Takılan takı hakkında

Çeyrek çeyrektir. Eski tarih yeni tarih ne önemi var? Evindesiniz getirmiş işte illa kuyumcuya gidip yenisini mi almalıydı? İlk kez duyuyorum çeyrek eski tarihliydi diye sorun olduğunu. Kıyafet de aynı şekilde rastgele mağazadan alınma diyorsunuz, markası çok mu mühim? Bence takılmaya yer aramışsınız. Ben yeğenime en iyilerini en yenilerini taktım demişsiniz. Karşılığı aynı olmadığı diye bozulduğuna göre içinizden geldiği için değil karşılık gelsin diye yapmışsınız. Bir daha içinizden gelmiyorsa siz de yapmayın. Yengeniz getirmiş yaranamamış keşke getirmeseydi boşa masraf etmiş.

Çeyrek altının şu an 2023 tarihli ile 2012 tarihli olması arasında bir fark yok. O konuyu yanlış anlamışsınız
Kıyafet de bizde yakınlara bebek kıyafeti götürülürken yıkanır ütülenir çeyiz gibi bohçalanır. Öyle mi düşündü acaba?
Ay yıkamışsın da ellerine sağlık diye zarf atsanız belki anlardınız.
Ama giyilmiş de niye getirsin yahu.

Bir ara çok sıkışıktik altin taktıkları için onun çocuğuna da altin götürdüm ama bize takilanlardan elimde ne varsa yani. O da dikkat ettiyse yandik

Gerçekten anlamadığım için soruyorum yanlış anlamayin altının eski tarihlisi olunca ne oluyor ben hiç dikkat etmem boyle şeye. 1980 tarihli olsa ne değişir mesela rengi fln atsa bile değeri aynı sonuçta. Ne hissettirdi bu size

Ceyrek olayi gereksiz bir detay bence
Ayrica yeni almis olsa bile kuyumcudan belki daha once biri satmıştır kuyumcu da elinde olani vermiştir ne bileyim aklima bu geldi
Kiyafet icinse belki yikayip gotureyim demistir diye düşündüm begenmediyseniz giydirmezsiniz ya da icinize sinmiyorsa yine yikayin

Taktım evet çünkü ben 2 yeğenime de hem iyilerini yenilerini aldım taktım … yanlış mı düşünüyorum
Gözüne batacaksa , karşılık bekleyeceksen Almasaydın keşke
Sırf doğum yaptin diye bu ekonomi krizde üç bucuk bin liraya çeyrek alamamislardir belki , hani evde sırf üç kuruş desteği var diye alakasız bir insanla yaşamak zorunda kalacak kadar durumu kötü insanlar.
En azından çocuğuna takilani getirmiş, eli boş gelmemek için.
Ayrıca ha 2012 tarihli ha 2023 ne önemi var? Çocuğunun yakasından alıp hemen bozdurmayacaksan zaten sen bozdurasiya seninkinin de tarihi eskiyecek.
Millet ev almak için yirmi yıllık altınlarını bozduruyor yani, sanki bekledikçe bozulacak, değerini kaybedecek bir sey

Yenge ne alaka? Abisi ayri yengesi ayri mi takmis? Benim yegenim olsaydı donsuz gezerdim gerekirse altin kemer alirdim.
Sizin gibiler yüzünden, arkalarından konuşulacak diye insanlar kendilerinden, çoluk çocuklarının rızkından kısıp hediye almaya çalışıyor. Zihniyetinizi seveyim

5 aylık bebekle bunları takacak kadar enerji bulmanıza ne demeliyim bilmiyorum ancak aşırı negatifsiniz. Her konunuzda en en en olumsuzu düşünüp takıyorsunuz. Bebeğinizi negatife boğduğunuzu düşünüyorum. Öyle oynatmayla, gülmeyle olmuyor çünkü annelerinden direkt hissi kapıyor bebekler. İstediğiniz kadar ilgilenin, sevin içten içe bebeğiniz hisseder bu stresli, gergin ve havadan bile nem kapan hallerinizi. Böyle giderseniz ya kendinizi hasta edersiniz ya da allah korusun ne yaparsa yapsın size yetemeyeceğini düşünün bir evlat yetiştirirsiniz. Hiçbirşeyden memnun olmuyorsunuz çünkü.

Eski tarihli çeyrekte artık çok fiyat farkı yok ellerinde vardır ekstra harcamak istememistir. Kıyafet konusunda bilemedim iki güzel takım alinabilirdi. Ama böyle küçük şeyler için kendini de üzmeye değmez, hayat kısa akıp gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…