Temmuz ayında transfer olacaklar

ben de sizin gıbı düşünüyordum hep dilimde aman tutmazsa tüp bebek yaparım derdim ama korkuyordum da2defa aşılama denedım sürwç hep iyi gelısmesıne ragmen sonuc alamadım (2.aşılamayı çalıştıgım kurum ıstemsıtı ondan denedım) ılk aşılamamda gonal f kullandım 50 doz ıgne yanı..ıkıncı aşılamada famera..tüp bebekte menapur ıgne kullandım ınan ılaclar oyle guzel hazırlanıyor kı bence hıc yan etkı hıssetmedım ortalama 10 gun falan kullandım zsten..aşılama denemedıysen dene aklında kalmasın ama çok umut bağlama derim eger zorunlu degılse 2.aşılamaya gerek yok bence tüp bebekte oyle korkulacak bır tedavı degıl bence gözün korkmasın

Anladım canım teşekkür ederim. Hayırlı olsun sağ Salim kucağına al inşallah bebişini

Öyle mi diyorsun canım İnan öyle gözümde büyüyor öyle büyüyor ki... klomen kullandım 3 defa bel sırt ağrısı mı desen ateş basmaları mı desen birçok yan etkisi oldu. Diyorum ki basit bi klomende bile bana bunları yaşatan vücut onca ilaçta neler yaşatır???!!!
Hani tüp bebeği gerçekten son çare olarak denemek istiyorum. Aşılamaya dediğin gibi hiç ihtimal vermiyorum ama hiç denemedim dememek için sanırım 1 kere yaptırırım ne diyim ki Allah uğraştırmasın böyle çok zor..

sonuç olarak siz ne yaptınız peki son durumunuz nedir?

bende aşılamadan önce 2defa klomen catlatma ıgnesı zamanlanmıa ılıskı denedım olmadı hüsran..sonra ovulasyon testlerını denedım sonuf hep husran cok doktor gezdım hepsı sızın normal cocugunuz olur dedıler her doktor sonrası moralim yerıne gelıyordu ama her ay adet olmak ınanılmaz demorolıze edıyodu benı ..cok düştüm kaldım sonra aşılama denemek ıstedım hıcbır doktor tavsıye etmedı acıkcası şansı düşük gerek yok zamanlanmıs ılıskıden farkı yok dedıler.. ben denemek istedım ilk aşılamamı gonal f ıle yaptım cokta umut bagladım maalesef ..oyle bir tedavı sürecine girince tutmaması yıne de yıkım oluyornisan’a kadar kendıme süre tanıdım corona patladı ..sonea tüp bebek yapmak ıstedım ama bana çalıştıgım kurum 1aşılama daha denemenız gerekıyor dedi mecburen tekrar denedim ve yıne olmaması hüsrana sebep olduama hıc beklemeden hemen tüp bebege gectım 1gun ağladım sadece..ve antalya’dan kalkıp istanbul’a geldım 10gün sürdü sadece inan okadar uzulmeme yıpranmama degmezmıs dıyorum kendi kendime..benim en büyük handikapım herkesin dogalda olur demesıydı..ya sızın olmaz tüp bebek yaptırın deselerdı hıc beklemezdım her ay bir umut hamıleyımmı dıye dusunmek yordu benı eşimle sadece cocuk ıcın bırlıkte olmakbelkıde olmamasına sebepte buydu..Cünkü bizim sebepsiz olmadı maalesefama şimdi yumurta toplamam oldu 5.gün 8embrıyomuz var ..1adet donemım gecırılecek rahım dınlendırmedeyım yumurtam cok oldugundan transfer yapmadılar..senin yerınde olsam yıne de aşılama denerdım belkı tutar ..tutanlar da azımsanmayacak düzeyde degıl..ama olmasa da cok uzulecek bişey degıl..ve dediğim gibi tüp bebekte oyle korkulacak bişey degıl bence allah ‘ta yardım edıyor ..dedıgım gıbı ben bu tedavı ıcın 1gün öncesi aglar sızlarken ertesı gun ucakla ıstanbul’a ordan dırekt hastaneye gıttım ve tedavım başladı eşim yumurta toplama gununden 1gun once geldı herseyı tek başıma yuruttum ne yan etkıs hıssettım ne bısey

Ah canım seni o kadar iyi anlıyorum ki süreçlerimiz neredeyse aynı. Bize de hep olur yaşınız genç diyorlar,bir sürü doktora gittim tek doktorla takılı kalmadım. Hiçbir sorun yok açıklanamayan infertilite diyorlar. Bunu deyince sanki daha bi elin kolun bağlanıyor çünkü düzelteceğin bi şey yok. Allah dermansız dert vermesin inş.
2 sene oldu bizim isteyeli hiç gebe kalamadım. Artık doğal yoldanolacağına inancımı tamamen yitirdim. Mutlaka ek tedavi istiyor. Tüpse Tüp napalım katlanıp yaptırırız herşeye. Bazen kendime acıyorum bir sürü ilaç tedavi vücuda yük.. hesap ediyorum diyorum 2 aşılama yapsam Ve tutmasa(ki tutmaz, %15-20 nedir?!) ardından ara verceksin mecbur ki vücut toplasın sonra tüp bebek. Hem bana bu işler 6 aya patlayacak hem bu süreçte vücut bir sürü hormon yiyecek. Maddi manevi yorulacağız. En kestirmeden direk tüp mü yaptırsam diyorum bazen. O kadar karışığım ki...
Bir de ben bu işlerden korkuyorum Ya korkum şurdan ileri geliyor onu da söyleyim. Benim babaannem 40nyaşında meme kanserinden vefat etmiş. Ola ki ya benim de genlerimde varsa taşıyorsam bu ortaya çıkarsa naparım diyorum. Offff ne çok yazmışım kusura bakmayın

benimde öyle 2yıldır hıc gebe kalamadım ama bence normal degıl yanı okadar takıp tedavı denenen şeylerde tutmaması normal degıl..o sebeple vakıt kaybetmeden tüp bebege gecılmesı lazımdı ben gec evlendım 30yaşımda 1yıl düşünmedik herşeyimiz normaldi öncesinde tetkıklerı yaptırmıstım korunurken..dedim bırakınca hemen hamıle kalırım annem hıc zorlanmamıs gebe kalmada kardesımde oyle benımde olur sandımama allah böyle nasip etti sınav bu da eminim..sonra kafamdan onemli olan saglıklı bır cocugu kucagına almak degıl mı??tüp ya da normal ikiside benım cocugum napalım bızım fedakarlıgımız anne olmadan başlasın dedim hiç gocunmadım maddı manevi...önce isyan süreci oluyor neden olmuyor dıye??sonra kendine acıyorsun neden gebe kalamıyorum kadınlıgımda eksik olan ne??aynadan kendıme baktıgımda ya derdim dısardan ne kadar güzel bir kadın duruyosun ama dogurgan degılsın dıye cok acıdıgım zamanlar oldusonra kabullenış oluyor sanırım şimdi kendime acımıyorum da ezikte görmüyorum napayım isyanda etmıyorum bu tevekkülün bir parçası sanırım eger başlamaya karar verırsen kendı içine dön psikolojık olarak hazır ol bence kendine acıma evresi dogru zaman degıl kabullenıs evresı olsun o dönem uygun bir dönem cunku allah hepımızın yardımcısı olsun

Kızlar merhaba bir şer soracağım başka yerlerde aradım ama bulamadım. Hamileyken farklı iki doktora gitsek kontrol için gittiğim doktor diğerine gittiğimi anlayabilir mi? Yani tüp bebek doktoruna ilaçların devam süreciyle ilgili gidiyorum ama başka bir doktor daha bulup hamileliğin devamını getirmem lazım. Zaten bir doktora gitmişsin takip ettirmişsin diye öğrenebilir mi sistemden

Valla ben 3 doktora gıdıyorum ki kendı doktoruma açık açık soledım ztn bulunduğum şehirde bı doktora gıtmek ıstıyorum tavsıyenız olur mu dıye kendısı yonlendırmıstı devlettede bı doktora gıdıyorum yıne

Sen söylemeden görebileceği ortak bir sistemleri var mı peki? Yani sen gitmişsin zaten diyemez sanırım

Sen söylemeden görebileceği ortak bir sistemleri var mı peki? Yani sen gitmişsin zaten diyemez sanırım
Olduğunu sanmıyorum ya tüp bebek yaptırdığım doktora soledım ama mesela devlettekı doktorum ayrıyetten 2 doktora gıttıgımı bılmıyo hem bılsede bısı farketmez bence sonucunda bu sana kalmış bısı bence ne yapmak ıstıyosan ıcın nasıl rahat olucaksa ole yap cnm

Merhaba benim annem 55 yasinda meme kanserinden iki memeside alındı gecen sene. Bu ilaclarin kanser riskini artırdığını biliyoruz doktorumda sordu ailede varmi diye ve cok ustunde durdu bu konunun. Ama yapacak birşey yok genlerde varsa olacak. Bu arada annem hic ne hormon ne doğum kontrol hapları kullanmış nede ailede kimsede meme kanseri yok annem ilkti. Takdiri ilahi dedik girdik bizde bir yola kaderde ne varsa o olacak Allah hayırlı günler göstersin. İnsallah aldığımız riske göre tedavilerimiz olumlu sonuçlanır

Geçmiş olsun canım inşallah tedavin olumlu sonuçlansın Belli bir yaştan sonra gebe kalamamak da büyük risk kadın açısından. O yüzden aslında risk faktörlerini iyi değerlendirmek gerekiyor sanırım. Onu da doktorlar düşünsün en iyi onlar biliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…