Tatlı arkadaşlıkların katkılarıyla, tatlı muhabbete katılmak isteyenler buyurun..

kıslar bugün ne yemekler yaptınız bakıyım bende yarın için sizden kopya çekeyim

bende bugün öğlende zeytinyağlı pırasa yapmıştım
yanınada arpa şehriye pilavı

akşamda eşim abim tavuk istedi
tavuk sote yaptım

ay zaten her gün ne pişircem derdinden gına geldi artık :95:
mesela akşamdan beri yarın ne yapıcam diye düşünüyorum :86:

bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum sadece kurdelama sorduğumda beni neden arkadaşlıktan çıkardın diye aynen şu cevabı verdi

dün keremce bana dediki sen herkese değer veriyorsun sana kimse değer vermiyo sen demişsinki sana bişey yazarken alınıcan diye korkuyorum. falan işte yani bukadar yazdı zaten anlamadım yani bişey yokken böyle bişey çıkması...

canım ben bugün zeytinyağlı pırasa yaptım,yanınada sebze çorbası,malum diyetteyiz,eşim benden daha iyi gidiyor valla.ama diyette olmasam bir sürü şey var;mesela karnıyarık yap,yanına prinç pilavı ve cacık.

aaaa ben karnıyarık uzun zamandır yapmamıştım iyi olacak sağol canım ben senin içinde yerimgerçi kış patlıcanı çok yağ çekiyor ama olsun

tavuk sote yaptım

canım sende yaprak sarma yap ben dün yapmıştım bugünde yedim

aaaa ben karnıyarık uzun zamandır yapmamıştım iyi olacak sağol canım ben senin içinde yerimgerçi kış patlıcanı çok yağ çekiyor ama olsun

afiyet olsun canım,sen düşündükçe bana sor,ben senin aklına birsürü yemek getiririm.açlıktan hepsi gözümün önünde:KK60:

tavuk sote yaptım

hayatım ben bugün düğün çorbası yaptım yanınada bulgur pilavı çok güzel oluyo:KK56:

afiyet olsun canım,sen düşündükçe bana sor,ben senin aklına birsürü yemek getiririm.açlıktan hepsi gözümün önünde:KK60:

ya valla moralim bozuldu zaten sabahtan akşama kadar evde canım çıkıyo buraya muhabbet etmeye geliyorum böyle şeylerle uğraşmak istemiyorum

bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum sadece kurdelama sorduğumda beni neden arkadaşlıktan çıkardın diye aynen şu cevabı verdi

dün keremce bana dediki sen herkese değer veriyorsun sana kimse değer vermiyo sen demişsinki sana bişey yazarken alınıcan diye korkuyorum. falan işte yani bukadar yazdı zaten anlamadım yani bişey yokken böyle bişey çıkması...

biz kurdelamla olanlardan konuşuyoduk ve birkaç şahıs da vardı konu içinde...kurdelamın morali bozukdu bende ona dedimki sen insanlara çok değer veriyosun ama hakettiğin değeri bulamayabilirsin.söylemek istediğim buydu.ve doğruydu da...
bu topikle alakalı değildi yazdıklarım başkalarıyla alakalıydı kurdelam biliyo zaten.ve şunu da dedim evet ; ben sana birşey söyleyeceğim zaman 40 kere düşünüyorum çünkü hemen alınıyosun yazdım...bu benim onunla aramda olan konuşmalarımdı...ben onun kötülüğü için hiçbirşey demedim aksine iyiliği için üzülmememsi için dedim.ama gitme sebebeini de bana bağlama dilek...konuştuklarım sadece bunlardan ibaret...başka da bişi demedim
olanları geçmişi biliyosun.bu kararı kurdelam daha önce almıştı ...bi benim konuşmamla gitmedi bundan emin ol

ya valla moralim bozuldu zaten sabahtan akşama kadar evde canım çıkıyo buraya muhabbet etmeye geliyorum böyle şeylerle uğraşmak istemiyorum

üzülme canım,ama kaliteli insanlar burada hep kalıyor,diğerleri eleniyor,sen burada kal muhabbetine bak,sıkılırsan başka topikleri dolaş arada,çok güzel şeyler var,bende çok ihmal ettim aslında diğer topikleri.

canım düğün çorbasında neler oluyor?tarif verme,sen malzemeleri yaz yeter,zaten hepsini karıştırınca çorba oluyor:KK61:

haytım tarif vermezsem olmaz:))))

eti haşlıyon et suyuyla içine ben çok az arpa şehriye katıyorum etleri didip içine atıyorum kaynayınca terbiyesi yoğurt.limonsuyu un yumurta sarısı sarımsak çok güzel oluyo üzerine yağ kızdırıyorum

haytım tarif vermezsem olmaz:))))

eti haşlıyon et suyuyla içine ben çok az arpa şehriye katıyorum etleri didip içine atıyorum kaynayınca terbiyesi yoğurt.limonsuyu un yumurta sarısı sarımsak çok güzel oluyo üzerine yağ kızdırıyorum

kız bu bizim bildiğin tavuk çorbası tarifi,yalnız biz içine et değil tavuk koyarız,tamam teşekkürler canım etlede denerim.

hayatım ben bugün düğün çorbası yaptım yanınada bulgur pilavı çok güzel oluyo:KK56:

aifyet olsun
benim eşimin çok cins bi yapısı damak tadı olduğu için
çorbalardan sadece süzme mercimek yiyo birde tel şehriyeli un çorbasını :KK57:
bulgur pilavınıda salçalı yemez
şehriyeli sade tereyağlı yaparım öyle yer bunada yeni yeni alıştı :KK53:

X