Tesettür Allah rızası için mi eş rızası için mi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yanlış düşünmüyor musum bunu anladım sayenizde, ister benim yanımda durur isterse boşanır... Ben tesettürü sadece baş örtüsünden ibaret olmadığını düşünen biri olarak ya hep ya hiç diyorum,mental olarak kendimi hazır hissettiğimde bu adımı atacağım.tesekkur ederim hepinize .. hayatımda ilkkez bu konuda içimi döktüm...

ama senin ahlakin hic guzel değilmiş deseydiniz.
Buyuk konusmayim ama o gun nikahi iptal ettirirdim sanırım.
siz kabul edip dile kolay 16 sene de bu sekilde yasamissiniz.
Bundan sonrasi sizin elinizde, ya tamam ya devam demelisiniz ve konuyu tamamen kapatmalisiniz.

"Güzel ahlakin sebep oldu" derken bile omuzlariniza yuk bindiriyor, vicdaniniza oynuyor, manipüle ediyor. Tesettürlü olmasaniz ahlakiniz mi bozulacak?

Eşiniz boşanırız diyerek yanlış yapıyor. Tesettürden daha önemli iman.
Yani size bişi diyemem ama eğer diğerini denemezseniz hep yük olacak başörtüsü içselleştiremezseniz o yüz sizi sürekli ezecek eşiniz ile tartıştığınızda yada başka şeyde.
Bunu kendi isteğiyle tesettüre giren arkadaşlar anlayamaz. 36 yaşımdayım 7. Sınıfta amcamın baskısı tokadı ile almıştım. Bu yaz kopuş noktam oldu eşime dedim her şeyiyle arkandayım dedi ki ailesi sorun çıkaracak insanlardı dinden ziyade gelenekselci. Yaklaşık bir hafta denedim açık. ama ben bu da değilim. Bu kez isteyerek severek döndüm. Aklımın bir köşesinde bile kalmadı acaba noktası. O ikilem senelerce beni mahvetmişti uykularımı kaçırıp kendimi tesettür olayının olmadığını yanlış yorumlandığı söyleyen hocaların vs kitaplarıyla vijdanen ikna etmeye de çalıştım ama öyle de mutlu olmadım. Eşim bana asla deseydi daha çok hırslanacaktım. Şimdi ibadetlerimi de severek yapıyorum ve kuş gibi hafifledim belki alışkanlıktı zor geldi bana ama denedim en azından kendi yoluma kendim karar verdim

Deneyin kendinizi nasıl mutlu hızurlu hissedecekseniz yük olmasın eşinize de böyle anlatın yük olduysa bunun vebali de ona

Sizin huzurunuz 16 senedir bozuk zaten.

mesele başörtüsü mü sizce? bir arkadaşım da eşinin zoruyla açıldı. ona da aynı şeyi söyledim. sizleri birey olarak kabul etmeyen saçma sapan adamlara kişiliğinizi teslim ediyorsunuz. bunun örtüyle inançla alakası yok adamlar size saygı duymuyor. arkadaşım da öğretmen bu arada

Bunca yıl istemediğiniz halde yapmanıza çok üzüldüm. Babanıza katılmıyorum elalemi düşünmeyin, ama eşinize çok kızdım bosanirim ne demek. Keşke ilk günden tavrınızı koysaydınız, bosanacaksa çocuk yokken bosanirdiniz hiç değilse. Bilemiyorum bence düşüncelerini değiştirmeye calisin. Ayni kalacağınız degismeyeceginizi vs hissettirin.

Nişanlıyken kapanmayı kabul etmemişseniz evlenince neden hemen kabul ettiniz?

Gençliğinin başindasin, ne hayallerle evleniyorsun, her şeyi beraber yaşarız , yazları denize gireriz, şıkır şıkır ojelerimi sürer cici elbiseler giyer yürürüm eşimle bodrum aksamlarinda diye.
Sonuç olarak evliliğinin ilk gününde zorla başın kapanıyor, ne oje sürebiliyorsun ne denize girebiliyorsun. Aciksin diye düğün fotolarını bile evine asamiyorsun.

Ne kadar üzücü bir sey.

Konu ne olursa olsun en guzel yaslarinizi bir adamin ugruna istemediginiz sekilde gecirmis olmaniz...Cok yazik olmus.

Degdi mi? Evli olmak bu kadar mi onemliydi?

Kandirilmissiniz. Sizi kandiran bir adamla devam edip ustune 2 cocuk yapmak nasil bir motivasyon ben anlayamiyorum. Gercekten kendinize cok yazik etmissiniz. Kendinizin kul hakkina girmissiniz.

16 yıl koca zoruyla kapalı kalmış ve şimdi biraz sesi çıkmaya başlamış, mutlu değilim, açılmak istiyorum diyor, daha ne sebebi arıyorsunuz?

Tam yapamıyor çünkü istemiyor, sevmiyor, niye bundan sonra tam tesettür için cabalasin. Bu kadın dış gorunusunden memnun değil, çözüm daha çok kapanması mi?

Eşiniz iğrenç bir adam konu sahibi. Sizi toy bulmuş hemen planını gerçekleştirmiş. Keşke babanizi dinleseydiniz! Geri adım atmayın. Açılmak istiyorsanız açılın. Boşanmaz o kuru gürültücü. Sizi korkutmak, vazgeçirmek için öyle diyor.

Kadın mutlu değil, zorla kapanmış alooo

İnanın aynen öyle oldu evimde düğüne ait tek bir kare yok sosyal medyada da yok ondan önce yaşamamış yokmuşum gibi tek bir kare fotoğrafım yok ortalıkta... küçüklük fotoğrafımı bile yok sağda solda...

Ben evlenmeden önce saçını seven ,kendine bakan , ojesini süren yerine göre giyinmesini çok iyi bilen etrafa ışık saçan neşeli biriydim... Evlendim zamanla değişti(rildi)m , şimdi özüme dönmek içimdeki acabalardan kurtulmak istiyorum... insanların takdir i için değil kendim için yaşamak istiyorum...

Çocukluk arkadaşımla aynı apartmanda yaşıyorduk onlar çok muhafazakar bir aileydi benim ailem normal herkesin ailesi gibidir o zamanlar orta okula gidiyorum yaş 12 falan ben tesettürlü değilim ama o zamanlardan beri namazımı kılarım neyse arkadaşımın ailesi sürekli baskı yapıyor zorla kapattılar zorla namaz kildırıyorlar falan bi gün ağlayarak yanına geldi abim beni çok kötü dövdü dedi sebebi şu bu abdest alıyorum diye yıkıyor elini yüzünü tabi abdest falan almiyor bi güzelde duruyor namaza ama kılmıyor numaradan namaz kiliyormus gibi yapıyormuş bunu bi gün abisi farketmis ve bu kız hep bu şekilde rol yapıyormuş bende o zaman ki aklımla ya zaten elini yüzünü yıkıyorsun abdest al madem namaza duruyorsun namaz kıl zaten her hazırlığı yapıyorsun neden gerçekten kilmiyorsun "içimden gelmiyor yalandan abdest almak yalandan namaza durmak zoruma gitmiyor ama gerçekten kılmak içimden gelmiyor " demişti. Dinde zorlama olmaz müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz denir eşiniz nefret ettiriyor belki zorlamasaydi siz zamanla kendiniz kapanacaktiniz bu kapanma lafına da ayrı gıcık oluyorum biz eşarp takmiyoruz diye açık mı oluyoruz açık olunca kıçımız başımız heryerimizin açık olmasi geliyor aklıma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…