Sürekli Kuran sesi gelen üst komşu

Evet o açıdan çok doğru olması gereken de bu zaten. Neyse ki olumsuz bir tavrı olmadı. Kendini buna vermiş olabilir evet onun da hobisi budur saygı duyarım. Zaten konu bu olduğu için de biraz çekimser kaldım ama kendimi açıklarken de konunun Kuran değil çok fazla gelen sesi olduğunu söyledim. Ben de her gün şarkı açsam bunu düzene koysam o da rahatsız olabilir. Onlar her gün benden gelen bir sese maruz kalmıyorlarsa ben de onlardan gelen sese maruz kalmamalıyım isteğe bağlı bir ses olduğu için
evet çok rahatsız ediyor ve sen haklısın
ne okunduğunun önemi yok her gün yapılan bir gürültü tabi ki rahatsız edici
insanımız başkalarına saygılı olma konusunda çok sınıfta kalmış durumda

O hiç kyk yurdunda sürekli sinir krizi geçiren bayılan problem yaratan tiplerle 4 yıl yaşamamış ki nereden bilsin diyesim geldi size konu sahibi …
Bana fazla abartıyorsunuz hissi geldi çünkü ben bir derse bir sınava niyetlendiysem eğer tıkarım kulağımı odaklanırım gitsin , çok rahatsız eden şeyler olur da insanı kuran sesinin sürekli rahatsız ettiğini de ilk defa duydum …
Elbette ki bina kurallarına uyulmalı ama bu kadar sınav stresinde olan biri için her şeyi çok fazla düşünüyorsunuz gibi .

böyle olmak lazım ama bence zaten
dünya para bayılıp ev alacaksa insan her şeyini didik didik edip bazı ihtimalleri düşünmeli
çok haklı yani
oturacağı binanın altında dükkan var mı, yakınında gürültülü bi işletme var mı
dükkan varsa ne dükkanı? fırın falansa sıkıntı mesela
benim arkadaşımın evinin altında fırın var. arka cephesinde yani. 2 kere falan onlarda kaldım
sabahın 5'inde fırıncının arabaya mal yükleme sesine uyandım hem de korkarak
tam 1 saat sürdü gürültü yani hem kendi muhabbetleri hem yaptıkları gürültü inanılmazdı
yazdı bi de, cam falan açık
yanında yörende üstünde altında kim var önemli yani
mesela ben en çok parklardan şikayetçiyim ama her yerde de park var
şu an oturduğum evin dibinde park var, bi dahaki sefere tövbe böyle dibinde park olan ev

fırın dediğinde beni hassas noktamdan vurdunuz. bi dönem fırın üstündeki bir evde yaşıyordum. benim gibi sıcak sevmeyen bir insan için cehennem gibiydi. çok sıcak bir ortam ve müthiş bir ekmek kokusu asla sizi baygın bir moddan çıkarmıyor. ayrıca fırın üstü dairelerde çok fazla böcek problemi olur.
bence bu endişelerde sonuna kadar haklı. umarım bir an önce o daireden kurtulur da gönlüne göresini bulur.

İnsanın evinde Kuran okumak istemesi normal ama bunun diğer insanlara rahatsızlık verecek ses tonunda olması normal değil. Baktım olmuyor kulaklık takar işime odaklanırdım ben ki çocuklarım gürültülü oyun oynadığında da bunu yapıyorum. Sinirlenip yıpranmak yerine rahatlatacak şeyleri yapmam gerekiyor.
Hergün 2 saat kulaklık takar çalışırsınız :)
İnsanlarla uğraşmaktansa kendimize çareler aramamız gerekiyor bazen.

Bu kadar ponçik bünyeli insanlar benim sinirimi bozuyo gerçekten. Dert edecek bir şey bulamayıp hemen tırnağı kırıldı diye depresyona da girer bu tipler. Kalpli pijamalarla da bizim deprosyan stayla diye tivit de atabilirler.

2 saat kuran okuyabilen amcayı da o çok çok tebrik ediyorum. Hem de komşu rahatsız edilecek düzeyde bir gür ses. Lütfen isviçreli bilim adamlarına bildirin bu gırtlak bu ses telleri bir araştırılsın. Biz 4 hikaye kitabında perte çıkıyoz on dakikada.

Ayrıca da sınavı kazanacak kapasiteniz olmadığı için şimdiden kendinize bahane bulup kendinizi rahatlatmak tek derdiniz.

Babanızgile de söyleyin olur da sınavı kazanırsanız asla yurda vermesin. Zinhar uyuyamazsınız. Böööyle duvarlar ekstra ses yalıtımlı bir ev bulsunlar size. Çünkü üniversitede daha zor sınavlarınız olacak.
Babanizgil ne 🥴 keşke siz de az ders çalisip biraz ilerleseydiniz konu sahibine laf edeceginize. 4 hikaye kitabinda perte cikmaniz cok normal bir tanesini dahi okuyabildiginizden şüpheliyim

evet çok rahatsız ediyor ve sen haklısın
ne okunduğunun önemi yok her gün yapılan bir gürültü tabi ki rahatsız edici
insanımız başkalarına saygılı olma konusunda çok sınıfta kalmış durumda
Aynen yaa. Akşam annemle yürüyüşe çıkınca karşılaştık. Bir şey konuşmak istiyorum deyip geldi konuyu açtı tekrar "Ben senin bebekliğini biliyorum(binaya 6 yaşında taşındım bebek değildim konuyla ne alaka) Babandan da yaşça büyüğüm. Baban da geçenlerde uyardı. Gündüz yarım saat gece 12'den önce de yarım saat okuyorum. Ders çalışırken rahatsız ediyorsa o sırada mola veremez misiniz, hem sen de bir su içersin bir şey yaparsın kafan rahat eder" dedi. Ben de dedim ki "sonuçta o sırada dinleniyor oluyorum, uzanıyorum neden sesinizi dinleyeyim" dedim.Ben sizi rahatsız etmemek için dikkat ediyorum o kadar, ben her gün düzenli olarak şarkı açsam rahatsız olmaz mısınız dedim. O da yok yarım saatse neden rahatsız olayım diyor. Her gün gündüz ve gece 12'den önce şarkı açsam rahatsız olmazmış. Sesi nasıl geliyor anlamıyormuş yan odadakiler bile duymuyormuş kendini aklama çabaları. Hocaya sormuş duyan kişinin dinlemesi zorunlu değilmiş filan diyor bir de. Ben de dedim normal konuşma sesinde okuduğunuzu düşünüyorsanız okuyun bağırmadan. Laftan anlamayan insan anlamıyor gerçekten de. Biri bana şundan rahatsız oluyorum derse o konuda çok hassas olur dikkat ederim. Ben eğlence olsun diye gidip uyarmıyorum ki sonuçta. Sesi gelmiyor olsa nerden bilicem Kuran okuduğunu

İnsanın evinde Kuran okumak istemesi normal ama bunun diğer insanlara rahatsızlık verecek ses tonunda olması normal değil. Baktım olmuyor kulaklık takar işime odaklanırdım ben ki çocuklarım gürültülü oyun oynadığında da bunu yapıyorum. Sinirlenip yıpranmak yerine rahatlatacak şeyleri yapmam gerekiyor.
Hergün 2 saat kulaklık takar çalışırsınız :)
İnsanlarla uğraşmaktansa kendimize çareler aramamız gerekiyor bazen.
Aynen insanlar anlamıyor çünkü genellikle. Zaten ses konusunda rahatsız eden insanlar asla anlamıyor. Bu sitede de denk geldiğim olmuştu konularda. Genelde en haklıyı kendileri en hassası da sesi sorun edeni ilan ediyorlar

Aynen yaa. Akşam annemle yürüyüşe çıkınca karşılaştık. Bir şey konuşmak istiyorum deyip geldi konuyu açtı tekrar "Ben senin bebekliğini biliyorum(binaya 6 yaşında taşındım bebek değildim konuyla ne alaka) Babandan da yaşça büyüğüm. Baban da geçenlerde uyardı. Gündüz yarım saat gece 12'den önce de yarım saat okuyorum. Ders çalışırken rahatsız ediyorsa o sırada mola veremez misiniz, hem sen de bir su içersin bir şey yaparsın kafan rahat eder" dedi. Ben de dedim ki "sonuçta o sırada dinleniyor oluyorum, uzanıyorum neden sesinizi dinleyeyim" dedim.Ben sizi rahatsız etmemek için dikkat ediyorum o kadar, ben her gün düzenli olarak şarkı açsam rahatsız olmaz mısınız dedim. O da yok yarım saatse neden rahatsız olayım diyor. Her gün gündüz ve gece 12'den önce şarkı açsam rahatsız olmazmış. Sesi nasıl geliyor anlamıyormuş yan odadakiler bile duymuyormuş kendini aklama çabaları. Hocaya sormuş duyan kişinin dinlemesi zorunlu değilmiş filan diyor bir de. Ben de dedim normal konuşma sesinde okuduğunuzu düşünüyorsanız okuyun bağırmadan. Laftan anlamayan insan anlamıyor gerçekten de. Biri bana şundan rahatsız oluyorum derse o konuda çok hassas olur dikkat ederim. Ben eğlence olsun diye gidip uyarmıyorum ki sonuçta. Sesi gelmiyor olsa nerden bilicem Kuran okuduğunu
Yazık uzuldum de bi yandan
açıklama yapmak ıcın sekılden sekile gırmıs

Yazık uzuldum de bi yandan
açıklama yapmak ıcın sekılden sekile gırmıs
Bence istediği seste Kuran okuyabilmek için onay alabilmek için ya da günde 1-1,5 saatlik şeyi çok abartma dersine ara ver demek içindi.Yine de ne manyaklar var bu tarz bir yaklaşıma da şükür. Ama kabul etmiyor suçunu.

Ben de bir komşuyla bu muhabbetlere girmeyi hiç sevmiyorum yaşayalım gidelim mutlu mesut modundayım ama sonuçta insanız bazen rahatsızlığımız oluyor. Geçen regl sancım var gündüz uyumak istiyordum onun sesi. O durumda insan sessiz sakin kalabilmek istiyor

Bence istediği seste Kuran okuyabilmek için onay alabilmek için ya da günde 1-1,5 saatlik şeyi çok abartma dersine ara ver demek içindi.Yine de ne manyaklar var bu tarz bir yaklaşıma da şükür. Ama kabul etmiyor suçunu.

Ben de bir komşuyla bu muhabbetlere girmeyi hiç sevmiyorum yaşayalım gidelim mutlu mesut modundayım ama sonuçta insanız bazen rahatsızlığımız oluyor. Geçen regl sancım var gündüz uyumak istiyordum onun sesi. O durumda insan sessiz sakin kalabilmek istiyor
Kulaklık oneerurım.
Moldexin.
Ben mecbur onu kullanıyorum
Apartmanda yasamiyorum ama cevre seslerine bıle tahammulum yok
Bazen Esımle tartısırken soyleyecegımı soyledıkten sonra da odaya girer kulagıma takarım 😅😅😅 sıfır ses

Kulaklık oneerurım.
Moldexin.
Ben mecbur onu kullanıyorum
Apartmanda yasamiyorum ama cevre seslerine bıle tahammulum yok
Bazen Esımle tartısırken soyleyecegımı soyledıkten sonra da odaya girer kulagıma takarım 😅😅😅 sıfır ses
Baktım internetten. Buna benzer bir kulak tıkacım var ama markadan kaynaklı olarak da mı bir farkı var bu kulak tıkacının ?

Yok kendi sesi. Evet ses konusunda böyleyim takıldığımda takılıyorum yani. Zaten amacım komşuyu kötületip yazıklar olsun öylesine dedirtmek değil. İlla ki böyle sorunlar olabiliyor. Ses hassasiyeti konusunda psikoloğa gitmeye başladım ama henüz net bir sonuç alamadım
Ses konusundaki sorununuz forumdaki konularınızı baz alırsak, 2021 den beri devam ediyor. Evinizdeki buzdolabının çalışma sesinden tutun da ailenizin evin içindeki seslerine kadar pek çok ses türü sizi rahatsız ediyor.

Bu sorununuzla ilgili olarak bir uzmanla görüştünüz mü ?

Tekrar eden yüksek seslerden rahatsız olmanın dışında kalan bir durum yaşıyor gibi duruyorsunuz. Seslerin varlığını kabul edip, üzerinizden akıp geçmesine izin vermeyi deneyebilirsiniz.

Baktım internetten. Buna benzer bir kulak tıkacım var ama markadan kaynaklı olarak da mı bir farkı var bu kulak tıkacının ?
Ben ne denedımse memnun kalamamıstım. Bes altı yıldır bunu kullanıyorum.
Yesıllı fosforlu olanı.
Turunculusu var mesela
Kesmiyor ses fılan halbukı aynı marka

ay mırıltı olsa ben delirirdim
anlamsız düzenli sesler beni deli ediyor
su damlama sesi,yağmurun aynı yere düşme sesi vs
ay çıldırazaaam

Selam arkadaşlar. Evde ders çalışıyorum. Tam üst evdeki komşunun eşi emekli. Her gün düzenli Kuran okuyor. Eskiden de okuyordu ama böyle her gün olacak şekilde düzene koyunca artık rahatsız oldum. Günde toplamda 1,5-2 saat bile olsa her gün bir erkeğin sesini duymak istemiyorum her gün. Zaten sesler konusunda hassasım. Bu durum da şu stresli sınav sürecimde tuzu biberi oldu. Kendim inançlı bir insanım. Kuran'la bir ilgisi yok. Aynı şey TV sesi olsa da sorun olurdu. Kuran sesinden rahatsız olunmaz diyenler olabilir ama her gün birisi ayeti duyacak şekilde sesli okuyunca stres oluyorum artık. Babam geçen haftalarda camide görünce söylemiş. Tamam dikkat ederim demiş.Yine aynı devam edince gittim kendim söyledim. "Normal sesle okuyorum e Kuran okumayayım mı" dedi. Ben de "normal sesle okuyor olsanız günlük konuşmalarınızın sesi de gelirdi, bizzat Kuran sesinizi duyuyorum, ders çalışırken konsantre olamıyorum, yani konu Kuran değil" dedim.

Bir mırıldanma sesi gelse anlarım da direkt ayeti duymak konsantremi çok etkiliyor. Nezaketli konuştuk umarım anlamıştır ama böyle durumlarda gelecek kaygım bile yükseliyor. Bugün bu komşu olur ileride başka bir ses sorun olur biraz umursamaz olabilmem gerekiyor. Sırf bu ses hassasiyetlerimden dolayı psikiyatriste gittim geçen hafta, kaygılı bir dönemde olduğun için dedi. Sürekli tekrarlayan bir ses olunca kaygılanıp stres oluyorum. Geçmişteki sınav çalışma dönemlerimden kaldı bu sorun. Ama bir yandan da herkesin rahatsız olabileceği sesleri sanki tek ben rahatsız oluyormuşum gibi düşünüyor da olabilirim. Bu konuda ne tavsiye edersiniz seslere olan bakış açımı nasıl normalleştirebilirim çünkü artık gerçekten sıkıldım ?
Arkadasim tepki verenler sirf kuran okuma sesi soz konusu oldugu icin tepki vermisler ki bununla alakasi yok yanlis anlamayin diye onlem almana ragmen. Ben mustakil evde oturuyorum fakat ikiz duvar ve yalitim yok. Yandakinin merdiven cikma sesini cok rahat duyabiliyorum mesela. Sen tepki verenlere aldirma onlar derdine cozum bulmaya calismak yerine konuyu baska taraflarindan anlayip bir de boyle bir hak gorup hadsizlik yapmaya calisan vatandaslar. Ben de bunlara uyuz oluyorum mesela. Bi insan burda derdini gayet acik ve net bi sekilde anlatmis. Essegin altinda bizagi aramanin manasi yok yani. Sen bunu bile algilayamiycak kapasitedesin fakat olmayan beyninle laf sokmanin peşindesin.. umarim sorununu bir sekilde cozersin. Egitim hayatini etkilemez..

Valla yanlış anlamayın da rahmetli anneannem de en az 2 saat okurdu. Sizin çevrenizde hiç mi kuran okuyan kuran okumayı seven dini bütün kimse yok ?
Nurlar içinde yatsın anneanneniz... Her gün 2 saat sesli kuran okuyabilecek nefes varmış demek ki. Mevlütlerde hocalar bile bir süre sonra ya su istiyor, ya diğer hoca ile paylaşıyor. Ben şahsen okuyamıyorum o kadar

Babanizgil ne 🥴 keşke siz de az ders çalisip biraz ilerleseydiniz konu sahibine laf edeceginize. 4 hikaye kitabinda perte cikmaniz cok normal bir tanesini dahi okuyabildiginizden şüpheliyim
Ay sen kendince laf mı soktun şimdi??? Keşke sizin mezuniyetinizi bilsek, en azından cahilligimizden utanirdik 😉

Bu kadar ponçik bünyeli insanlar benim sinirimi bozuyo gerçekten. Dert edecek bir şey bulamayıp hemen tırnağı kırıldı diye depresyona da girer bu tipler. Kalpli pijamalarla da bizim deprosyan stayla diye tivit de atabilirler.

2 saat kuran okuyabilen amcayı da o çok çok tebrik ediyorum. Hem de komşu rahatsız edilecek düzeyde bir gür ses. Lütfen isviçreli bilim adamlarına bildirin bu gırtlak bu ses telleri bir araştırılsın. Biz 4 hikaye kitabında perte çıkıyoz on dakikada.

Ayrıca da sınavı kazanacak kapasiteniz olmadığı için şimdiden kendinize bahane bulup kendinizi rahatlatmak tek derdiniz.

Babanızgile de söyleyin olur da sınavı kazanırsanız asla yurda vermesin. Zinhar uyuyamazsınız. Böööyle duvarlar ekstra ses yalıtımlı bir ev bulsunlar size. Çünkü üniversitede daha zor sınavlarınız olacak.
Ses hassasiyeti diye bi hastalık var, kızımda var 5 yaşından beri. Adı mizofonya. Çekmeyen bilemez. Bir çeşit okb. Küçük yaşından beri ilaç kullanıyor. Sürekli ağlardı, okula gitmrk istemezdi, öksürük burun çekme sesleri yüzğnden. Öyle dedğin gibi kapris değil yani.

insanlar neden kendi evlerinde kulaklık taksın ya ne alaka? ses, önlenemeyecek bişeyden gelir anlarım. cocuk vardır mesela yukarda, cocugu bağlayamaz annesi, illa ses yapar, ok der geçersin. yarın da biri cıkıp 3 saat sesli kitap okusun onu dinleyelim. oyle saçmalık mı olur. içinden okusun okuyan ne okuyorsa. konu sahibi abartmıyorsa, yani gercekten adam sesli konuşuyorsa konu sahibi haklı. ses hassasiyetine de gerek yok. gerçekten yan eve gececek kadar ses yapıyorsa birisi, toplum kurallarına uymak gereği yapmamalı. valla bizim apartmanda gece 12 den sonra gelenler koridorda konuşmasın yazıyor heryerde. cok eski apartmanlarda oturuyoruz fransadayım ses yalıtımı sıfır. kimse de ses cıkarmıyor.
ama tr de komşuya sessiz olun diye gideresin de tek parça döner misin bilmem konu sahibi. yine adam agresif değilmiş.

Yani günde 2 şer yarım saatten bi zarar gelmez şunu okuyunca üzüldüm adama. O kadar ses geliyor mu cidden?

X