Tazminatımı arabanın arızası için Eşime vermek zorunda kaldım içim gitti 😔

Eşiniz ne iş yapıyorsa Audi 6 aldı. Audi 6 yı alan adamın nasıl cebinde 300 bin olmuyor extra. Benim bildiğim çok pahalı araç onlar
1.5 -2 milyonluk arabaya binmek için aylık enaz 300 bin geliri olması lazım bı insanın ki bindigini amorti etsin...Daha yeni aldım 730a , eskisini 350 ye sattim..neredeyse sıfır ayarında mis gibi araba aldığım, sattığım da tertemizdi, baya üzüldüm hatta ayrılırken yıllardır resmen içinde yaşıyodum, en yakın arkadaşımdı, hiç üzmedi beni

ben esime böbreğimi veririm yani para esirgemem..
amma velakin esim saçma sapan, arıza veren bir arabaya sırf hevesi var diye alıp arızasını da birikimlerimizden gidermeye calisirsa vermem. sırf hevesim var diye neden yüzlerce bin lira zarar edeyim?
ayrıca bahsettiğiniz arabanın arızalarını bilmeyen yok. abim alım satım için almıştı. bir kez kullanayım dedi yarı yolda bıraktı araba. boşa para harcamaktan baska bir sey değil.
tek arızası da bu olmayacak. yarın başka arızası çıkınca neyi bozdurup yaptıracak çok merak ediyorum.

benim de esim bu arada aynı arabayı istiyor ama aldırmam. milyonlarım olsun aldırmam yani. o kadar zengin miyim ben sanayide yatacak arabayı finanse edeyim?

Siz evlisiniz farkındasın dimi hani hastalıkta sağlıkta, varlıkta yoklukta…

Sanki düşmana verdin paranı.
Siz vermeye devam edin. Erkekler mutlaka sizden alıp, verecek başka birisini bulur. Gerçekten kendinizi çok ezik duruma düşürüyorsunuz. Bu sizinkisi iyi niyetlilik değil, enayilik. Bir kadin bir erkeğin işte ben bu kadına emek veriyorum, çaba harcıyorum, onun için mücadele ediyorum dedigi kadın olmalı. Sizin kendinizden verdiğiniz ödünün hiçbir değeri yok. Günü gelir yapmasaydın der. Biraz kadin olup almayı öğrenin.

Audi a6

Ya bu arabanin tek fari 20 bindi bi ara duymustum. Bu tarz masraflari olacagini bile bile luks arac alacagim demek hele ki bebekli evde resmen şımarıklık kimse kusura bakmasin.

Konu sahibinin icinin neden acidigini cok iyi anliyorum.

Ne yapacak yani bu adam, 10 bin bakimi gelince 2 bilezik, 100 bin bakimi gelince elmas takim mi bozduracak.

Lastiklerin degismesi gerekince ne olacak 1 lastik su an 8-10 bindir o arac icin.

Boyle bir araba aliyorsan, masraflarini karsilayabilmelisin, yoksa hepimiz özeniyor guzele, lukse...

Ayagini yorganına gore uzatmaktan bir haber yurdum insani ve emegi cope gitmis karisi. Dilerim akıllanir, tez vakitte masraflarini karsilayabilecegi bir araca binmeye baslar.

Hayatta vermem. Bakım yapacak parası yoksa almasın araba.
Aciliyet başka. Hava atmak için göz doymaması başka.

Yok biz senin paran benim param yapmadığımız için koca parası-kadın tazminatı falan diye laflar olmuyor. Mevzuu bile dönmüyor yani. Bugün eşim hayali olan bir şeyi alacak olsun kenara koyduğum ne varsa veririm çok da mutlu olurum hiç de lafını sözünü etmem. Ki şu an onu gazlıyorum 40 yaşına gelmeden al istediğin arabayı ömür bir kere geliyor diye.

Elindeki arabayla yetinsin isterdim. Modeli yükseltmek benim fikrim değildi o yüzden insan daha farklı hissediyor. Söylemiştim biraz kullanalım satarız demişti ama evdeki hesap çarşıya uymadı.
İsterdim, ederdim, söylemiştim, benim fikrim değildi... Kullanalım derken sizin kullanmadığınız arabadan bahsediyorsunuz. Onda bile bir sürü bahane. Ehliyetim yeni, trafiğe aktif çıkmadım, bebeğim anneci... Koyacaksınız oto koltuğuna ve her yere gideceksiniz o arabayla. Anneci bebek olunca araba sürülemiyor mu? Çok ağlarsa çeker kenara, emzirir su verir sakinleştirirsiniz. Her şeye eşiniz karar versin, o alsın satsın ama arıza yapınca tamir parasını sizden istesin. Niye bu kadar pasifsiniz, önümüzdeki ay başka sorun çıkarırsa nasıl ödeyeceksiniz, araba kapının önünde mi duracak? Km. bakımları ne olacak? Çok üst düzey çalışan değilse ayda en az 100 bin kazanmıyorsa Au.i 6 model araba neyine?

Arabayı tanıdığı güvendiği birinden almışmış. O kişi başkasının arızalı aracını satmasına aracı olmuş size kakalamış. Bu işler hep böyle olur, çok güvenilir tanıdık olunca eksper raporu bile istenmez. Ben siz olsam bu duruma el koyardım. O tanıdığa bizzat gider bu arabanın tüm detaylarını çıkarttıracağım, bu arıza neyden kaynaklı ve ne zaman belirti vermeye başlamış hepsini öğreneceğim ve kusurlu mal satıldıysa size dava açacağım derdim. Verdiğim paradan çok enayi yerine konmak kızdırırdı beni.

Ben vermezdim çünkü eşim kıymet bilen bi insan değil . Ama iyi bi ele sahip olsaydım hiç düşünmezdim verirdim

Elindeki arabayla yetinsin isterdim. Modeli yükseltmek benim fikrim değildi o yüzden insan daha farklı hissediyor. Söylemiştim biraz kullanalım satarız demişti ama evdeki hesap çarşıya uymadı.
Haklısınız aslında.Başka bir durum olsa zaruri bir ihtiyaç,bu kadar zorunuza gitmezdi.Eşinizinki ayranı yok içmeye,tahtırevanla gider........olmuş.Ben de olsam çok üzülürdüm.Tabi ki hayat müşterek ama böyle resmen eşiniz parayı çarçur etmiş.

Bahsettiğiniz araba kendisi zaten pahalı; dua edin başka arıza çıkarmasın.
Şahsen eşime canım feda ama yerinizde olsaydım benim onayım dışında araba alıp sorun çıktığında da tazminatımı isteseydi vermezdim.Alırken zorlanacaksak veya arabanın çıkaracağı ekstra masrafı karşılayamayacaksak neden alalım o arabayı?
Baştan bu kadar arıza verdiyse devamı gelecektir.Araca ne olursa olsun ekspertiz yapılmalıydı.Tanıdık da olsa,akraba da olsa kim olursa olsun kafa rahat edecek.Üçten beşten kaçayım derken daha büyük sıkıntılar çıkıyor işte.Eşiniz burda da hatalı mesela.
Arabayla ilgili çıkardığınız son para olduğunu söyleyin eşinize.Bu saatten sonra arabayla ilgili b planı siz olmazsınız en azından.

@golldkahvemm konu sahibi ilk mesaja keşke tazminatın tamamının gittiğini arabaya yapılan masrafın 260 bin olduğunu yazsaydın. Çoğu kişi o minvalde yorum yapmazdı bence. İyi günde kötü günde o para ortak paranız ama lüks arabayla hava atmak için de 260 bin liralık masrafı çocuğunun rızkından harcaması hoş olmamış. Biriktirmeye kalksan ne kadar sürer kim bilir? Sen vermesen de sıkıntı olacaktı kredi çekilmesi de zor tek maaşla.

Buradaki bazı yorumlara katılmıyorum, tabii ki hayati önemli bir şey olur sağlıktır çocuklardır verilir ama eşinizin keyfine ne mana sizin kendinizi daha güvende hissedeceğiniz, emeğinizin karşılığını verecekmişsiniz ona? Benim böyle kızarkadaşlarımın kocaları var ya; kadın o arabaya doğru dürüst binmez bile ama sorarsan ikimizin arabası.. çoluğun çocuğun herkesin istediği ortak bir yatırım yapılsaydı o zaman. Erkolar bir şaşırtın be!

Para ne kadar mesela?
Ben birikmiş paranın harcanmasina böyle karsiyim.
Başka şekilde telafi edilmez miydi?
Hastalık vs hariç.
Zaten arabadan yatırım olmuyor.
Araba için hiç vermezdim.
Kredi kartına borç yapıp öyle odeseydi ama sizinki arabayı yenilemis sanirim.
Araba için birikmiş paramı vermezdim.
Çünkü kenara para koymak benim için zor.
Bir de işi birakmissiniz sürekli adamdan para istenecek.
Gereksiz yani.

Ben eşim model yükseltmek istediğinde 1-2 yaşında düşük km li araç alabileceğim miktarda parayı eşime verdim. Pişman değilim.
Ama elimdeki tüm parayı vermedim tabii. Şimdi tekrar daha üst model sıfır araba almak istiyor, ben para da altın da vermiyorum alamıyor

3 ayda arıza vermiş araç kronik arızalı olmaz umarım.bizim ilk arabamız öyleydi sürekli arıza verirdi Allah ım yeni evliyiz borç harç bir de araç tamirine çalışıyoruz.en son 3 ay üst üste 1000 TL verdik diye hatırlıyorum maaşımız 2500 civaıydı 15 yıl önce sattık kurtılduk bir süre korkumuzdan araç alamadık .iyi bir ekspere götürün aracınızı kısa sürede tekrar arıza vermeden satılığa koyarsınız kronik bir sorun varsa.
Bir de toplu paranıx olduğunda bankada öylece bırakmayın altın,fon, vs yapın biz enflasyon ülkesiyiz malum

150 bin kredi çekmiştim 1 yıl önce öde öde bitmiyor daha 2 yıl var. Haklısın birikmiyor hele de tek maaşlı çalışansan birikmez

Tazminatın tamda hasarı karşılayacak miktarda olması ne hoş tesadüf
1-2 ay sonra bir arıza çıkarsa evi falan satmaz eşiniz inşallah
Ev yok ki! Ya bu tarz adamlar keyfine düşkün birşey sahibi olmazlar maalesef. Çünkü ben buna benzer yorum yaptım konu sahibi evimiz var demedi.
Bari kadın işi bırakıp birsürü fedakarlık etmiş o da Gül gibi yaşatsa

Ev tadılatı için takı verdiğini yazmış konusahibi, kiralık eve tadılat yaptırmaz yaptırsa bile bunun için altın bodurmaz diye düşünmek istiyor olabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…