem bulanıyor benim.

Eşiniz sigara içiyor mu? Sigaraya haram diyen din adamları var. Onların yorumlarını bulun, bak bundan sonra sen de sigara içmeyeceksin. Dinen yasak, içersen seni boşarım diyeceksiniz. Hadi bakalım ne olacak. Sinir oluyorum her boku yiyip karıısna sınır koyan ayılara

evet ya ,
sevme ile bağımlılığı tamamen birbirine karıştırmis bir tür haline geldik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…