Temiz olmayan kaynana sorunu yardım edin

Kayinvalidenin temizlik düzeyini bilemeyiz ama siz normal gelmediniz bana. Kimse eşiyle dahi aynı tuvaleti kullanmayan birinin gönlünü yapmak zorunda değil.
Ayrıca misafir gittiğiniz ev hakkında bu kadar söz söyleme hakkına sahip değilsiniz. Hepi topu 5 gün kalacaksınız, nasıl yapacağım triplerine gerek yok.

Sizin gibi misafir de istemem, eşimin halası vardı böyle. Şehir dışından geldiğinde misafirimiz oldu, titiz diye duymuştum, kadının hal ve hareketi gerdi beni, elinde sürekli ıslak mendil, kolonya. İkinci defa yaşadığımız şehre geldiğinde eşime başka yeğenine gitsin istemiyorum ben dedim. Ev sahiplerini de huzursuz etmeye hakkınız yok

Son düzenleme:
Okuldan bana ne? Sonuçta kapı koluna dokunamam etmem. Eve geldiğim gibi kıyafetleri makinaya atar duşa girerim

Hanımefendi hiçbir psikolog sizin savunduğunuzun tam aksini zaten söylemez. İhtisasım yok ama bunu bulurum. Psikolog, danışanının hiçbir söylediğine asla karşı çıkmaz. Meslek gereği öyledir. Ve psikolog sizinle uğraşmak istememiş. Çünkü takıntılar ilaçla değil konuşarak zamanla uzun tedaviler sonucu geçmeye başlar. Bunca insan aynı tepkiyi veriyor ama siz herkes bi tarafından birşey uyduruyormuş gibi sinirlenip karşı çıkıyorsunuz. İyi bir psikologa görünün mümkünse özele uzun konuşma seansları yapan bir psikologa götürün. Kendinizin normal olduğunuzu düşünüyorsanız gelecekteki çocuğunuzu düşünün bari, travmalara sahip bir birey yetiştirmemek için. Garipsiniz.

Bence tekrar terapi görmelisiniz. Daha önce gittiğiniz doktordan verim almamışsınız belli ki. Böyle yaşanmaz, hayat etrafa da zehir olur. Hele çocuk olsa…
Bizim gelinde aşırı titiz en son bayramda babam çocuğa harçlık vermiş çocuk parayı kolonya ile yıkamış

Ben dışardan eve girince çorabımı kirliye atarım, öyle çok titiz biri degilim ama dışarda giydiğimiz kıyafetlerle evde dolasmayiz, özelikle de toplu taşımada veya bir kafe vb.de oturmuşsak mutlaka eve girince değiştiririz..Ha bu arada eve gelen misafir dışarda oturup evime gelince koltuğuma oturmuyor mu, oturuyor ..ona da yapacak birşey yok..

E o kadar da değil
Maalesef çocuk anneden ne görürse yapıyor(iyi/kötü)
siz aşırı titizmisiniz bil,mem ama psikolojik olarak aile bireylerini etkiliyor Aşırı olması.arkadasim çocuk olunca yazdı o aklıma geldi onu yazdım

Birinin evi ve hayatı hakkında bu şekilde konuşmayı kendine hak gören, tuvaleti yıkayın deme haddini kendinde bulan biri mi söylüyor bunları?
Ayrıca psikiyatr zaten seni bir şeye inandırmaya çalışmaz. Halüsinasyon gören birine vallla billa öyle biri yok hayal görüyorsun sen dediğini mi sanıyorsun mesela? Gittiğinden bile şüpheliyim.

Bu titizlik korona döneminde başladı bende.haklısınız etkiler ama eşimle ya da çevremle bu konu hakkında gerilmiyoruz. Sadece kaynanam maalesef ben kadar dikkat etmiyor diye geriliyorum

Hanımefendi niye yalana söyleyip büyük günaha gireyim tanımadığım insanlar için? İsterseniz özelden atayım e nabızdan. Garipsiniz gerçekten. Burada iftira atmak ne kolaymış arkadaş. Kimse için yalan söyleme günahına girmeye değer mi? İnsanoğlu o kadar önemli mi? Yani size hakkımı helal etmiyorum haberiniz olsun.

Ya ben insanların evine karışılmasından hoşlanmıyorum, iyi/kötü neye kime göre? Çöp ev değilse kv de psikolojik rahatsız değilse ne demeye uğraşırsın.
Senin evine düzenine müdahele eden var m? Yok. İster doğru yap ister yanlış yap sana göre olması gereken ne ise onu yaparsın.
Kaç yaşından sonra kadına resmen kaynanalık yapıyorsun yahu. Roller değişmiş. Tiksinebilirsin iğrenebilirsin bunları da anlarım ama bunlar sana göre olan şeyler. Rahatsız oluyorsan evinde kalma, bitti mevzu bu kadar basit. Eşin gitsin sen gitme. Diyelim ki çoook pis o zaman tutarsın elinden psikoloğa gidersin terapi alması için vesile olursun. Temizlik öğretmek ile bu durumu çözemezsin madem sıkıntı seviyesinde..

Ben de başkasının evinde tuvalete gidemem , kayinvalideye tuvalet yıkatmak ayıp olmuş biraz , eşiniz yikasaydi bari.
O da yıkadı ama hep o evde yoktu. Her girdiğimde de yıkatmadım yanlış anlaşılmış. Günde bir kere rica ettim.

Ben kayınvalidede aşırı bir pislik görmedim. Size ne kadının evinde çok eşya olmasından. Biraz obsesif görünüyorsunuz. Kim günde 2 defa tuvalet yıkayacak kadar boş oturur evde Allah aşkına. Madem rahatsız oluyorsunuz girmeden ve çıktıktan sonra bi su dökün. Ben de dikkat ederim temizliğe de sizinki başka bir şey. Tam gelmese diye gözünün içine bakılan ev sahibine eziyet misafir tarzı. Evlerden ırak

Gittiğim yerde temizlik konusuna ben de takılırım hele tuvalet hassas noktamdır ama sizin şu kısmı anlamadım dışarıdan eve geldiğinizde dışarıdaki giydiğiniz kıyafetleri evde giymemeniz abartı geldi bir de wc yıkadıktan sonra niye banyo yapalım ben alt kıyafetimi değiştiririm sıçradıysa diye hepsi bu yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…