Sürekli Kuran sesi gelen üst komşu

Inansam konu sahibine destekleyici yorumlar yazardım. Dindarlıkla kuranla ilgili bir şey demiş miyim?
Sizin destekleyici yorumunuza kalmadım neyse ki. Her konuya gelip dalgaya almak isteyen illaki biri çıktığı için görmezden gelip tartışmaya girmemeyi tercih ediyorum bu sitede genel olarak

Selam arkadaşlar. Evde ders çalışıyorum. Tam üst evdeki komşunun eşi emekli. Her gün düzenli Kuran okuyor. Eskiden de okuyordu ama böyle her gün olacak şekilde düzene koyunca artık rahatsız oldum. Günde toplamda 1,5-2 saat bile olsa her gün bir erkeğin sesini duymak istemiyorum her gün. Zaten sesler konusunda hassasım. Bu durum da şu stresli sınav sürecimde tuzu biberi oldu. Kendim inançlı bir insanım. Kuran'la bir ilgisi yok. Aynı şey TV sesi olsa da sorun olurdu. Kuran sesinden rahatsız olunmaz diyenler olabilir ama her gün birisi ayeti duyacak şekilde sesli okuyunca stres oluyorum artık. Babam geçen haftalarda camide görünce söylemiş. Tamam dikkat ederim demiş.Yine aynı devam edince gittim kendim söyledim. "Normal sesle okuyorum e Kuran okumayayım mı" dedi. Ben de "normal sesle okuyor olsanız günlük konuşmalarınızın sesi de gelirdi, bizzat Kuran sesinizi duyuyorum, ders çalışırken konsantre olamıyorum, yani konu Kuran değil" dedim.

Bir mırıldanma sesi gelse anlarım da direkt ayeti duymak konsantremi çok etkiliyor. Nezaketli konuştuk umarım anlamıştır ama böyle durumlarda gelecek kaygım bile yükseliyor. Bugün bu komşu olur ileride başka bir ses sorun olur biraz umursamaz olabilmem gerekiyor. Sırf bu ses hassasiyetlerimden dolayı psikiyatriste gittim geçen hafta, kaygılı bir dönemde olduğun için dedi. Sürekli tekrarlayan bir ses olunca kaygılanıp stres oluyorum. Geçmişteki sınav çalışma dönemlerimden kaldı bu sorun. Ama bir yandan da herkesin rahatsız olabileceği sesleri sanki tek ben rahatsız oluyormuşum gibi düşünüyor da olabilirim. Bu konuda ne tavsiye edersiniz seslere olan bakış açımı nasıl normalleştirebilirim çünkü artık gerçekten sıkıldım ?
Kulagina tıpa tak !

Yok demek ki. 2 saat sürmeyen makbul olmuyosa. Yarın dayımın imamlığı sorgulayarak başlıyorum hemen.
Hanımefendi makbul olması ya da olmaması konuşulmuyor burda konuyu haklılığınız için o tarafa çekmeyin. Konu sahibinin söylediğinde bir gariplik yok bir insan hiç mi 2 saat boyunca kuran okuyamaz ? Asıl siz abartıyorsunuz. Mevlitler cenazeler falan deseniz zaten saatler sürer örnek olması açısından söylüyorum.

Merve Hanım cidden okuyan okuyor. :KK53: Belki aralıksız değildir, arada 3-5 dakika dinleniyordur. Sonra bir daha başlıyordur. Ama iki saat de okuyabilen var.
Vallahi inanamadım yani. Şu an konu bitti. Ben ikna edilmeye çalışılıyorum. Assdfasdd Birisi 2 daatten önce bırakırsa çevremde püü zındık diye kızacam.

Ve litfen merve diyin.

Yok demek ki. 2 saat sürmeyen makbul olmuyosa. Yarın dayımın imamlığı sorgulayarak başlıyorum hemen.
Size sorgulayın denmedi ama isterseniz yine de yapın bunu. İmamlık düşünüldüğü gibi çok muhafazakarlık amacıyla yapılan bir meslek değil gayet düz memur gibi insanlar :) Hatırlatmak gerekirse içlerinde ateisti bile vardı sonradan öğrenilince kovulsa da.

Hanımefendi makbul olması ya da olmaması konuşulmuyor burda konuyu haklılığınız için o tarafa çekmeyin. Konu sahibinin söylediğinde bir gariplik yok bir insan hiç mi 2 saat boyunca kuran okuyamaz ? Asıl siz abartıyorsunuz. Mevlitler cenazeler falan deseniz zaten saatler sürer örnek olması açısından söylüyorum.
Minimum 5 imam hoca artık ne geliyosa ondan olur 1 saate biter yav maks. Ben nerde yaşıyorum ya bizimkiler başka bi dinde herhalde. 🤣

Size sorgulayın denmedi ama isterseniz yine de yapın bunu. İmamlık düşünüldüğü gibi çok muhafazakarlık amacıyla yapılan bir meslek değil gayet düz memur gibi insanlar :) Hatırlatmak gerekirse içlerinde ateisti bile vardı sonradan öğrenilince kovulsa da.
Siz niye bana bu kadar gıcık oldunuz? Alla alla yaa. Beğenemdiyseniz begenmedimi basıp geçersiniz alla allaa ya 🤣

Minimum 5 imam hoca artık ne geliyosa ondan olur 1 saate biter yav maks. Ben nerde yaşıyorum ya bizimkiler başka bi dinde herhalde. 🤣
Daha bir kaç ay önce kaybettim anneannemi ve öğlen 12 den itibaren ara vermeksizin ağlamalı dua edilmeli akşam 9 a kadar sürdü. Her yerde farklı olabilir tabi de uzun sürdü bizim galiba. Ertesi günler de devam etti zaten.

2 saate inandınız mı gerçekten? Ben gürültü yapmıyordurlar demiyorum. Abartıyor konu sahibi diyorum.
Evet inanıyorum. Benim üst komşum akşam 10’dan gece 2’ye kadar banyo yapıyor nerdeyse her akşam. Yapmadığı günlerde saat 7’de gürültü var, akşam 11’de var, gece 2’de var sabah 4’te var ve sabah 8’de de hala aynı gürültüyü yapıyor. İnanın ne zaman uyuduğunu bile anlayamıyorum bence hiç uyumuyor. Ve 3 senedir her gün böyle, 1 gün istisnası yok. Şunu birine anlatsam kimse inanmaz bana ama gelip yaşayıp görse keşke. O yüzden siz de büyük konuşmayın ülkede manyaktan bol başka şey yok.

Vallahi inanamadım yani. Şu an konu bitti. Ben ikna edilmeye çalışılıyorum. Assdfasdd Birisi 2 daatten önce bırakırsa çevremde püü zındık diye kızacam.

Ve litfen merve diyin.
Yazım kurallarını öğrendikten sonra insanlarla dalga geçerseniz daha etkili olabilirsiniz belki ...

Bu kadar ponçik bünyeli insanlar benim sinirimi bozuyo gerçekten. Dert edecek bir şey bulamayıp hemen tırnağı kırıldı diye depresyona da girer bu tipler. Kalpli pijamalarla da bizim deprosyan stayla diye tivit de atabilirler.

2 saat kuran okuyabilen amcayı da o çok çok tebrik ediyorum. Hem de komşu rahatsız edilecek düzeyde bir gür ses. Lütfen isviçreli bilim adamlarına bildirin bu gırtlak bu ses telleri bir araştırılsın. Biz 4 hikaye kitabında perte çıkıyoz on dakikada.

Ayrıca da sınavı kazanacak kapasiteniz olmadığı için şimdiden kendinize bahane bulup kendinizi rahatlatmak tek derdiniz.

Babanızgile de söyleyin olur da sınavı kazanırsanız asla yurda vermesin. Zinhar uyuyamazsınız. Böööyle duvarlar ekstra ses yalıtımlı bir ev bulsunlar size. Çünkü üniversitede daha zor sınavlarınız olacak.
İnsanları bu şekilde sınavı kazanacak kapasiten olmadığı için vs diyerek ne güzel konuşuyorsunuz.

Amcayı da ponçik sevimli göstermissşniz. Kuran sesi yüksek olur nağmeli çünkü ve 10 dakikası bile rahatsız edebilir.

Herkes her seyi düşünmek zorunda topluca yasıyoruz kız ağır metal açsa her gün 15 dk bile, çoktan olayı koparmış olurdu komşusu

Apartmanlarda ses yalitimi yok maalesef, tv sesi bile geliyor. Ben alt kattaki kucucuk bebegin aglamasini bile her gece duyuyordum. Ses gecirmez, gurultu onleyici kulakliklar var, onlar cok ise yariyor. Basarilar dilerim simdiden.

X