Tazminatımı arabanın arızası için Eşime vermek zorunda kaldım içim gitti 😔

Sağlam sağlam, o.el üzmez kolay kolay. Binde bir elektrik arızası denk gelir kronik olarak ama onun dışında bakımlarını doğru yaptirirsan, doğru kullanırsan 10 yıl tık demez, bu ülke şartlarında orta sınıfta motor şanzıman uyumunda , f/p olarak alabileceğin en mantıklı araç...Az yakar, servisi bol, parçası ucuz...Daha ne? İçin rahat olsun...Güle gule kullanalım kazasız belasız

Mesajları okumadan yorum yapmıştım. Kesinlikle tanıdıkları kişi tarafından dolandırılmışlar. Satan kişi aracının arızasını kusurunu biliyordur.
Bir kaç sene önce iş arkadaşım arabası yağ ile ilgili yanlış kullanımında bulunmuş, bunu da laf arasında bana söylemişti.
Eşim o arabadan bir daha hayır gelmez, satarlarsa kesinlikle alınmayacak bir araba demişti.
Kadının kocası bu olayın olduğu hafta acil olarak “çok temiz bir araba ama biz araba yenileyeceğiz “diye kendi iş arkadaşına ederinden fazla paraya sattı ve biz çok şaşırdık.

Paranızı sanayiye vermek gibi bir bakış açısı değil de kendiniz ve çocuklarınızın rahatlığı konforu için kullanacağınız bir şey için harcanmış. Aksi halde dolmuş ve otobüs kullanarak bir yerlere gitmek zorunda olunacaktı.

Ben verirdim sonucta bir aileyiz.. eşin zaten sana sonradan istediğin şeyi alır

Böyle yüksek modeller alanın parası çok olmalı benzinine sanayi parasına bakmayacak şekilde. Ben kendi passatımı sırf bu yüzden satmıştım. Sanayiden çıkmaz olmuştuk. Normalde de araba durduğu yerde para yiyen bir şey. Böyle habire arıza çıkarıyorsa üzgünüm ama düzelmez zaten. Hele motor falan değiştiyse.

Bu arada belki linclenirim ama bir kadinin sadece kendi hesabinda yarin öbür gün ayrılırsa bir şey olursa diye en az 6 ay kira ödeyip ev tutacak kadar parası olmalı.
Yıllar geçtikçe bunun önemini daha çok kavriyorum

Burada çoğu kadında benim kocam yapmaz kafası var.
Sanki kocaları evliya.
Niye yapmasın insan nefis taşıyan bir canli.
Bizim hemşire arkadaş yirmi yıl sonra boşandı üç çocukla.
Bosanirken adam herşeyin yarısını alacağım diye kadını ne kadar zora soktu.
Sonra kadın oturduğu ev onda kalsın diye herkesten borç para aldı eş dosttan.
Yirmi yıllık koca üç çocuğum var sende kalacak evde sende kalsın demedi ki bu adamdan o ailenin hiçbir ferdi bu davranışı beklemezdi
O kadar muhteşem baba adam rolü çizen biriydi.
Sırf anası ile eşi yaşamıyor diye kadına neler etti ve üç çocuğu kadına bırakarak tüm malın yarısını alarak arazi oldu.

Herkes evlilikte senin benim olmaz demiş paragöz demiş. Ya arkadaşlar bakımını az masrafla yapabileceği araç almak varken lüks araba alıp normalde 1 birim fiyatlı parçayı 50 birim fiyata almak normal mi cidden. Bodoslama yorum yapmayın az mantık ya. Bi arıza için arabaya 600 bin masraf yapmak nedir ya. Sanki fabrikatör beyefendi. Bu verilen para ailecek gezilen bir arabanın arızasına verilmedi hava atmaya verildi. Bu ayrımı iyi yapın.

Yine sizin örnek benim bildiklerimden daha iyiymiş.
Kadin iyi kötü bir evde oturabilmis.
Ne öğretmenler ,ne doktorlar biliyorum boşanırken cebinde para olmayip birde borçla evden çıkanlar o yüzden paragöz diyen desin.
Konu sahibi bosanacak yada adam alıp kaçacak diye demiyorum.
Ama kadinin elinden benim arkamda şu kadar para var rahatlığı ve güvencesi gitti.
Belki onunla ssk odemesi yapacak belki küçük bir arsa alacakti.
Hiç bir yatırım yapmasa kocasina her şeyi sormadan bir seyler alip harcayabilecekti.
Ne bileyim eve iki haftada bir yardımcı tutabilecekti.
Şu an tamamiyla eşine bağımlı gibi oldu.
Hemde tamamıyla esinin isteği olan bir gösteriş arabasi için

Verirdim verdim de ama gecen gün bısey için bı miktar paradan bahsetti,lazımmış

E annenlerden isteyebilirsin orada da bı iş kolumuz var, benım yatırırım bende kalsın dedım.

Hissettıklerınızı normal buluyorum ben

Bu arac bi arıza daha cikarsa neyle ödeyecek eşiniz merak ettim ?Eliniz,avucunuzdaki güvencenizi yok etmis Bazı hayaller hayal olarak kalmalı bütceyi cok zorluyorsa.Ortalama bi arac da her işi görür üstelik bu kadar pahaliya patlamazdı arızası.Kaldı ki siz aracı aktif kullanamıyorsunuz .Umarım buna fırsat verir eşiniz, bebek biraz toparlayınca.Sizi de ayrıca açmazda bırakmıs verseniz para gidecek,vermeseniz araba bozuk.

Marka yazmak yasak mı bilmiyorum ama 260 bin TL masraf. 20 Bin malzeme ve işçilik. Zaten 300bin tazminat almıştım.

Şu fiyatı okuduktan sonra üzüldüm. Daha az bir miktar olsa önemsemezdim ama ciddi yüksek miktar. Sorması ayıp eşinin aylık maaşı ve aracınızın modeli markası nedir? Bu kadar masraf çıkaran arabanın lüks olması beklenir. Tek maaşla o kadar lüks araba da “hayalim” diye gereksiz bence. ben arabayı sattırıp tazminatımı geri isterdim. Tanıdıkla da bu yüzden iş yapılmaz zaten…

Evet paragözsün bariz senin paran benim param muhabbetti yapıyorsun o zaman paranı vermeseydin arabayı kullanmayacakmıydn
Daha normal bir araba alsaydı adam. Belli ki gelirleri A6 masraflarını karşılayacak düzeyde değil çoğumuz gibi. Araba giderleri için birikim mi harcanir hemde keyfiyetten. Bu derece lüks araba düşkünü birinin masraflarını cebinden ödeyebilmesi lazım. Sıradaki arızada nasıl ödenecek mesela?

O kadar doğru bir yorum ki.
Bazı arkadaşlar pek verici, pek fedakar.
Ya yeni evliler ya da hayatın sillesini yiyen hemcinslerimizle karşılaşmamışlar.
Erkek milletine yaranılmaz, ayrıca ayranı olmayan lüks araç derdine düşmesin.
Beyfendi hevesini alacak diye olan arkadaşın tazminatına olmuş.
Ponçik arkadaşlar da bunu doğal karşılıyor.
İlginç…

Arabanın modeli ne kadar yüksekse tamiri de o kadar yüksek oluyor malesef. Orijinal parçalar çok çok masraflı. Bir tanıdığım üst segment bir araba aldı ancak arabanın sorunları hiç bitmedi. Bir o kadar da tamirine parçasına para ödedi

Ben alma dediğim halde eşim lüks araba alıp masrafına yetişemese kusura bakma gerekirse ek iş yap bana yansıtma derim. Çünkü ihtiyaç olarak değil sağa sola ergen gibi hava atmak için almış olacak. Masrafı daha az araba almaması benim sorunum değil ki. Ayrıca bu konulara eşler beraber karar vermek zorunda. Ponçik arkadaşlara göre araba alırken karısına sormasın ama masrafı çıkınca beyime feda olsun desin. Oluyor mu öyle?

Biz araba alırken beraber baktık eşimle. Kriterlerimiz şunlar, az yaksın, vergisi sigortası düşük olsun, parçası uygun olsun. Klima gibi zorunlu şeyler de var tabii. Bütçem o çünkü. Biraz daha zorlayıp daha üst segment araç da alıyorduk. Hatta ben mini cooperlara aşığım gittik baktık. Sahibi dedi ki, çok yakar, parçası çok pahalı ve az bulunuyor, o yüzden satıyorum dedi. Sağolsun açık konuştu. Sırf heves diye niye zor duruma düşelim?

Ne yazık ki hemen hemen tüm bakımlar da, arızalarda buna benzer paralar ödeyeceğinizi üzülerek söylemek isterim
Lüks araba olayı dipsiz kuyu gibi. Her bakımda arızada yüksek meblalar ödeniyor. Onu geçtim vergisi yüksek, sigortası yüksek. Masrafı hiç bitmez ki.

Niye verilmesin sanki parayı eşiniz kumarda kaybetmiş gibi konusmussunuz aynı durumda siz olsaydınız eşiniz vermez miydi?
Pahalı araba zevki kumarla eş değerdir. Başına gelmeyen bilmez. Hortum gibi sömürür ne var ne yoksa. Bu daha başlangıç. Evladından sakındığını arabaya yedirecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…