Yalnız kalmamak için evlenmek

İnanılmaz sıkılıyorum. 😂 Çok küçük bir yerde yaşıyorum burada herkes evlenmenin peşinde. Gerçekten burada evlenmek bir tercih değil zorunluluk yoksa tayin yazamazsın eş durumu yapman gerek. Evlenen de buldumcuk oluyor. Evlenmek istemediğim için arkadaşlarım(!) beni tehdit olarak görüyor sanki eşlerini baştan çıkaracakmışım gibi falan. Basit kıskançlık yapıyorlar.
Geçen gün ben evlenmek istemiyorum özellikle çocuk sorumluluğu alamam dedim hepsi şok içinde beni dinledi. İğrenç bi çağda yaşıyoruz, Ortadoğu’da sürekli insanlar ölüyor ne çocuğu dedim demez olaydım mimlendim. Bu benim düşüncem ya millete uç geliyor ama.
Biraz kurnaz olun. Çocuk yapma niyetlisi olan varsa kendisine hakaret ediyorsunuz sanmıştır. Bir de arkadaşlarınız nereli bilmiyorum ama benim bir Kayserili bir arkadaşım vardı. Çocuk gürültüsünü pek sevmediğimi söylemiştim, kız beni cocuk düşmanı ilan etmişti, şaşırıp kalmıştım. Doğulu kadınların yanında böyle şeylerden bahsetmeyin. Belli ki farklı kültürde yetişiyorlar. Genel etliye sütlüye bulaşmayan şeylerden bahsedin. Batıda da belli şehirlerin insanı yine muhafazakar, herkesle her şey konuşulmaz, dikkatli olun.

o zaman siirtin o küçük yerini neden genelleyip kendinizi icinde hissediyorsunuz ki?
"burasi doguda ataerkil bir yer. kisilerin fikirleri bana uymuyor" deyin, gecin. neden toplumun geneline yaymaya calisiyorsunuz kendi kucuk cevrenizi?

bu mesela siirtin küçük bir kesimi icin belki doğrudur ama gercekte cogu erkek esiyle fikir alisverisinde bulunuyor. ben Karadeniz'liyim, bizde kararları kadin verir genelde. bir sey olacaksa kadindan sorulur. ki simdi bile köyde temel atma vs yapilacak tonla is var annem gitti basinda durdu. o karar verir, babam para yollar:) kendi iliskilerimde de yaratici fikirleri olan genelde ben oldugum icin benim fikirlerim icraate geçer. erkekler zeki kadinlardan hoslanir, partnerinin her seyden anlamasiyla gurur duyar ve bunu dile getirir - benim yakin cevremde. dedem bile -yasasa 90 yasinda olacakti- ananemin fikrini alirdi, ananem istedi diye onun uygun gördüğü yerden yazlik almis falan.
utopya degil yani, turkiyenin cogu bölgesinde bu şekilde yasaniyor iliskiler

buna da katilmiyorum:) herkesin iliskisi birbirinden farkli farkli geliyor bana. ben jest olsun diye sevgilimin dilini ogreniyorum mesela. o dilde bildigim az kelimeden yalan sohbetler kuruyorum. buna karsilik sevgilim benim uydurdugum hikayeyi cizgilestirmis, unutmayalim diye tüm ayrintilari resme dökmüş:) ya da gittiğimiz tatilleri dönüşte cizgi kitap haline getiriyor. ya da kampa giderken yanimizda plakcalar götürüyoruz😅 hic de birbirinin ayni degil yasadigim sey.
bir yakin arkadasim nisan icin salon tutmaktansa ayni paraya vizesiz bir balkan ülkesinde komsu iki villa tutup cekirdek aileler, anne baba kardes yegen olarak bes günlük bir tatil ayarlayip orada nisan yaptilar. cogu aile uyesi ilk defa yurtdisina cikti, herkese unutulmaz bir ani oldu. hic de birbirinin ayni degil.
biraz senin ve partnerinin elinde sinirlarin disina cikmak. benim kkda tanisip arkadas oldugjm insanlarda bile cok ilginc hikayeler var.
bu tamamen senin elinde. evlenince 20 bine profesyonel foto cekimi de isteyebilirsin, bunun yerine esasli bir gezi butcesi ayirip her firsatta tatile cikip tripodla beyaz elbiseli resimlerini de cekip kendi albumunu olusturabilirsin. buna engel olan yok

eslerinin koynunda olmak dhaa keyifli geliyor olabilir bekar arkadasla muhabbetten. benim de sevgilim sehrime tasindi, her saniyemi onunla gecirmek istiyorum. eski is arkadaslarima verilmiş sozum vardi (2 kadin 2 erkegiz) çocuklardan birinin evinde soz verdigim yemegi yapacagim. onda bile is cikis saatinde gidip sevgilimi bir gun gormemek yerine cumartesiye ayarladim, sabah sevgilimle guzelce kahvalti hazirlar haftasonu tembelligi yapariz, ogleden sonra arkadasima giderim diye.
bu esin zorlamasi falan degil yani, es kisisiyle ya da çocukla daha keyifli zaman geçiriyor olmakla alakali da olabilir.

siirtin kucuk bir yerinde belki hayatinda istanbula Antalyaya gitmemiş insanlarin ne de ilgisini cekiyordur emin ol senin kaybolmus pasaportun 😅😅 muhabbet konun onlarin cok dışında olduğu icin aksamlari seninle görüşmüyor olma ihtimallerini hic düşündün mu?

toplumun buyuk bir kısmı laf olsun diye evleniyor. onlara uyarsan mutlu olmazsin. daha yasin 27
madem pasaportun da var, 3 ay tatilin de var, paran da var cik su ulkeden bir gez dolas, ozgurce flort et, keyifli asklar yasa, kucuk tatillerde daha bati sehirlere git, etkinliklere katil. sana uyan birini elbet bulur o zaman evlenirsin.
Dostum çok seviyorum seni 🤩

Biraz kurnaz olun. Çocuk yapma niyetlisi olan varsa kendisine hakaret ediyorsunuz sanmıştır. Bir de arkadaşlarınız nereli bilmiyorum ama benim bir Kayserili bir arkadaşım vardı. Çocuk gürültüsünü pek sevmediğimi söylemiştim, kız beni cocuk düşmanı ilan etmişti, şaşırıp kalmıştım. Doğulu kadınların yanında böyle şeylerden bahsetmeyin. Belli ki farklı kültürde yetişiyorlar. Genel etliye sütlüye bulaşmayan şeylerden bahsedin. Batıda da belli şehirlerin insanı yine muhafazakar, herkesle her şey konuşulmaz, dikkatli olun.

Ay yok hiçbirisi doğulu değil hepsi farklı yerlerden atanmış. Hayır evlenmek istemediğim, çocuk istemediğim için kötü gözle bakıyorlar ya 😂

Buraya yazmayalı uzun zaman olmuştu. Kadro değişmiş, üzüldüm 😬 Nasılsınız kızlar?

Son zamanlarda sıkıntılı bir duygu yaşıyorum ya da ben sıkıntılı olarak görüyorum bilemiycem
27 yaşındayım, bir süredir ilişkim yok karşıma birileri çıkıyor tanımak bile istemiyorum. Flört ediyorum, adam benden hoşlanıyor bunu anlıyorum çünkü görünüşüm ve sohbetim iyidir ama iş ciddileşince uzaklaşıyorum, bir adamı tanıma süreci inanılmaz yorucu geliyor bana. Evlilikleri gözlemliyorum çoğunluğu kadınların hep bir şeyleri alttan almasıyla, tolere etmesiyle yürüyor ve ben o kadar sabırlı bir insan olmadığımı düşünüyorum. Varsa aklıma yatmayan bir şey dibine kadar tartışırım. Bazen karşımdaki adamı bastırdığım bile oluyor ve erkekler buna asla katlanamıyorlar. Kendilerinden daha zeki bir kadın onları korkutuyor galiba.
Bir erkeğin yaptığı bir şey de beni mutlu etmiyor. Yani bir iltifat, bir jest, bir hediye. Herkesin ilişkisi birbirinin aynısıymış gibi ya sanki
Sosyal biriyimdir ancak neredeyse tüm arkadaşlarım evlendiğinden pek çok etkinliğe katılmıyorlar çünkü ya eşleri izin vermiyor (ki ben bunu asssla anlamıyorum) ya da çocukları bahane ediyorlar. Çocuğa bu akşam eşin baksın diyorum “ay yok bakamaz o” falan diyorlar. Ben bunu yapamam galiba.
Evlenen arkadaşlarım dünyaya kapandı. Yalnızca eşlerini ve görümcelerini anlatıyorlar, ortak noktamız kalmadı hiçbirisiyle.
Ben geçende yurt dışında pasaportumu kaybettiğimi sandım onu anlatmak istiyorum, o ise bilezikleri istediler diyor 😂
Anlaşamamak, kayınvalide sorunları, kısıtlanmak, aldatılma ihtimali…
Bin tane şey… ama en sonunda hissettiğim duygu yalnızlık. Bu toplum pek çok kişiyi evlenmeye itiyor sırf yalnız kalmamak için evlenen birisi evlilikte nasıl mutlu olur bilmiyorum. Evlenirsem yalnızlıktan kaçmak için evleneceğim ancak
Bu hissettiğim şey geçici mi acaba ya? Değilse bir an önce kafayı yiyeyim de rahat edeyim yoksa evleneceğim daha kötü olacak
Erkekler zeki kadınları sever orada yanılıyorsunuz,çok konuşan baskın kadınları sevmezler.

Erkekler zeki kadınları sever orada yanılıyorsunuz,çok konuşan baskın kadınları sevmezler.

Erkekler egosunu tatmin eden kadınları severler. Siz eğer bir erkekten daha zeki, üstün olursanız bu erkeği korkutur. Gücü hep elinde bulundurmak isteyen bir türden bahsediyoruz çünkü bu onların doğasında var

Bana kalırsa evlenmeye karşı bakış açını değiştirmen gerekiyor gibi duruyor. her evlilik aynı olmuyor. ama hep derim diyorum kaç yaşında olursan ol, seveceğin keyif aldıgın bi insanla evlen diye.

örnek veriyorum şimdi 27sin birini buldum evlendin ve pişman oldun. işte burda hata sende, sırf evlenmiş olmak için evlenilmemeli zaten.
ama dedin ki içinden kalbinden sevdiğim biri olsun bu hayatı paylaşayım ( biliyorum zor bi şey gibi duruyor bu dönemde ama inan kısmetinde varsa olur çıkar karşına) işte o niyetle açarsan kapıları çekim yasasına inanıyorum. Yani yalnızlıktan korkmamalı insan, her gün eşimle öperiz sarılırız o kadar mutluyum ki onunla, yüzüne bakınca bile kanım kaynıyor mutlu oluyorum. bizim de sıkıntılarımız olmuyor mu oluyor ama şu an onsuz bi hayatı hayal bile edemiyorum.

yani kısaca içten inanmak gerektiğine inanıyorum. eşimle denk gelmeden önce defalarca umudumu kaybetmiştim ama hep inandım bi gün onunla tanışacağıma ,, bence yaşına takılma eğer senin hayatının şansı senin kapını çalacaksa ister 1 yıl sonra çalsın ister 3 yıl sonra. iyi ki beklemişim de. ve tüm bunlar olurken hiç beklemediğin hiç düşünmediğin ön yargılı yaklaştıgın kim varsa da kimseye öyle yaklaşma hiç bilemezsin neyin ne olacağını.

İnanılmaz sıkılıyorum. 😂 Çok küçük bir yerde yaşıyorum burada herkes evlenmenin peşinde. Gerçekten burada evlenmek bir tercih değil zorunluluk yoksa tayin yazamazsın eş durumu yapman gerek. Evlenen de buldumcuk oluyor. Evlenmek istemediğim için arkadaşlarım(!) beni tehdit olarak görüyor sanki eşlerini baştan çıkaracakmışım gibi falan. Basit kıskançlık yapıyorlar.
Geçen gün ben evlenmek istemiyorum özellikle çocuk sorumluluğu alamam dedim hepsi şok içinde beni dinledi. İğrenç bi çağda yaşıyoruz, Ortadoğu’da sürekli insanlar ölüyor ne çocuğu dedim demez olaydım mimlendim. Bu benim düşüncem ya millete uç geliyor ama.
Evlenmek istememek de bir tercihtir saygı duyarım ki arkadaşlarının da saygı duyması gerekir. Bana da birçok çocuk doğuranlar uç geliyor mesela o cesareti nasıl bulduklarını anlamıyorum benim nasıl tercihim az çocuk ise onlara da saygı duyuyorum tabii hayretle bakıyorum.

Bizim toplumumuz evlilik kültürü olan bir toplum arkadaşlarınızin öyle tuhaf bakması normal ama hayat da bir mücadele belli duygulari da tatmak gerek evlilik çok büyük bir sorumluluk bekarlikla pek alakası yok ama bu demek değildir ki asosyal olalım eş seçimi de önemli bu hususta

Bana kalırsa evlenmeye karşı bakış açını değiştirmen gerekiyor gibi duruyor. her evlilik aynı olmuyor. ama hep derim diyorum kaç yaşında olursan ol, seveceğin keyif aldıgın bi insanla evlen diye.

örnek veriyorum şimdi 27sin birini buldum evlendin ve pişman oldun. işte burda hata sende, sırf evlenmiş olmak için evlenilmemeli zaten.
ama dedin ki içinden kalbinden sevdiğim biri olsun bu hayatı paylaşayım ( biliyorum zor bi şey gibi duruyor bu dönemde ama inan kısmetinde varsa olur çıkar karşına) işte o niyetle açarsan kapıları çekim yasasına inanıyorum. Yani yalnızlıktan korkmamalı insan, her gün eşimle öperiz sarılırız o kadar mutluyum ki onunla, yüzüne bakınca bile kanım kaynıyor mutlu oluyorum. bizim de sıkıntılarımız olmuyor mu oluyor ama şu an onsuz bi hayatı hayal bile edemiyorum.

yani kısaca içten inanmak gerektiğine inanıyorum. eşimle denk gelmeden önce defalarca umudumu kaybetmiştim ama hep inandım bi gün onunla tanışacağıma ,, bence yaşına takılma eğer senin hayatının şansı senin kapını çalacaksa ister 1 yıl sonra çalsın ister 3 yıl sonra. iyi ki beklemişim de. ve tüm bunlar olurken hiç beklemediğin hiç düşünmediğin ön yargılı yaklaştıgın kim varsa da kimseye öyle yaklaşma hiç bilemezsin neyin ne olacağını.

Çok tatlısınız

Yalnız kalmamak için evlenmeyi düşünene kadar neden değişen çevrenizi geliştirmeye harcamıyorsunuz. Bütün arkadaşlarınız evlendi ve sosyalleşemiyorlar mı sizin gözünüzde. Siz de çok sosyalseniz yeni bekar bir arkadaş çevresi edinin.
Yalnızlık dert ise ilişki istiyorsunuzdur, evlenmek zorunluluk değil ama sizin yaşınızda uzun süreli ilişki yaşayamıyorsanız belirttiğiniz kaçmak gibi başka sorunlarınız da vardır bunları geliştirin.
Evlenmiş kişileri fişteklemek için açılmış konu gibi 😄 istemiyorsanız evlenmeyin. Evet toplumun eleştirilecek çok yönü var ama sadece söylenen biri gibisiniz.

Zaten etkilendigin farkli hislerin oldugu yani kisacasi icine sinen biri oldumu hemen hissedebiliyorsun aklina takilan seyleride düsünmelisin mesela capkin olmasi bu es gecilmez aliskanliklari olsun
Yani olacagi varsa olur zaten evlenmek icinde evlenilmez isteklerini karsilamali en bastata mutlu etmeli..huzur.. Belli bir yastan sonra daha secici olursun
Allah akil irade vermis sevgililik nisanlilik evreside bu yüzden

Esimle ikimizde yurtdisinda uni bitirmis insanlariz ama anneside babasida turkiyeden kirsal kesimden gelip ayni duzeni burda devam ettirmeye calisan insanlar. Esimde okuyuyup baska ortamlara girdigi icin kendi gibi birini tercih etmis ama bunu bir turlu kabul edemediler surekli kaynana derdi cektim. Yani banada Cok Cok uzakti bu konular ama insanlar bir sekilde kendi sacma sapan dunyalarina cekiyorlar! gercekten ne kaynana ne gorumce nede altin muhabbetti icinde kendimi bulacagimi inanmazdim bir gun. Cozumu mesafe koyarak biraz hallettim. Demek istedigim insanlar dertlerini anlatiyor merakli olduklarindan degil.

Geçen gün ben evlenmek istemiyorum özellikle çocuk sorumluluğu alamam dedim hepsi şok içinde beni dinledi. İğrenç bi çağda yaşıyoruz, Ortadoğu’da sürekli insanlar ölüyor ne çocuğu dedim demez olaydım mimlendim.
Bekar olmandan ziyade bu tür cümleler kurduğun için dışlanıyor olabilir misin? Çocuğum var ve yanımda biri "ortadoğuda çocuklar ölüyor asla doğuramam yivrençç bir çağda yaşıyoruz" dese o kişinin bir daha suratını görmek istemezdim.

Bekar olmandan ziyade bu tür cümleler kurduğun için dışlanıyor olabilir misin? Çocuğum var ve yanımda biri "ortadoğuda çocuklar ölüyor asla doğuramam yivrençç bir çağda yaşıyoruz" dese o kişinin bir daha suratını görmek istemezdim.

1) Dışlandığımı kim uydurdu?
2) Dünyanın kötü olduğunu, Ortadoğu’daki durumun içler acısı olduğunu korktuğumu söylemenin neresi kötü? Sanki bilmiyorsun
Sosyal medyadaki kötülükler aldı başını gidiyor, çocuğu siz değil çevre yetiştiriyor artık, felaketler üst üste geliyor. Gıdalar çok sağlıksız, sağlık hizmetleri çok pahalı, güvenli gelecek diye bir şey yok. BUNLAR BENİM DÜŞÜNCELERİM SURATIMI GÖRMEK İSTEMEZSEN ŞEREF DUYARIM😂😂

Son düzenleme:
1) Dışlandığımı kim uydurdu?
2) Dünyanın kötü olduğunu, Ortadoğu’daki durumun içler acısı olduğunu korktuğumu söylemenin neresi kötü? Sanki bilmiyorsun
Sosyal medyadaki kötülükler aldı başını gidiyor, çocuğu siz değil çevre yetiştiriyor artık, felaketler üst üste geliyor. Gıdalar çok sağlıksız, sağlık hizmetleri çok pahalı, güvenli gelecek diye bir şey yok. BUNLAR BENİM DÜŞÜNCELERİM SURATIMI GÖRMEK İSTEMEZSEN ŞEREF DUYARIM😂😂
Kocalarını baştan çıkaracağın için istenmediğini sen söylemedin mi? Bir de bu açıdan bak diyorum.
Bilmiyorum demiyorum, çocuğum varken bu cümlenin kurulması itici olur ortamlarda istenmezsin diyorum. Sen de kocalarından kıskanıyor diye zanneder durursun. :)

Kocalarını baştan çıkaracağın için istenmediğini sen söylemedin mi? Bir de bu açıdan bak diyorum.
Bilmiyorum demiyorum, çocuğum varken bu cümlenin kurulması itici olur ortamlarda istenmezsin diyorum. Sen de kocalarından kıskanıyor diye zanneder durursun. :)

“Kocalarını baştan çıkaracağın için” Tövbe yarabbim sen koru…. Neden olmayacak bir şeyi kesinlik kazanmış gibi söylüyorsun? Evet bekar olan herkesi tehdit görüyorlar geçen birisinin eşi hemşireye iğne yaptırmadı :d

“Kocalarını baştan çıkaracağın için” Tövbe yarabbim sen koru…. Neden olmayacak bir şeyi kesinlik kazanmış gibi söylüyorsun? Evet bekar olan herkesi tehdit görüyorlar geçen birisinin eşi hemşireye iğne yaptırmadı :d
Haydaaaaa sen yazmadın mı "Evlenmek istemediğim için arkadaşlarım(!) beni tehdit olarak görüyor sanki eşlerini baştan çıkaracakmışım gibi falan." diye. Sen neden emin gibi konuşuyorsun ve neden kendi yazdığın şeyi benden duyunca şoka giriyorsun :))

Haydaaaaa sen yazmadın mı "Evlenmek istemediğim için arkadaşlarım(!) beni tehdit olarak görüyor sanki eşlerini baştan çıkaracakmışım gibi falan." diye. Sen neden emin gibi konuşuyorsun ve neden kendi yazdığın şeyi benden duyunca şoka giriyorsun :))

“Çıkaracakmışım gibi”
“Çıkaracağın için”

X