Temmuz ayında transfer olacaklar

Ağrınız olmadibmi

Pkodan mi o kadar çok toplanmış acaba 8 tane 5. Gün embriyosu müthiş bence yaş şükür sebebi
hayır olmadı yani kontrole gıttıgımde cok yumurta olustugunu soyluyodu doktorum sureklı kan verıyordum E2 bakılıyodu çatlatlama ıgnesını yaptırdıgımda 13bin küsürdü değerim🤭ben herkesin tepkisinden çok oldugunu anladım garipsedim sonra 😆şuaan adetim başladı bugun normal herzamankı gıbı gecıyor🙊ama ben tüp bebege başlamadan oncede 1ay yumurta buyutme esnasında da cok dıkkat ettım yedıgıme ıctıgıme karbonhıdrar şeker yağlı şeyler asıtlı içecekler agzıma koymadım belkı ondan şişliğimde olmadı🙊

hayır olmadı yani kontrole gıttıgımde cok yumurta olustugunu soyluyodu doktorum sureklı kan verıyordum E2 bakılıyodu çatlatlama ıgnesını yaptırdıgımda 13bin küsürdü değerim🤭ben herkesin tepkisinden çok oldugunu anladım garipsedim sonra 😆şuaan adetim başladı bugun normal herzamankı gıbı gecıyor🙊ama ben tüp bebege başlamadan oncede 1ay yumurta buyutme esnasında da cok dıkkat ettım yedıgıme ıctıgıme karbonhıdrar şeker yağlı şeyler asıtlı içecekler agzıma koymadım belkı ondan şişliğimde olmadı🙊
Him olabilir evet 8 tanesinin hepsi donduruldu bunlar için ücret fazla olmuyor mu w

Kızlar bugün transfer oldum çok şükür 🙏🏻 transfer anında su içmeme rağmen mesanem dolu olmadığı için mesaneden girip su doldurdular mesaneme çok kötü acılı bir işlemdi transfer anında çıkarmamak için zor tuttum kendimi. Başına böyle bir durum gelen var mı ?
ben varım canım .2 transferimde yapıldı. iyi ki yapıldı .bunlardan önceki ttansferlerim de yapılmadığı için transfer travmatik oldu oda tutunmanın şansını düşürüyo. hiç bir yere değmemeleri gerekiyor çünkü. bunu bülent tıraş yapanlardan biri zorladı ve tutmadıö ben ne kadar su içsemle benim içecrğimle olacak gibi değil açısı çok dik rahme giriş yolunun . o an evet acıyo ama geçiyor bu teknği dr um uyguladığı için çok şanslıyom

Cok gecmis olsun bende ayni durumu yasadim 4 kez benimde 8+3-8+5 o aralar kalbi durdu hep dogal gebelikti onlar sizinde dogalmiydi sonra genetik arastirma istedi bi doktor orda anladik ki esimde tasiyicilik varmis ve bebege arastirma yatirdigimizda ayni kromozom bozuklugu cikti belki sizin icin yararli olur benim yasadiklarm size arastirma yapildi mi
Ben de bu durumu yaşayan var mı merak ediyordum. İlk iki hamileliğim doğaldı.ilki ikizdi kanamam vardı biri düştü kendiliğinden birinin kalp atışını duymuştuk. Sonra kanama bölgesi keseye ulaştı. Kalbinin durmasının o yüzden olduğunu düşündük kürtaj oldum. 1 yıl sonra gene doğal hamile kaldım bu kez ne kanama ne başka sorun vardı. Kalp atışını duyduk. Sonraki kontrolde durmuştu. 2. kez kürtaj oldum. Hep sağlıksızmış diye teselli ettim kendımı.Tekrarlayan kayıplardan sonra bi sürü test istedi memorialdaki tüp bebek doktorum. Yaptırdık bişey çıkmadı. Sadece karyotip analizi kalmıştı pandemiden dolayı,çünkü üniversite tüm randevuları iptal etmişti. Doktorda zaten bişey çıkmaz demişti. Mayısta da testi yaptıramadan tüp bebeğe başladık. Tüm embriyolarım 5aa kaliteydi.ilki kimyasal oldu. İkinci transferde keseyi gördük ama kalp atışını duyamadık. İlginç olansa 1 hafta içinde kese büyümeye devam etmişti. Sürekli kürtaj olmak zaten zarar vermez mi rahme? Ben tüple de normal yolla da hamile kalsam nolcak ki diyorum kendi kendime demekki onlar da yaşamayacak. Önümüzdeki hafta karyotip analizini de yaptırcaz artık özelde. Bide onun sonucuna bakıcaz. Ama ya normalse o zaman sebep ne? Benim vücudumda ne var sürekli bebeği yaşamayan? Düşünmekten kafayı yemek üzereyim. 😔

Cok gecmis olsun bende ayni durumu yasadim 4 kez benimde 8+3-8+5 o aralar kalbi durdu hep dogal gebelikti onlar sizinde dogalmiydi sonra genetik arastirma istedi bi doktor orda anladik ki esimde tasiyicilik varmis ve bebege arastirma yatirdigimizda ayni kromozom bozuklugu cikti belki sizin icin yararli olur benim yasadiklarm size arastirma yapildi mi
Başını ağrıttım çok uzun oldu mesajım ama birşey daha sormak istiyorum sen 4 kez kürtaj mı oldun? Sonrasında sıkıntı yaşadın mı? O testte çıkan sorun (eşinle ilgili) tedavisi olan birşey mi? Kürtajlarından sonraki süreç nasıl devam etti?

ben varım canım .2 transferimde yapıldı. iyi ki yapıldı .bunlardan önceki ttansferlerim de yapılmadığı için transfer travmatik oldu oda tutunmanın şansını düşürüyo. hiç bir yere değmemeleri gerekiyor çünkü. bunu bülent tıraş yapanlardan biri zorladı ve tutmadıö ben ne kadar su içsemle benim içecrğimle olacak gibi değil açısı çok dik rahme giriş yolunun . o an evet acıyo ama geçiyor bu teknği dr um uyguladığı için çok şanslıyom
Bende pozitifi haberi aldım canım şükürler olsun ki 😊😊😊

Bugün 2.ultrason muayenemi oldum.
10 gün önce 6+-2 çıkmıştı bugün ise 7+-3 çıktı
Son adet tarihine göre 8hafta 1 gün.
Yani 10 gün geçmesine rağmen bir haftalık ilerleme olmuş. Doktor bir sorun görmedi ama içime kurt düştü açıkcası. Her günümüz ayrı stres 😒

Yani 10 gün geçmesine rağmen bir haftalık ilerleme olmuş. Doktor bir sorun görmedi ama içime kurt düştü açıkcası. Her günümüz ayrı stres 😒
Ultrasondaki 4 günlük fark için ne bileyim endişelenmelimiyim 🤦‍♀️

Bende cumartesi gittigimde adet tarihime.gore 6+5 olmasi gerekirken biri 6+1 digeri 6+3çıktı. Ben de sordum.hocamniye adet tarihime.gore geri diye tüp bebekte boyle.durumlar olabiliyor sıkıntı degil dedi.

Kızlar kalp atışını kaç haftalıkken ,kese kaç mm ken duydunuz
Ben adetime gore 6+1 im ,ama.kese 4+6 imiş kalp atışı henüz yok embiriyo çok kucuk
Boyle geriden giden oldu mu

Bende cumartesi gittigimde adet tarihime.gore 6+5 olmasi gerekirken biri 6+1 digeri 6+3çıktı. Ben de sordum.hocamniye adet tarihime.gore geri diye tüp bebekte boyle.durumlar olabiliyor sıkıntı degil dedi.
Benim doktorumda aynısını söyledi tüp bebekte gün tam tutmuyor diye de ne bileyim stresten mahvoldum 😒 bakalım biraz daha sabredeceğiz sanırım

Ben de bu durumu yaşayan var mı merak ediyordum. İlk iki hamileliğim doğaldı.ilki ikizdi kanamam vardı biri düştü kendiliğinden birinin kalp atışını duymuştuk. Sonra kanama bölgesi keseye ulaştı. Kalbinin durmasının o yüzden olduğunu düşündük kürtaj oldum. 1 yıl sonra gene doğal hamile kaldım bu kez ne kanama ne başka sorun vardı. Kalp atışını duyduk. Sonraki kontrolde durmuştu. 2. kez kürtaj oldum. Hep sağlıksızmış diye teselli ettim kendımı.Tekrarlayan kayıplardan sonra bi sürü test istedi memorialdaki tüp bebek doktorum. Yaptırdık bişey çıkmadı. Sadece karyotip analizi kalmıştı pandemiden dolayı,çünkü üniversite tüm randevuları iptal etmişti. Doktorda zaten bişey çıkmaz demişti. Mayısta da testi yaptıramadan tüp bebeğe başladık. Tüm embriyolarım 5aa aliteydi.ilki kimyasal oldu. İkinci transferde keseyi gördük ama kalp atışını duyamadık. İlginç olansa 1 hafta içinde kese büyümeye devam etmişti. Sürekli kürtaj olmak zaten zarar vermez mi rahme? Ben tüple de normal yolla da hamile kalsam nolcak ki diyorum kendi kendime demekki onlar da yaşamayacak. Önümüzdeki hafta karyotip analizini de yaptırcaz artık özelde. Bide onun sonucuna bakıcaz. Ama ya normalse o zaman sebep ne? Benim vücudumda ne var sürekli bebeği yaşamayan? Düşünmekten kafayı yemek üzereyim. 😔
kiyamam rabbim ol demeden olmaz bisey ben tahlilleri yaptirirken Allahm insallah bisey cikarda en azindan neden oldugunu biliriz diye hep dua ettm cok zor durum insallah nedeni belli olurda ona gore tedavi uygulanir arastirma hastanesinde tahlil yaptirdim hasekiye gitti bi kan biri de pihtilasmayla ilgili tahlil yapildi bunlari yatirdin mi rabbim sifasini versin yasadigim icin seni cok iyi anliyorum rahat bi nefes aldigin gunlerde gelecek icini ferah tut

Başını ağrıttım çok uzun oldu mesajım ama birşey daha sormak istiyorum sen 4 kez kürtaj mı oldun? Sonrasında sıkıntı yaşadın mı? O testte çıkan sorun (eşinle ilgili) tedavisi olan birşey mi? Kürtajlarından sonraki süreç nasıl devam etti?
Iki kez kurtaj olmustum ama doktor yapmak icin yapti sonra cok sukur cok iyi bi doktora denk geldm bana amaliyathane dolu 3gun beklicez dedi guvenmemistim ya bana bisey olursa neden almiyor diye 2.gun dusuk yaptim ve hic sorun yasamadm doktoru aradm dustu diye cok sukur bende buni bekliyordum dedi ve iyiki bu doktor dedim esimde cikanda kromozom bozuklugu tedavisi yok o yizden tup bebek yaptirdik pgt yapildi embriyolara cok sukur bu sefer 8 haftaya gectik korkulu ruyam olmustu 8. Hafta suan 10. Haftadayz

Merhaba kızlar bu konuyu başından beri takip ediyorum bende aşılama tutmazsa tüp bebek yaptıracağım geçen ay gonal fi kullandım fakat androloji bölümü bir süreliğine kapatıldığı için aşılama olmadı doktorum son bi kez daha deneyelim dedi ben normalde geçen ay gonalf i her akşam saat onda vurdum fakat belli bi saati var mı her gün aynı saatte mi olmalı aklıma takıldı

Eklentiler

• IMG_20200824_192805.jpg
    IMG_20200824_192805.jpg
    134 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20200817_125448.jpg
    IMG_20200817_125448.jpg
    115,8 KB · Görüntüleme: 35
X