Tazminatımı arabanın arızası için Eşime vermek zorunda kaldım içim gitti 😔

Herkese iyi geceler.
Hanımlar 2 yıl önce Hamilelik nedeniyle işten ayrılmak zorunda kaldım. Doğum sonrası bebeğime bakacak kimse olmadığı için, Patronum emeğimi boşa çıkartmamak için sağolsun tazminatımı verdi, bı hafta öncesine kadar hesabımda duruyor du hamileliğimin son ayına kadar dahil olmak üzere 5 yıllık emeğim di.
Geçen hafta aracımız arıza açınca eşim istedi o an sanki başka çözüm Yok gibi verdim 😔 ama bu şekilde gitmesine hala çok üzgünüm. İçten içe eşime kırgınım.
Yanlış anlaşılmasın öyle senin paran benim param muhabbeti olmaz maaşımı hep eve çocuklara harcadığım çok oldu evlilikte olması gerektiği gibi ama bu şekilde kendime ait olan birikimin bi sanayide hiç olması üzdü. Eşime de söyledim böyle harcamak istemezdim diye üstelik benim almayalım şu anda bize göre yüksek bir model araç demiştim hayalimdeki araba diyerek beni ikna etmişti. öyle düşünme sonuçta araba ortak ikimizin sadece benim değil diyor. Siz olsaydınız verirmiydiniz? Belki içimi rahatlatacak yorumlara denk gelirim diye konu açmak istedim. Çevremden birine anlatsam paragöz diye bakacak gerçekten öyle değil umarım anlatabildim.🌷💐

Evlilikte verilir, eş hayat arkadaşıdır
O da çalışıp ailenizin geçimini temin ediyor hayat müşterek
Arabada ortak malınız sonuçta birlikte kullanıyorsunuz
Boş yere üzülmüşsünüz

Yani benim de tazminatim vardi , subat ayinda bir arsa aldik oraya verdim hepsini , eşim de ayni şekilde tazminatini aldi ve o da arsa almak için harcadi
Tek kuruslarina dokunmadik ikimizde
Arsaya verilir eve verilir ama bence arabaya verilmez.
Bu benim şahsi görüşüm.

Tadilat, tamirat hazırdaki birikmiş ya da toplu parayla yapılmaz.
Deli misiniz siz?
Ayrıca kocanızın durumu; ayranı yok içmeye tahtırevanla gider bilmem ne etmeye…

Eşimle ikimizin modeli yeni orta sınıf birer aracımız var çok şükür.
Benim hayalim BMW X1.
Şartları zorlarsak alabiliriz birikimimiz var.
Ama şunu düşünüyoruz BMW servisi, yedek parçası çok pahalı bir araç.
İkinci elde değerini korumuyor.
Bizim gibi orta halli insanlar için bunu tolere etmek zor.
O zaman Leon’a binmeye devam ediyoruz.

Eşiniz maalesef gösteriş merakına harcamış sizin tazminatınızı.
Eline para geçtiğinde yerine koymasını isteyin.

Bu arada bizim eşimlzle ayrı gayrımız yoktur.
Kazancımız, birikimimiz ortaktır.
Buna rağmen size yorumum bu şekilde.

Herkese iyi geceler.
Hanımlar 2 yıl önce Hamilelik nedeniyle işten ayrılmak zorunda kaldım. Doğum sonrası bebeğime bakacak kimse olmadığı için, Patronum emeğimi boşa çıkartmamak için sağolsun tazminatımı verdi, bı hafta öncesine kadar hesabımda duruyor du hamileliğimin son ayına kadar dahil olmak üzere 5 yıllık emeğim di.
Geçen hafta aracımız arıza açınca eşim istedi o an sanki başka çözüm Yok gibi verdim 😔 ama bu şekilde gitmesine hala çok üzgünüm. İçten içe eşime kırgınım.
Yanlış anlaşılmasın öyle senin paran benim param muhabbeti olmaz maaşımı hep eve çocuklara harcadığım çok oldu evlilikte olması gerektiği gibi ama bu şekilde kendime ait olan birikimin bi sanayide hiç olması üzdü. Eşime de söyledim böyle harcamak istemezdim diye üstelik benim almayalım şu anda bize göre yüksek bir model araç demiştim hayalimdeki araba diyerek beni ikna etmişti. öyle düşünme sonuçta araba ortak ikimizin sadece benim değil diyor. Siz olsaydınız verirmiydiniz? Belki içimi rahatlatacak yorumlara denk gelirim diye konu açmak istedim. Çevremden birine anlatsam paragöz diye bakacak gerçekten öyle değil umarım anlatabildim.🌷💐
Ben olsam ben de verirdim, sonuçta o araca siz de biliyorsunuz. Üstelik çocuk varken araç daha çok lazım olacak.
Para geri kazanılır, geri birikir... Eşiniz ay ay ufak ufak size geri birikim için para versin biriktirirsiniz sıkmayın canınızı

Siz uyardığınız halde kendi standartlarına uygun araç almaması büyük hata. Bazı markaların en küçük parçası bile o kadar pahalı ki. Şahsen ben lüks olmayan bir araç seçtim çünkü bi arıza verirse maaşımı yatırıcam. Benim de hayalimde bir araba var ama bir arıza verdi diye tazminatımı dökeceğime almam daha iyi.

Bizim arabamiz Fiat egea mesela.
Eşimin ailesi çok gazlar böyle gösterisi severler.
Passat al vs diye.
Eşim çok gaza gelmez ama hani çok paramiz olsa aladabilir gibi.
Eşimle ikimiz devletin gariban memuruyuz.
Bu suanki arabamız sıkıntısı yok oyle.
Hani araba bozulsa bir üst modelini alırım yine okadar milyonluk arabaya binmem.
Çünkü extrasi var.
Bir de arabalar bir anda fiyat kırdı hiç yatırımlık değil.
Bulunduğum sitede çocuklar bisikletle kackere çizik attılar .
Öyle araba gideri olan birsey.
Bu arada benim kendime ait bekarken biriktirdiğim bir miktar altın var bozdursak bizde iyi birşey alırız.
Ama asla böyle birşey yapmam.
Bu hayatta insan başına ne geleceği belli değil.
İsin garantisi yok sağlığın yok.
Öyle birikim bozularak luxse kaçılmaz ki sizin şuan işiniz bile yok.

Teşekkür ederim pirayecim. 🥰Sana da hayırlı olsun amin amin. Ben Ocak ayında aldım 2016 tam otomatik 623 bine almıştım. Sen?
Sağol tatlım 🙏Ben geçen hafta değiştirdim, 21 manuel, 730a aldım , sattığım da corsaydi , 12 yıl kullandım , hala taş gibiydi ama emekliliği gelmişti artık🥲

Kendi esim icin konusuyorum bende verirdim neden cunki bilirim en kisa zamanda yerine koyar. Sizde durum nedir bilmiyorum tabi ayri gayri olmaz ama bu kocaya da bagli.

E yarın öbür gün adam da sen çalışmayıp benim maaşımı yiyosun bebeğe değil kendine de harcıyosun diye düşünse iyi mi? O bebek varken araba ne kadar kıymetli, lazım olduğunda sen arabama binemezsin mi desin size o da?
Neden eşiniz hakkında kötü düşünüyosunuz? Veya güvenmeyip kötü düşündüğünüz adamdan neden çocuk yapıyorsunuz?

Herkese iyi geceler.
Evet paragözsün bariz senin paran benim param muhabbetti yapıyorsun o zaman paranı vermeseydin arabayı kullanmayacakmıydn

Evliliklerin dinamiğine göre değişiyor bunun cevabı galiba ama eve giren para ortak kabul ediliyorsa, kendi almış kendi ödesin mantığı saçma. Evden çıkan da ortak oluyor bu durumda. Kocamın kendi gelirinden dahi olsa harcadığı her kuruş benim de cebimden çıkmış olmuyor mu? Ne fark eder ha o ödemiş ha ben. Bizde böyle en azından.

Güle güle kullan cnm. Allah kaza bela vermesin. Bir dahaki gidişi de yükseltmek için olsun 😍
Amin 🙏 ben yükseltme olayından nefret ediyom ya...çok üşeniyorum 😅 benim mantığım ( konuyla da ilişkili olarak; elimdeki işimi görüyorsa, guvenliyse , zararı yoksa, çuruyene kadar kullanmak 😁) üstelik günde 2 buçuk saat trafikteyim....Benim eski Düldül yüzünden işyerinde adım pintiye çıkmıştı artık,hiç umrum değildi valla, motor bilgimle dövüyodum laf atanları😅 Alt tarafı memursun işte , Merkel bile BMW ye binmiyodu,neyin havasını atiyosun 🥴

Amin 🙏 ben yükseltme olayından nefret ediyom ya...çok üşeniyorum 😅 benim mantığım ( konuyla da ilişkili olarak; elimdeki işimi görüyorsa, guvenliyse , zararı yoksa, çuruyene kadar kullanmak 😁) üstelik günde 2 buçuk saat trafikteyim....Benim eski Düldül yüzünden işyerinde adım pintiye çıkmıştı artık,hiç umrum değildi valla, motor bilgimle dövüyodum laf atanları😅 Alt tarafı memursun işte , Merkel bile BMW ye binmiyodu,neyin havasını atiyosun 🥴
Haklısın benim de mantığım o da ben de hep trafikteyim çok km yapıyorum ödüm kopuyor araç bozulur diye.😂 ömrünü uzatmak için değiştirmek gerek diye düşünüyorum. Tabi eski aracın beni sanayiden çıkarmaması da buna zemin hazırladı. Belki bu dayanıklı çıkarsa kalır ömürlük 🤣 ama anladığım kadarıyla sağlam araçmış. İnş hepimiz hayrını görürüz malımızın mülkümüzün. Bizler için hiç kolay değil birşey alabilmek. Birikim kredi derken ömür gidiyor

X