Maddi sıkıntı bozulan psikolojim😒

İs isten geçmiş artık çözüm bulmak lazım. Eşinizin sektoru ne, çalıştığı yer nasıl bir yer? Eşiniz çalıştığı yer musaitse çocuğa baksa siz de maaşlı işe girseniz? Atıyorum bi zuccaciye dükkanıysa bu mümkün ama tamrihaneyse olmaz. Ya da kv gelse dükkanda bakamaz mi? Ayağında platin varmış ama yanında oğulları olunca idare edebilir belki. 1 sene kadar denersiniz.
Çalıştığı yerde çocuk bakılmaz kayınvalidem memlekette ameliyat olmuştu iki yıl fizik tedavi görecek. Annem çocuk bakıyor zaten baktığı aile kabul etmez. Diyorum ya öyle bir dönem ki tüm kapılar kapanmış gibi Allah'a dua ediyorum sadece borçlar bitsin diye. Eşim de dik kafalı borçlar bitince getirisi güzel olacak diyor. Sabır sabır.

Gitsin amelelik yapsın çocuğun boğazından kesmek ne demek baba diye geçiniyor mu bir de tatlı su erkeği.
Hiç utanması da yok. Kusura bakmayın biraz ağır konuştum ama evladının marketi boğazını kesmek ne demek diğer çocukta okula gidemez hale gelecek az kalmış.
Elalemin işinde çalışmayı küçük mü görüyor daha markete gidip boğazına yemek alamayan adamın gurura bak.
Al desem eksik birşeyi alır yok demez, kızım birşey istesin alır ama karttan sonra da onu ödemek için sıkıntı çok stres yapıyor sonra da ya çocuk gibi plansız iş yapıyor ona çok kızıyorum. Abisinin hırsına kapılıyor bakalım nekadar sürecek böyle bişey desem bana kızıyor sen iyi yerlere geleyim istemezmisin diye.

Al desem eksik birşeyi alır yok demez, kızım birşey istesin alır ama karttan sonra da onu ödemek için sıkıntı çok stres yapıyor sonra da ya çocuk gibi plansız iş yapıyor ona çok kızıyorum. Abisinin hırsına kapılıyor bakalım nekadar sürecek böyle bişey desem bana kızıyor sen iyi yerlere geleyim istemezmisin diye.

siz bu kadar sıkıntı çekiyorken abisinin durumu nasıl? abisi hiç yardım etmiyor mu

Zaten iki maaştan teke düşeceğini belliymiş bebek sebebiyle. Bu durumda riske girmek çok çok mantıksız olmuş keşke eşinizi dinlemeseydiniz.
Bir taraf çalışır diğeri risk alır neyse derim. Tek maaş iki çocuk bile yeterince zor üstelik bu devirde.
Bilemiyorum Allah yardımcınız olsun. Anne veya kayinvalide gelip çocuğunuza bakamaz mi siz çalışsanız?
Çok söyledim de dinlemedi ki rahat ederiz gelirimiz güzel olur hee oldu saçma sapan bir hal aldı aksine huzur kalmadı diyorum farkında bile değil hafta içi hafta sonu iş yerinde hep. Bazen çocuklar uyuduktan sonra geliyor işi geç bitiyor. Tüm yük üzerimde Bebek ödev temizlik yemek,,, Belkide bunlardan da çok bunaldım 😒🤦

siz bu kadar sıkıntı çekiyorken abisinin durumu nasıl? abisi hiç yardım etmiyor mu
Onun iki oğlu karısı çalışıyor kirada evi var ne sıkıntısı olacak yardım etse borç olarak geri ödüyoruz. Onunla kendini kıyaslama diyorum bunun farkına varsa eşim zaten girmezdi bu işe. Dükkan kirası faturalar vergi vs hepsi ikiye bölünüp ödeniyor kalan da kalırsa harca.

Onun iki oğlu karısı çalışıyor kirada evi var ne sıkıntısı olacak yardım etse borç olarak geri ödüyoruz. Onunla kendini kıyaslama diyorum bunun farkına varsa eşim zaten girmezdi bu işe. Dükkan kirası faturalar vergi vs hepsi ikiye bölünüp ödeniyor kalan da kalırsa harca.

eşinde bunun farkına varacak kafa yokmuş ki. evliliğinde akıllı olan taraf sensin, bu tarz konuları sırf erkek diye eşinin inisiyatifine bırakma. bu sıkıntı da geçer elbette ama eşin sürekli böyle dertler örebilir başına müdahale etmezsen

İsallah basarir eşiniz o zaman yada bir yol bulunur ne diyeyim endişe edip durmayın elinizde olmasada hasta olacaksınız bu kadar gam ile dolu olmayın.Simdilik bekleyip bakın madem ne denirki

X