Takılan takı hakkında

Sizin gibiler yüzünden, arkalarından konuşulacak diye insanlar kendilerinden, çoluk çocuklarının rızkından kısıp hediye almaya çalışıyor. Zihniyetinizi seveyim
Valla cimriliginize mi kilif uydurmaya calisiyorsunuz anlamadim. Yegeni olmus abisinin. Durumlari da var. Ki kardesi yani zora girse yine birbirlerine yardim ederler. Elaleme almiyor altini yani

Yenge ne alaka? Abisi ayri yengesi ayri mi takmis? Benim yegenim olsaydı donsuz gezerdim gerekirse altin kemer alirdim.
Valla benim yeğenim olsa hiç donsuz gezip altın kemer alamam. Hayırdır benim yeğenim Vehbi Koç'un torunu falan mı? Elimden geldiğince bir şeyler alırım da altın kemer beklemek bir ütopya.

Valla cimriliginize mi kilif uydurmaya calisiyorsunuz anlamadim. Yegeni olmus abisinin. Durumlari da var. Ki kardesi yani zora girse yine birbirlerine yardim ederler. Elaleme almiyor altini yani
Konu sahibini eleştirirsin adın kadın düşmanı olur. Çocuğunun göz rengi döner mi? diye konu açıp soru sorar döner,kahverengi olur dersin bu sefer de renkli göz düşmanı olursun. Yeğenine altın kemer takmam dediğin için de cimri oluyorsun. Bu site sayesinde her gün bir şey oluyoruz

Çeyrek alış fiyati 3600 civarı oldu :) bende de çeyrek var hiç bakmadım tatihine bir kez internette okumuştum kuyumcuya söyledim bizim için fark etmiyor fiyat farkı vs yok dedi.verirken de tarihe bakmadı ekranda satış kaçsa o kadara verdi

Valla benim yeğenim olsa hiç donsuz gezip altın kemer alamam. Hayırdır benim yeğenim Vehbi Koç'un torunu falan mı? Elimden geldiğince bir şeyler alırım da altın kemer beklemek bir ütopya.
Kimin yegeni olmasi degil ki olay. Cocugun o kadar cok masrafi oluyor ki buna anne ve babanin bir anda yetisebilmesini beklemek utopya asil. Ve insana asil yardim kendi yakinlarindan gelir. Kardesin bile ceyrek takmasi az diyorum. Gonlunuz zengin olsun ne diyeyim

Alırken soruyorlar yeni tarihli mi eski tarihli mi diye. Arada biraz fiyat varki var ben hep eski tarihli seçiyorum:)
Buna bakıp alınan da beni hayatından çıkarsın, daha mutlu olurum

Çocuğu yaparken kardeşlere mi soruyorlar? Üreme becerisine ve iradeye sahip olan 2 yetişkin bir zahmet maddi,manevi hazırlık yapıp öyle doğursunlar. Altın kemere güvenip çocuk yapan ortada kalır. Millet çeyrek altını zor takıyor az realist olmak lazım
.

Yorumu konu sahibine degil bana yaziyorsunuz yalniz. Ben gelip sizin yorumlariniza yazmiyorum yani

Benim yeğenim var, o doğunca adına ağaç bagislayip sertifikasını vermiştim
Konu sahibinin kardeşi olsam afaroz edilirdim heralde
(İyi bir teyzeligin/amcaligin gereksiz pahalı hediyelerden/jestlerden daha farklı bir şey olduğuna inanirim. Küçük minik hediyelerin yanında beraber olduğumuz her an odaya kapanır saatlerce oynarım. Ama tutup da çeyrek de alamam yani)

Dal parçası bağışlamış diye ağlayıp burada konu açardı eminim. Çeyrek yetmiyor zaten altın kemer almanız lazım lütfen

Az realist olursaniz bu ulkede cocugun gelecegini yuzde yuz hazirlamak diye bir sey olmadigini bilirsiniz. Insallah kimseye muhtac olmadan yasarsiniz ceyreklerinizle

Ondan sonra da kendisinde herşeye karışma hakkı gören halalar gibi dolanırdınız ortada.
Ne alaka Allah askina? Ablam tup bebek cok denedi olmadi yillarca. Cok masraf yaptilar. Ablami zerre sevmem yillardir gorusmuyoruz da ama yegenim olsa ne yapar eder yaninda olurdum. Ben mi kendimi anlatamadim siz mi anlamak istediginiz gibi anliyorsunuz bilemedim

Zulada kalmış demek ki kadın da çıkarıp sana takmış. Altının eskisi yenisi olmaz, çok mantıksız bir şey bu. Ben kuyumcudan alırken özellikle eski tarihli bakıyorum ki saklamak isterlerse değer kaybı olmasın. Yeni tarihliler alırken daha pahalı ama tarihi geçince diğerleriyle aynı fiyata gidiyor.

Çok takıntılı bir insansınız, hediye gelmiş kullanmayacaksanız bir kenara koyar ihtiyacı olan birine gönderirsiniz. Her şeyi bu kadar sorgulamayın. Gelen altının değeri 3.200lira yanındaki elbise bu kadar düşünülecek şey değil. Eski veya değil kadın birikiminden çıkarıp getirmiş daha ne yapsın.

Onu bulduğuna şukret kardeş benım ablam altın takmamak ıcın küsmüştü
Iyı oldu Gercı benımde bahanem oldu küsmeye

düğünde de herkes bılezık takarken o ceyrek takmıstı hep bi hesapkıtap pesınde ama kendisine de hepiyisini fazlasını bekler.

Sizde küsmeye bahane arıyorduysanız bunu konu edip ipleri koparabılırsınız
O bakımdan karlısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…