Tatlı arkadaşlıkların katkılarıyla, tatlı muhabbete katılmak isteyenler buyurun..

nohutluyu denemedim hiç canım,eşimin ailesi ilk geldiğinde bi güveç yapmıştım ama etli ve sebzeli ,senin dediğin nasıl oluyo cnmm :S

tamam canım güvecin altına çiğ kuşbaşı etleri döşüyon sonra sebzeleri patlican patates kabak biber domatez soğan sarımsak az salçalı su yapıyom ağzını folyo ile kapatıyom fırında 3 saat pişiye arada ters düz ediyom etlerde gayet güzel pişiyo

ben koyom mısır o zaman American mı oluyo:86:

kız ben o salataları hiç ayırt edemiyom hangisi american hangisi russ :) sevdiğim herşeyi koyuyorum valla:) sosis turşu mısır bezelyeee :) ne varsaa ,,,,,yoğurtlu mayonezide ekledimmii tadından yenmezzzzzzzzzz :))))

mercimek çorbası süper bir başlangıç olur yada düğün çorbası.sofrada yoğurtlu bir şey varsa yayla çorbası olmaz mezeler yoğurtluysa cacık ta olmaz.bence şöyle olabilir. mercimek çorba- piliç topkapı yanına sebze sote ve beyaz pilav(şehriyesiz) meze olarak pembe düşler(kırmızı lahana süzme yoğurt çok az sarmısak)barbunya salatası birde çok karışık salata (mısır-ceviz-bezelye aklına gelen tüm uyumlu şeyler kat karıştır çok güzel oluyor) illa çeşit artsın farklı bir şeyler olsun dersen kurutulmuş biberler var önce haşla sonra unlayıp kızart.ama bunları daha önce yapmadıysan önce azıcık yap dene bakalım sevecekmisin.kolay gelsin.

tamam canım güvecin altına çiğ kuşbaşı etleri döşüyon sonra sebzeleri patlican patates kabak biber domatez soğan sarımsak az salçalı su yapıyom ağzını folyo ile kapatıyom fırında 3 saat pişiye arada ters düz ediyom etlerde gayet güzel pişiyo

valla aynen öle çok uzun sürmüştüü pişmesi fırındaaa :)

mercimek çorbası süper bir başlangıç olur yada düğün çorbası.sofrada yoğurtlu bir şey varsa yayla çorbası olmaz mezeler yoğurtluysa cacık ta olmaz.bence şöyle olabilir. mercimek çorba- piliç topkapı yanına sebze sote ve beyaz pilav(şehriyesiz) meze olarak pembe düşler(kırmızı lahana süzme yoğurt çok az sarmısak)barbunya salatası birde çok karışık salata (mısır-ceviz-bezelye aklına gelen tüm uyumlu şeyler kat karıştır çok güzel oluyor) illa çeşit artsın farklı bir şeyler olsun dersen kurutulmuş biberler var önce haşla sonra unlayıp kızart.ama bunları daha önce yapmadıysan önce azıcık yap dene bakalım sevecekmisin.kolay gelsin.

saolasın cnmm ,bakalım işte cumadan başlıcam yapmaya :) zeytinyağlı sarma falanda sarıcamm :)

kız ben o salataları hiç ayırt edemiyom hangisi american hangisi russ :) sevdiğim herşeyi koyuyorum valla:) sosis turşu mısır bezelyeee :) ne varsaa ,,,,,yoğurtlu mayonezide ekledimmii tadından yenmezzzzzzzzzz :))))

valla aynen öle çok uzun sürmüştüü pişmesi fırındaaa :)

canım şey yap mesela ,soğanı ve yeşil biberi terayağıyla kavur,sonra içine sote tavukları at,baharatlarınıda at biarzda soya sosu ekle pişir.bunları güveçlere alıp üstüne kaşar rendele ve fırına ver,herkes bayılıyooorr

benimde yapasım geldi şöyle güzel bir sofra :)) ben birde misafir için yörükler topalaklı nohut der.nohut yemeğinin içine az yağlı kıyma sogan baharat koyuyorsun çok minik minik un içinde yuvarlıyorsun sonra nohut pişmak üzereyken içine koyuyorsun.çok güzel oluyor ve nohut olsun fasulye olsun pişerken içine kurutulmuş kırmızı biber koyun çok güzel tat veriyor.meze seven biri olarak tüm yoğurtlu mezeleri süzme yoğurtla yapın.yoğurtlu mezelere azda olsa sarmısak eklemeyi ihmal etmeyin illa kalıplara da uymayın katıp karıştırın :))

X