Tatlı arkadaşlıkların katkılarıyla, tatlı muhabbete katılmak isteyenler buyurun..

kızlar ben sözlüyken çok zayıftım düğün telaşıyla dahada zayıfladım:)) beni kıskanan görümcem en küçükleri en küçüğü dediysem arada 10 yaş var kadın kırka geldi hala benle uğraşıyo neyse ozamanlar bu benim gibi 3 tane derdi bana inat tığ gibi oldu karı şimdi ben şişkolaştım o zayıf kaldı hemen yaza kadar zayıflamam lazım:KK47::KK53:

kız benimde halam var bi tane,oda amcamın karısıyla uğraşır hep (amcamın karısıda kilolu,halamda görümcesi oluyo tabi:)))
yegeme yapmadığını bırakmadı,kadına kızdımı direk kilolarıyla vuruooo :) ama halamın kendi kızı hamile kaldı şimdi anam daha 4üncü ayda ama deli gibi kilo aldı:) kızının başına geldi şimdi daha bişey diyemiyoooo :p:p:p:KK52::KK52::KK52::KK52::KK60::KK60::KK60::KK60:

kızlar bu gece benim pek keyfim yok,yorgunum sonra görüşürüz,bu gece beni affedin,sonra görüşürüz,herkese iyigeceler,hepinizi öptüm.

gle güle canım iyi uykular :KK3:
cyd cım bu arada evinin fotolarını gördüm çok şirin eşyalarında çok güzel eminim kendi evinde dahada güzel olur.. huzurla oturursun inş.
neler yaptırıyosun yeni evine anlat bakalım

canım benim sağolasın çok teşekkür ederim. eksiklerim çok be yavrucum yavaş yavaş tamamlamaya uğraşıyoruz işte.. birazdan yaptıracaklarımın fotolarını eklerim canım olur mu :KK34: o kadar çok şey var ki sırada tabi benim adam eve geçene kadar boşamazsa iyi :KK60::KK60:

kızlar bu gece benim pek keyfim yok,yorgunum sonra görüşürüz,bu gece beni affedin,sonra görüşürüz,herkese iyigeceler,hepinizi öptüm.

cnm hadi sen dinlen de sonra kırarız iki lafın belini özletme kendini ona göre bak alıştırdınız beni sürekli aklım burda uykum geldi gidemiyorum hadi tatlı huzurlu uykular öptüm seni...:KK16::KK54::KK1:

asıl bomba bende.. Küçük görümcem büyük görümceme çin malı biber hapı vermiş

eşimde dün hapları görmüş büyük ablasına kızmış demiş içme onları. ölürsün bak. Hemde çin malı.

Sonra küçük ablası, büyük ablasını aramış, telde konuşmalarını eşim duymuş tekrarlamış içmeyin onları diye.

Bu sefer eşim almış telefonu elime , demişki benim için bak nasıl zayıfladı sizde boğazınızı tutun zayıflayın demiş,

küçük görümcem yelkenler suya inmiş şekilde hemen sormuş sahi nasıl zayıfladı nolur bize söyle diye...

Küçük görümcem uzakta oturuyor, buraya gelip beni şişman gördüğünde ayyy sen ne polmuşsun senin kilolar kalıcı vs derdi, geçen hafta son gelişinde beni gördü çatır çatır çatladı.

şimdi ikisi birden yarışa girdiler. Ama nasıl zayıfladığımın formülü bende eşimi sıkı sıkı tembihledim söylemeyeceksin dedim , o da tamam söylemem zaten dedi.
görümcenn olmayaraakk bizedee söyleeeeeeeeeee

asıl bomba bende.. küçük görümcem büyük görümceme çin malı biber hapı vermiş

eşimde dün hapları görmüş büyük ablasına kızmış demiş içme onları. ölürsün bak. hemde çin malı.

sonra küçük ablası, büyük ablasını aramış, telde konuşmalarını eşim duymuş tekrarlamış içmeyin onları diye.

bu sefer eşim almış telefonu elime , demişki benim için bak nasıl zayıfladı sizde boğazınızı tutun zayıflayın demiş,

küçük görümcem yelkenler suya inmiş şekilde hemen sormuş sahi nasıl zayıfladı nolur bize söyle diye...

küçük görümcem uzakta oturuyor, buraya gelip beni şişman gördüğünde ayyy sen ne polmuşsun senin kilolar kalıcı vs derdi, geçen hafta son gelişinde beni gördü çatır çatır çatladı.

şimdi ikisi birden yarışa girdiler. ama nasıl zayıfladığımın formülü bende eşimi sıkı sıkı tembihledim söylemeyeceksin dedim , o da tamam söylemem zaten dedi.

oh çatlasınlar.zaten doğum sonrası kilolara yorum yapanlara çok kızıyorum.hele bir durun vereceğiz.....:84:

eşimde dün hapları görmüş büyük ablasına kızmış demiş içme onları. ölürsün bak. hemde çin malı.

sonra küçük ablası, büyük ablasını aramış, telde konuşmalarını eşim duymuş tekrarlamış içmeyin onları diye.

bu sefer eşim almış telefonu elime , demişki benim için bak nasıl zayıfladı sizde boğazınızı tutun zayıflayın demiş,

küçük görümcem uzakta oturuyor, buraya gelip beni şişman gördüğünde ayyy sen ne polmuşsun senin kilolar kalıcı vs derdi, geçen hafta son gelişinde beni gördü çatır çatır çatladı.

şimdi ikisi birden yarışa girdiler. ama nasıl zayıfladığımın formülü bende eşimi sıkı sıkı tembihledim söylemeyeceksin dedim , o da tamam söylemem zaten dedi.

bize söle kız barim sevaba girersin :KK60::KK60:

gle güle canım iyi uykular :KK3:

canım benim sağolasın çok teşekkür ederim. eksiklerim çok be yavrucum yavaş yavaş tamamlamaya uğraşıyoruz işte.. birazdan yaptıracaklarımın fotolarını eklerim canım olur mu :KK34: o kadar çok şey var ki sırada tabi benim adam eve geçene kadar boşamazsa iyi :KK60::KK60:

allah korusun kız.................

hayatım sen bize ver nasıl zayıfladığını valla görümcene söylemem:KK60:

bu görümceler böyle benimde 3 tane var hepsi şişkoydu kız bana inat zayıfladılar ya bi tanesi eşime soruyormuş telde seninki gibi bende diyete başlicam dilek nasıl zayıfladı diyorlarmış

benim eşimde diyette 6 kilo verdi.meksika biberi hapı aldı kullanıyor.birde ona çatlıyorum.o veriyor.ben kalıyorum......:84:

gidemiyorum kızlar yaaaa

dileğin dediği gibi benim görümcem ben evlenmeden önce 100 kusur kiloydu ama boyu 180 fakat tabiiki şişmandı,bende 53 kilo falandım,şimdi ben 62 kilo falanım oda 69 kilo,düşünün yani 180 boy ve 69 kilo.ben onun yanında şişlo kalıyorum ve gıcık oluyorum bu işe.hep kilo alsın diye dua ediyorum.:KK53:

kıss harbiden bize versene formülünü biz görümcek değiliz hatta ben hiç olamıcam (bak şimdi nasıl üzüldüm buna:KK52::KK52:)

hayatım sen bize ver nasıl zayıfladığını valla görümcene söylemem:KK60:

Bu görümceler böyle benimde 3 tane var hepsi şişkoydu kız bana inat zayıfladılar ya bi tanesi eşime soruyormuş telde seninki gibi bende diyete başlicam dilek nasıl zayıfladı diyorlarmış

kıskançlığınn kilo vermede işe yarıyacağınıı bilmiyodummm anam benimm görümcelerde kaynanamda zayıfftı zatenn sonradan kilo verselerr kısakanırdımm puuff yaa nedemmben şimdii

gidemiyorum kızlar yaaaa

dileğin dediği gibi benim görümcem ben evlenmeden önce 100 kusur kiloydu ama boyu 180 fakat tabiiki şişmandı,bende 53 kilo falandım,şimdi ben 62 kilo falanım oda 69 kilo,düşünün yani 180 boy ve 69 kilo.ben onun yanında şişlo kalıyorum ve gıcık oluyorum bu işe.hep kilo alsın diye dua ediyorum.:KK53:

:KK60::KK60::KK60::KK60:tekrar hoşgeldin.............

hoş geldin canım listen nasıldı

Benim diyetisyene gitme sebebim hiperaktif hipoglisemi bir çeşit şeker düşmesi.. Sabah kalkınca yerdim çikolatayı sonra hiçbişey yemezdim. öğlen Allah ne verdiyse.. Akşam eşim gelicek diye sulu yemek yanına pilav makarna..

Şimdi bir programım var. İçerik herkesin değişik olabileceğini unutmamak gerekiyor ama benimkinde herkesinde bilmesi gereken şeyleride paylaşmak istiyorum..

İlk başta hergün 30 dakika tempolu yürüyüş. en yapamadığım zamanlar temizlik yapıyordum :)

Sabah;
*2 küp yagsız beyaz peynir
*2 dilim tam bugday yada çavdar.. ( bizim ihtiyacımız olan bunlarmış gerisi hikaye kepekli ekmegi de yiyebilirsiniz ama çok uzun zaman tüketiminde demir eksikliği yapabiliyormuş)
*acık çay seker yok. Onun yerine tatlandırıcı kullanacaksanız splandayı öneririm içinde zararlı madde yok. Diyetisyende bunu önerdi..
*şekerimi dengelesin diye 2 ceviz. eğer cevizi yemezseniz 5 tane zeytin. Ama ben ikisinide yerim derseniz 1 ceviz 3 zeytin. Mantık yürütün yani...
*haftada 2 defa yumurta. (bu kalp hastası olan babamın diyetinde de yazıyordu. kolestrolu olanlar için yeterli miktar bu yani)
* geri kalan domates, yeşillik,salatalık, biber..

İnanın 2. ekmeği kaktırıyorum o kadar çok geliyor...

*Ara öğünlerde bunlardan birini tercih edin -Wasa yı duydunuz mu ondan 2 tane, ayran
-bir porsiyon meyva. (Bu porsiyon miktarlarını isterseniz verebilirim sonra) yanında bir wasa türü birşey yiyin ki şekeriniz fırlayıp açlığı tetiklemesin..
-2 griseni, ayran

*öğle, akşam menüsünün mantığıda şu mutlaka yoğurt (3 kaşık en az) yada ayran olacak. Çünkü kalsiyum miktarını ne kadar arttırısanız o kadar yağlar eriyor. eger öğle et, tavuk gibi şeyler yerseniz akşam sulu yemek yiyeceksiniz. eğer çorba içerseniz ekmeği yarım yapacaksınız. çünkü bir tas çorba bir ekmeğe bedel. yemem diyorsanız ekmek 1,5.. bol salata tabi yağı az.

aslında diyetisyenlerin yaptıgı sizin yaşam şeklinizi öğrenip nerelerde yanlış yaptığınızı bulmak olmalı.Benimki öyle.. yoksa diyet listeleri sıkıcı olabiliyor. Ben Pirinçi ve makarnayı artık kepekli yiyorum.3 kaşık o da..

Birde size tavsiyem, benim gibi şekerle ilgili bir endişeniz varsa. şeker yüklemesi yaptırın erkenden..
Yoksa kısa zamanda şeker hastası olup, o yenen canım pastaları az az yemek varken hiç yiyemez hale gelebilirsiniz.

Kilolu olmasanız bile ( benim gibi ) vucudunuzdaki yağ oranını kasla değiştirmeye çalışın. Kilo almak demek yağ almak demek olmamalı
sağlıklı günler dilerim.

X