Tekmeyi vurdum, içim buruk

O his sadece zamanla yok oluyor. Başka konulara, olaylara, kişilere yoğunlaşın. Zamanla geçecek bu burukluk o zaman ohh ne iyi yaptım diyeceğim diye tekrarlayın kendinize. Bir gün bakmışsınız ki hiç bir şey kalmamış

Aynen madem tepkinizi belli etmiştiniz geri adım atmasaydınız keşke. Bu şekilde hatayı yapan sizmiş gibi olmuş kendini doğal olarak hiç sorgulamamıştır bile. Bu sefer kesinlikle geri asım atmayın ve gerçekten görmezden gelin hatta işk iki durumuna bakıp diğerlerine bakmayın mesela

Çünkü erkeklerin elinde bir sürü alternatif var. O kadar umursamazlar ki... kadınlar hemen evleniriz modunda dünyayla ilgisini kesiyorlar. çantada keklik olunca erkeğin gözünde kadın bitiyor.

Biraz sebep sonuç ilişkisi bence. Erkeklerin tuhaf davrandığını fark edince “ben hesabımı da öderim, ayaklarımın üstünde de dururum.” demeye başladı aslında kadınlar. On paralık adamları insan sanıyor, eş dost tavsiyesiyle bir yemeğe çıkıyorsunuz. Bir şekilde o iş olmuyor. O on paralık adam(!) aracı tanıdıklara ödediği yemeğin parasıyla ilgili konuşabiliyor. Bizzat başıma gelmiştir; geçen yıl bir adamla bir date’im olmuştu. Hayatımda ilk kez ilk buluşmada hesap ödedim 44 yaşında şirket sahibi hanzo, 2 çay iki kahvenin parasını bana ödetebildi. Bir de görüşmek istemediğimi söyleyince şaşırabiliyor, farkında olmadan bir şey mi yaptım, diyor. Bunun bile farkında değil.
Her ne olursa olsun; yok eril enerji yükselirmiş de yok dişil enerji bilmem ne. Ben, hiçbir adama borçlu kalmak istemem. Hesabımı da öderim, kimseye arkamdan laf ettirmem. Adam gibi adam hesabın lafını da ettirmiyor zaten. Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın.

Aslında ben pek öyle yapmadım. Ama güçsüz bir kadın da değilim sonuçta. İlk hesabı o ödedi daima evime bıraktı. Maalesef dedikleriniz de doğru. Bir önceki ilişkisi için onu ben okuttum iş sahibi yaptım, memur oldu başkasına gitti dedi mesela. Ailesi de hep şey diyormuş sen yine birine aşık olup paranı pulunu ziyan edersin enteresan bir tip açıkçası.

Evet o yanlış bir hamleydi işte benim için. Yapmasam daha iyiydi. Eğer bitseydi o dönem üzerinden iki haftadan fazla zaman geçmiş olacaktı. Evet dediğiniz gibi 3 hikaye attıysa birine bakıp ikisine bakmamak güzel bir hareket.

Çünkü yüzü yok , gerizekalı onlar ya . Ay erkeklere çok kuruldum son zamanlarda . En güzeli yazmamak hiç bir şey kendileri merak etsinler. Asla netlik sevmiyorlar

Evet evet aynı şeyleri yaşadım. Her harfine katılıyorum. Net! Güzel güzel konuşuyoruz mesela hiç sorun yok. Biz kavga bile etmedik. Ne güzel anlaşıyoruz diyorum kendi kendime. Ama görüşelim demiyor. Ben diyorum, ya sorduğum güne okey demiyor zamanını değiştiriyor ya da tamam konuşuruz o konuyu deyip konuşmuyoruz. Ben mesajla mı tanıyacağım Allah aşkına? Harika mesajlar ama bi sesini duyayım diye aramak yok. Neden yazmadın bugün bana diyor. Sen neden yazmadın sen yazsaydın diyorum, cevap yok. En son işte bugün güzel güzel günaydın demişim soğuk soğuk günaydın yazıyor vs Emoji koymuşum güzel bir söz etmişim, karşımdaki tam tersi. Sanki başından atar gibi konuşmalar, kısa cevaplar. Hayır silah mı dayadım ben kafasına 1.5 ay? Ne hakkı var ki beni genel anlamda aşktan soğutmaya? Ben o sürede belki de başkasıyla tanışıp daha iyisini yaşayacaktım? Ben öyle aynı anda on kişiyle konuşan biri değilim ki. Kimsenin hakkı yok zaman çalmaya.

Çünkü yüzü yok , gerizekalı onlar ya . Ay erkeklere çok kuruldum son zamanlarda . En güzeli yazmamak hiç bir şey kendileri merak etsinler. Asla netlik sevmiyorlar
Evet yüzü yok bir de karşı taraf bitirsin diye beklemeleri aşırı ezikçe geliyor bana. Bittiyse bitti de yani aman o bitirsin nedir bir de bu var

Çünkü erkeklerin elinde bir sürü alternatif var. O kadar umursamazlar ki... kadınlar hemen evleniriz modunda dünyayla ilgisini kesiyorlar. çantada keklik olunca erkeğin gözünde kadın bitiyor.
Aslında kadınların da elinde çok alternatif var. Ama burada kadınlara bir eleştiri getireceğim; “Niyetin evlenmek değilse ilişkiye hiç başlamayalım.” , “3 ay oldu beni ne zaman ailenle tanıştıracaksın?” , “Ailem artık bu işin adını koyalım diyor.” , “Babamın iş arkadaşının oğlu beni çok beğenmiş, yüzük takmazsak istemeye gelecekler.” ... bla bla.. Allah aşkı için, bütün kadınlar yapmasa bile %90 yapmıyor mu bunları? Bırakın kızlar, her ilişkinin evlilikle sonuçlanması gerekmez, basit masum flörtlerden bir zarar gelmez, insanları, erkekleri, ilişkileri daha iyi tanırsınız. Ama bir erkek bulunca yapışıyoruz tüm gücümüzle, illa söz nişan kına düğün. Adamlar istemiyor İşte hemen buna rağmen yapışıyoruz. Peki neden? Kossssskoca 24 yaşına gelmiş, hayata geç kalmış, aşkı ne zaman tadacak, aşktan sevgiden umudunu kesmiş, kimseyi sevmeyecek gibi hissediyor. Burada böyle konular okumuyor muyuz?

İlla evlilik demediğimizde, akışta kaldığımızda, kendimize evde kalmış muamelesini reva görmediğimizde, birine yapışıp kalmadığımızda biz de özgürleşeceğiz.

Not: cevap size yazıldı ama yazılanlar sizle ilgili değil, lütfen alınmayın Konu sahibi sizi de tenzih ediyorum

Onu demek istemedim aslında ben o ayrı bir şey. Sizin olayınızda adamın kişisel hanzoluğu olmuş. Ben eril dişil dengesizleşmesinden bahsetmiştim. Bazı şeylerin kolaylaşması falan bunlar hep maalesef dengeyi bozan ve erkekleri umursamaz yapan olaylar. Kollektif olarak olan bir şey yani bu sizle veya onla bunla bireysel olarak bir alakası yok. Kadınlar için de öyle aslında . Fakat sorun şu ki genç yaşta bunun sıkıntısını hissetmeyen kadınlar özellikle evli değilse 30 yaş civarından sonra bir farkındalık yaşayabiliyorlar. Ve kadın açısından bu düzen daha zararlı olabiliyor. Çünkü erkekte kaç yaşında olursa olsun biraz cebinde parası varsa iyi bir kadın bulma hakkı ve şansı görülüyor. Fakat kadın yaş aldıkça bu ihtimal azallıyor . Ve işte bu noktada kadındaki farkındalık başlıyor

Yok ben de alınmadım beni zaten bilenler vardır öyle evlenelim kafasında biri değilimdir. Bahsettiğiniz o akışta kalmaya değecek flört kısmını bile biz kaybettik ondan zaten ben de daha fazla zihnimde yer işgal etmesin diye yol verdim. Yoksa normal flört olsa - ki daha önce flört ettim biliyorum ne olduğunu- akışta kalıp keyfime bakardım.

Çok doğru yazdıklarıniz

Ben özellikle siz öyle yaptınız diye demedim. Toplumda bozulan ilişki yapısını kasttettim. Bozulan dengeleri. Maalesef kollektifte olanlar bizim bireysel yaşamlarımıza yansıyor

Bence biz kızlardaki en büyük sorun daha kısa sürede tanıdığımız bir erkeği hemen sahipleniyoruz. Hemen ciddi ilişki planları, kıskanmalar, tribe girmeler, nerdesin, napıyosun vs. demeler.
Ben de zamanında çok yaptım bunları. Ama sonra büyük bir hata olduğunu anladım. Test edip onayladım hatta. Benim hoşlanmadığım ama benden hoşlanan bir erkeğe umursamazlığın kralını yaptım. Mesaj attı geç cvp verdim, bazen görüldü yapıp dönmedim. Cvp versem bile kısa kestim hep. İnanın böyle yapınca daha çok değerli oluyorsunuz. Adamlar peşinizden ayrılmıyor.

Çok doğru yazdıklarıniz

Merhaba canım öncelikle ahh 28 yaş diyorum.30 yaşına yakın hissedince insan bir yaa hayatımda biri olmayacak mı ne olacak böyle hissine kapılıyor .Eski sevgiline gelince çok ilgisiz ve maalesef umursamaz .Sağlıklı ilişki değil maalesef. Ha ilişkide sürekli ilgi beklemek saçma bana göre ama senin beklediğin süreklilik değil sen zaten nerdeyse hiç ilgi görmüyorsun. Muhtemelen yoğun moğunda değil.Sana değer vermiyor bu net ortada .Sana tavsiyem sosyal medyandan çıkarmandır .Böyleleri sosyal medyadan seni üzmek için incitmek için elinden geleni yapar .Sen uzuldugunle kalırsın .İçinde burukluk hissetmen normal değer vermiş değer görmemişsin .İlişki ister 1.5 aylık olsun ister daha uzun herkes farklı etkilenebilir .Şimdi ne yapacağım nasıl kendime geleceğim sorusuna gelince hobi kafa dagitma sosyallik yani farklı şeylerle meşgul olma.Tavsiyem budur .
Erkekler konusuna gelince de maalesef güvenmek oldukça zor .Senin niyetin temizse hele erkekler bunu hemen anlıyor ve saf yerine koyuyor maalesef.Hayatından bir enkaz çıkarmışsın yat kalk şükret .Böyle dengesiz bir ilişkidense sağlıklı yanlızlik en iyisi

İmzamı atarım buna.
Konu sahibi bence sen de onun storylerine bakma da çıldırsın iyice.

Iyyy ikizler
Aslında dediğiniz tarzda bir yaklaşımım olmadı hiç. Ama o ne hissetti bilemem.
Aslında ikiniz de hava grubusunuz çok uyumlu burçlar ama tabi ikizler ikizlerliğini belli edecek illaki
Ben flörtün başlarında sık sık buluşma olması gerektiğini düşünüyorum. Telefonda herkes ilişki yürütemiyor .s

Ya ben hiç darlamadım aslında. Bi sabah günaydın, nasılsın faslı. Gün içinde arada bi napıyosun ile yoklardım. Bazen de akşamları kısa bir sohbet hepsi bu. Yani bunu da yapmayınca ne anlamı var ki. Bu sahiplenmek mi oluyor anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…