Tesettür Allah rızası için mi eş rızası için mi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin adınıza sevindim ne mutlu size

evrimsel olarak üstünlük kadın beden dizayninin erkekten daha iyi olduğunu anlatmak için kullanılıyor bu düşünceden ziyade bir gerçeklik.
kadın bir üst modeldir erkeğe göre (bir kaç tür dışında hepsinde böyle insana özgü değil)
spiritüel olay tamamen kişisel bakış açısı elbette.

Teknolojik cihazları kullanacak kadar çalışıyor kafanız. Çok ilginç. Bu yoruma bakınca hiç öyle durmuyor

Merhaba bende evliliğimin 3'üncü yılındayım. Evlediğim ilk zamanlar da eşim kapanmamı istiyordu. Kapansan sana yakışır ilk böyle güzel laflar ediyordu. Ben umursamayınca da kapanmanı istiyorum dedi. Bende kapanmak istemediğimi söyledim konu öyle kapanıp gitmişti.
Sonradan kendi isteğimle kapandım şuan kapalıyım yeni kapandığım için alışmaya çalışıyorum. Hatta kapanırken de eşime sordum kapanıyorum istersen kapanmam açık kalabilirim diye ağzını aradım. Bana dinde zorlama olmaz sen nasıl istersen dedi.
Evet kapalılık zormuş ben açıklığı seven biriyim evde çok açık geziyorum dışarıda da kapanıyorum halimden çok memnunum. Açıklığım sadece eşime özel oluyor
Sizde keşke ilk başta karşı çıksaydınız da bu problemi yaşamasaydınız.
Size tavsiyem bir kere kapanmışsınız açılmak için yuvanızı bozmayın tessetürün iyi yanlarını düşünün çok güzel tessetür kıyafetleri var onlardan alın. Evinizde de açık kıyafetler giyerek açılma hevesinden de vazgeçebilirsiniz.
Bide ben bekarken açıklığı doya doya yaşadığım için kapanmak benim için zor olmuştu. Ama kendi isteğimle olduğu için alışıyorum.

Tesettür eş rızası için değil Allah rizas için yapılır.

Aslında adam bir gecede değişmemiş nişanlı iken tavrını belli etmiş belkide siz de çok sevdiginiz için görmek istemediğiniz.

Evleneli 16 yıl olmuş size bosanin yada bosanmayin diyemem ama açılmak istiyorsanız açılın çünkü böyle mutlu değilsiniz çevre 1 konuşur 2 konuşur sonra konuşmazlar zaten esinizde blöf yapıyor size geri adım attırıyor.

2 tane genc kızınız varmış onlarda az çok hissediyordur sizin mutsuz olduğunuzu ve ileride onlarda evlenince eşleri böyle bir talepte gelse sizi örnek alıp kapanmayı kabul edebilirler annem evlenince kapandı demek ki doğrusu bu diye siz ilk adımı atmaya başlayın ki kizlariniza örnek olun.

Dinde zorlama yoktur. Doğru bildiğimiz bir çok şey de yanlış yorumlamalar ve toplum baskısı. Kendini dindar sanıp kulaktan duyma bilgilerle hareket eden insanlara sinir oluyorum. Bilmeden etmeden gelip ahkam keserler. İçinizden gelmediği için siz şu an tutsak gibisiniz. Olmadığınız biri gibi davranmaya çalışıyorsunuz. Eşiniz kapalı biriyle evlenseydi o zaman. İnsanların ne diyeceğini umursamayın. Başınızı kapatmanız ne kadar normalse, açmak istemeniz de o kadar normal. Benim dünya kadar arkadaşım var sonradan başını açan. Üstelik onlar kendi isteğiyle kapatmıştı. Ne var bunda, her gün yeni birşey öğreniyoruz, fikirlerimiz, dünya görüşümüz, inancımız değişebilir. Bir arkadaşımın eşi, ailesi şiddetle karşı çıkmıştı. Çok korkuyordu insanların tepkisinden. Bir süre düşündü ve sonunda başını açtı. Önce garipseyenler oldu, eleştirenler. Sonra herkes alıştı. Hatta kız kardeşleri de açtı. Babası tüm katılığına rağmen kabullendi. Siz dik durursanız kimse kararlarınızı sorgulayamaz

Başka ibadetleri yerine getiriyormusunuz?yoksa sadece başınız mi kapalı?ben zorla kapanamam mesala bazen eşim der kapanmani isterim diye ama ben kendimi hazır hissetmeden kapanmayi yslnis buluyorum.keske başta kabul etmeseydiniz
Bide evlenmeden önce eşiniz hiç böyle bisey den bahsetmedimi

Yapamıyorum diyor zaten. 16 yılda olmamış da şimdi sizin nasihatinizle öi olacak? Neden olmayanı oldurmak yerine bir kere de bir insana mutlu ol kardeş, kendi kararını kendin ver demiyor da zorla kendini diyorsunuz

Erkekleri ben de haklı bulmuyorum ancak anlayabiliyorum. Kim böyle bir güçten vazgeçmek ister ki... Düşünsenize eşi, çocuğu, annesi, kardeşi olan kadınların yaşamlarını istedikleri gibi yönetme hakkına sahip oldukları bir sistem. Elbette pek çoğu bu sistemi savunmak isteyecek, bu sistemi güçlendiren her türlü aracı kullanacak. Ama kendini resmen "az ve değersiz" olan tanımlayan bu sistemi kadınların desteklemesi? Bütün davranış ve tutumlarını tahakküm altına alacak söylemlere kadınların alkış tutması? İşte onu anlamak çok zor. O yüzden toplumun ve sistemin değişmesi için önce kadın değişmeli. Kendi değerinin farkında olmalı, birey olmanın ne anlama geldiğini öğrenmeli. Sonrası kendiliğinden gelecek zaten.

Nisanliyken söyleyip reddedilince sevistikten sonra reddedemez diye düşünmüş bu koca, ona göre plan kurup uygulamış işte. İnsan buz gibi soğur, karakter evlilikte çok önemli, güzel ahlak da sadece kadında aranmamalı. Erkekte güzel ahlak olmayınca böyle sinsi planlar yapmayı, aldatmayı kendine hak görüyor işte.

Yapamıyorum diyor zaten. 16 yılda olmamış da şimdi sizin nasihatinizle öi olacak? Neden olmayanı oldurmak yerine bir kere de bir insana mutlu ol kardeş, kendi kararını kendin ver demiyor da zorla kendini diyorsunuz
Çünkü kendisi başka konularda da kendini zorluyor hep. Üzülüyorum bazen ama yapacak bir şey yok, ne söylenmişse onu uyguluyor bazı kadınlar. Ben ne istiyorum/mutlu muyum? diye kendine bile soramıyor.

Kadın bedeninin erkeginkinden üstün olması gerçekliği bir şey ifade etmiyor ki. İyi çalışan bir beyin gerekiyor yoksa işte erkeğin her söylediğini kanun kabul edip erkeğe tam hizmet için diğer kadınlara eziyet ediyor bu evrimsel olarak bedeni erkekten üstün/gelişmiş olan kadınlar.

tamamen ayni durumdayim yaş küçük olunca aynen ertesi gün kapandım galyana gelip benimki hemen demedi zamanla dedi ama ha 1 ay ha 1 gün

Basinizin. Acik olmasi iyi bir sey degil neticede Allahu Teala kapanmayi emrediyor tabi bunu once Allah rizasi icin yapsaydiniz eminim size simdi zor gelmezdi esinizin sizi uyarmasi acilma.kapan demesi dogru bir sey yanlis degil fakat bu durumda niyetide onemli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…