Sürekli Kuran sesi gelen üst komşu

İnsanları bu şekilde sınavı kazanacak kapasiten olmadığı için vs diyerek ne güzel konuşuyorsunuz.

Amcayı da ponçik sevimli göstermissşniz. Kuran sesi yüksek olur nağmeli çünkü ve 10 dakikası bile rahatsız edebilir.

Herkes her seyi düşünmek zorunda topluca yasıyoruz kız ağır metal açsa her gün 15 dk bile, çoktan olayı koparmış olurdu komşusu
Teşekkür ederim beni anladığınız için. Kendisi konumu alaya aldığı için konudan yasakladım size yanıt yazamaz. Böyle bir özellik varmış çok iyi. Çok şükür dünyada güzel şeyler olabiliyor 😂

Evet inanıyorum. Benim üst komşum akşam 10’dan gece 2’ye kadar banyo yapıyor nerdeyse her akşam. Yapmadığı günlerde saat 7’de gürültü var, akşam 11’de var, gece 2’de var sabah 4’te var ve sabah 8’de de hala aynı gürültüyü yapıyor. İnanın ne zaman uyuduğunu bile anlayamıyorum bence hiç uyumuyor. Ve 3 senedir her gün böyle, 1 gün istisnası yok. Şunu birine anlatsam kimse inanmaz bana ama gelip yaşayıp görse keşke. O yüzden siz de büyük konuşmayın ülkede manyaktan bol başka şey yok.
Kendisi cevap yazamayacak konudan yasakladım. Böyle bir özelliği bilenler bilmeyenlere söylesin.

Bir derdim var bölümüne gelip her konuya alaycı yaklaşanlar üyelere karşı olumlu bir çözüm olmuş

Öğrencilik zamanımda üst katimdaki kadin misafir kadınlarla beraber cumartesi günleri hu çekiyor yuksek sesle ilahi dinliyorlardi. Hiçbir cumartesi evde duramadım. Kaçıyorduk

Bir kez uyarmak istedim aman tanrım yani edep medep kalmadı teyzede. Allah kolaylık versin ama yalıtım sorunlu anladığım kadariyla

Öğrencilik zamanımda üst katimdaki kadin misafir kadınlarla beraber cumartesi günleri hu çekiyor yuksek sesle ilahi dinliyorlardi. Hiçbir cumartesi evde duramadım. Kaçıyorduk

Bir kez uyarmak istedim aman tanrım yani edep medep kalmadı teyzede. Allah kolaylık versin ama yalıtım sorunlu anladığım kadariyla
Aynen asla kabul etme durumları olmuyor. Üstteki niye duymuyor diye. Yine de seviyeli şekilde konuştuk ama bakalım. İnşallah etkisi olur

özellikle yeni bir daire ise benzeri daire sakinlerinden ses geçirgenliğ açısından epeyce şikayet duymuştum. konunun ucu maalesef dine dokunduğu için mücadele etmek epeyce zor olacak. sabır diliyorum

özellikle yeni bir daire ise benzeri daire sakinlerinden ses geçirgenliğ açısından epeyce şikayet duymuştum. konunun ucu maalesef dine dokunduğu için mücadele etmek epeyce zor olacak. sabır diliyorum
Yeni bir daire değil. Ses geçirgenliği konusunda sorun yok gibi. Üst aile çok kalabalık değil zaten. Yüksek sesle okuduğu için olabilir. Ses yalıtımında sorun olmayan böyleyse sorun olan nasıldır kim bilir. İleride yeni bir ev aldığımız durumda bunu öğrenebilceğim bir şey var mı? Mesela depreme dayanıklı olma durumu için belge oluyor , ses yalıtımı konusunda da belge oluyor mu? Benim gelecek odaklı düşünüş şaka mı 😂

Selam arkadaşlar. Evde ders çalışıyorum. Tam üst evdeki komşunun eşi emekli. Her gün düzenli Kuran okuyor. Eskiden de okuyordu ama böyle her gün olacak şekilde düzene koyunca artık rahatsız oldum. Günde toplamda 1,5-2 saat bile olsa her gün bir erkeğin sesini duymak istemiyorum her gün. Zaten sesler konusunda hassasım. Bu durum da şu stresli sınav sürecimde tuzu biberi oldu. Kendim inançlı bir insanım. Kuran'la bir ilgisi yok. Aynı şey TV sesi olsa da sorun olurdu. Kuran sesinden rahatsız olunmaz diyenler olabilir ama her gün birisi ayeti duyacak şekilde sesli okuyunca stres oluyorum artık. Babam geçen haftalarda camide görünce söylemiş. Tamam dikkat ederim demiş.Yine aynı devam edince gittim kendim söyledim. "Normal sesle okuyorum e Kuran okumayayım mı" dedi. Ben de "normal sesle okuyor olsanız günlük konuşmalarınızın sesi de gelirdi, bizzat Kuran sesinizi duyuyorum, ders çalışırken konsantre olamıyorum, yani konu Kuran değil" dedim.

Bir mırıldanma sesi gelse anlarım da direkt ayeti duymak konsantremi çok etkiliyor. Nezaketli konuştuk umarım anlamıştır ama böyle durumlarda gelecek kaygım bile yükseliyor. Bugün bu komşu olur ileride başka bir ses sorun olur biraz umursamaz olabilmem gerekiyor. Sırf bu ses hassasiyetlerimden dolayı psikiyatriste gittim geçen hafta, kaygılı bir dönemde olduğun için dedi. Sürekli tekrarlayan bir ses olunca kaygılanıp stres oluyorum. Geçmişteki sınav çalışma dönemlerimden kaldı bu sorun. Ama bir yandan da herkesin rahatsız olabileceği sesleri sanki tek ben rahatsız oluyormuşum gibi düşünüyor da olabilirim. Bu konuda ne tavsiye edersiniz seslere olan bakış açımı nasıl normalleştirebilirim çünkü artık gerçekten sıkıldım ?
Ya benim de başıma bir iş gelmeyecekse bayıl istersen feriha demek istiyorum

Bu kadar sese tahammül edemeyen yallah müstakile

Saatler de önemli adam gece 1-2 d emi ses yapıyor yoksa akşam 20-21 de mi o kadar olur yani
Önemli olan akşam 22-24 den sonra sesin olmamasıdır

Birçok kere uyardıysanız ve hala devam ediyorsa öyle başa böyle tarak diyerek başladığı zaman siz de yüksek sesle müzik açarsınız.
Erkek sesi zaten gür ve çoğu zaman çirkin, insan her gün dayanamaz. İsterse daha düşük sesle de okuyabilir, ses yükseldikçe gökyüzüne ulaşacak değil.

Ya benim de başıma bir iş gelmeyecekse bayıl istersen feriha demek istiyorum

Bu kadar sese tahammül edemeyen yallah müstakile

Saatler de önemli adam gece 1-2 d emi ses yapıyor yoksa akşam 20-21 de mi o kadar olur yani
Önemli olan akşam 22-24 den sonra sesin olmamasıdır
Bayılmayacağım ama sen de yasaklandın konudan 😂

Bağıra çağıra okuyorsa hatalı. Çünkü hadisi şerif var Kur'an hüzünlü indirildi hüzünlü okunur diye. Ama duyarsız insan çok tabi Ama ses hassasiyeti bize çözüm bulmalisiniz ben yurtta kaldım oda arkadaşım uykusunda konuşuyordu psikolojim bozuldu bende çok hassastim. Kütüphanede çalışın ev ortaminda insan cok hassas oluyor sınav aninda dünya durmayacak.

Birçok kere uyardıysanız ve hala devam ediyorsa öyle başa böyle tarak diyerek başladığı zaman siz de yüksek sesle müzik açarsınız.
Erkek sesi zaten gür ve çoğu zaman çirkin, insan her gün dayanamaz. İsterse daha düşük sesle de okuyabilir, ses yükseldikçe gökyüzüne ulaşacak değil.
Babam uyardıktan sonra umursamayıp devam edince kendim uyardım. Yine de anlamazsa müzik sesi de işe yaramaz gibi.

Evet bazı yorumları görünce acaba dedim ama dediğiniz gibi her gün olunca bıktım artık. Eskiden bazı zamanlar geliyordu. Ne güzel Kuran okuyor adam diyordum. Ama her gün her gün odamda birinin sesi olunca yeter yani.

Babam uyardıktan sonra umursamayıp devam edince kendim uyardım. Yine de anlamazsa müzik sesi de işe yaramaz gibi.

Evet bazı yorumları görünce acaba dedim ama dediğiniz gibi her gün olunca bıktım artık. Eskiden bazı zamanlar geliyordu. Ne güzel Kuran okuyor adam diyordum. Ama her gün her gün odamda birinin sesi olunca yeter yani.
Yarar, müzik sesi işe yarar. Konsantre olmayacağı için bırakmak zorunda kalır, müzik sesi gelmeden okumak istiyorsa daha sessiz okuması gerektiğini anlar. Müziği kullanın siz.

Vallahi inanamadım yani. Şu an konu bitti. Ben ikna edilmeye çalışılıyorum. Assdfasdd Birisi 2 daatten önce bırakırsa çevremde püü zındık diye kızacam.

Ve litfen merve diyin.
okuyan var ya
belki de kendini buna verdi ve o nedenle uzun tutuyor?
yorucu bişey ama. bir de sahiden yüksek tonda bir sesle okuyorsa insanın boğazı yorulur
ama en azından adam anlayışla karşılamış yani benim evim istediğimi yaparım gündüz vakti dememiş
gece vakti bangır bangır açtığı müzik için rahatsız olan komşusuna "binada bir tek sen rahatsız oluyorsun, o zaman bu senin sorunun. senden başka şikayet eden yok, tak tıkacını uyu" diye çıkışan ruh hastası ayılar varken
ya da gece saat 3'te kavga edip car car bağırdığı için kendisini uyaran komşusuna "ben sadece konuşuyorum evimde konuşamaz mıyım (hayır konuşmakla bağırmak arasındaki farkı bilmesek inanırız) diyen embesiller varken
bu adam en azından çirkinleşmemiş

Yeni bir daire değil. Ses geçirgenliği konusunda sorun yok gibi. Üst aile çok kalabalık değil zaten. Yüksek sesle okuduğu için olabilir. Ses yalıtımında sorun olmayan böyleyse sorun olan nasıldır kim bilir. İleride yeni bir ev aldığımız durumda bunu öğrenebilceğim bir şey var mı? Mesela depreme dayanıklı olma durumu için belge oluyor , ses yalıtımı konusunda da belge oluyor mu? Benim gelecek odaklı düşünüş şaka mı 😂

o zaman en kısa zamanda hayırlısıysa olsun da kendi eviniz için ayrılın oradan.
ses yalıtım için belge varsa da bu alanda çalışan hanımlar en doğrusunu söyler. sanırım bunun standardını belirleyen belgeler var ama apartman dairelerinde bu standart ve yönetmeliklere uygun nşaat yürütülüyor mu işin ehli hanımlar aydınlatır diye umuyorum.
yalnız ileri görüşlü olmanız hoşuma gitti ama acıtan bir yanı da oldu haliyle.

Yarar, müzik sesi işe yarar. Konsantre olmayacağı için bırakmak zorunda kalır, müzik sesi gelmeden okumak istiyorsa daha sessiz okuması gerektiğini anlar. Müziği kullanın siz.
kesinlikle müziğin işe yarayacağını düşünüyorum ben de
hatta böyle kadın şarkıcılar falan çalsın :KK70: gülşen'in erotik şarkıları mesela
son ses açsın adam başladığı anda
alttan üste de ses gidiyor üstten alta gittiği gibi
o müziği duyduğu anda azıcık da ters müzikler olursa o ana, dikkati dağılır
belki o zaman yapmayı keser ve bunun etkiye tepki olduğunu idrak eder

okuyan var ya
belki de kendini buna verdi ve o nedenle uzun tutuyor?
yorucu bişey ama. bir de sahiden yüksek tonda bir sesle okuyorsa insanın boğazı yorulur
ama en azından adam anlayışla karşılamış yani benim evim istediğimi yaparım gündüz vakti dememiş
gece vakti bangır bangır açtığı müzik için rahatsız olan komşusuna "binada bir tek sen rahatsız oluyorsun, o zaman bu senin sorunun. senden başka şikayet eden yok, tak tıkacını uyu" diye çıkışan ruh hastası ayılar varken
ya da gece saat 3'te kavga edip car car bağırdığı için kendisini uyaran komşusuna "ben sadece konuşuyorum evimde konuşamaz mıyım (hayır konuşmakla bağırmak arasındaki farkı bilmesek inanırız) diyen embesiller varken
bu adam en azından çirkinleşmemiş
Evet o açıdan çok doğru olması gereken de bu zaten. Neyse ki olumsuz bir tavrı olmadı. Kendini buna vermiş olabilir evet onun da hobisi budur saygı duyarım. Zaten konu bu olduğu için de biraz çekimser kaldım ama kendimi açıklarken de konunun Kuran değil çok fazla gelen sesi olduğunu söyledim. Ben de her gün şarkı açsam bunu düzene koysam o da rahatsız olabilir. Onlar her gün benden gelen bir sese maruz kalmıyorlarsa ben de onlardan gelen sese maruz kalmamalıyım isteğe bağlı bir ses olduğu için

ses yalıtım için belge varsa da bu alanda çalışan hanımlar en doğrusunu söyler. sanırım bunun standardını belirleyen belgeler var ama apartman dairelerinde bu standart ve yönetmeliklere uygun nşaat yürütülüyor mu işin ehli hanımlar aydınlatır diye umuyorum.
böyle olmak lazım ama bence zaten
dünya para bayılıp ev alacaksa insan her şeyini didik didik edip bazı ihtimalleri düşünmeli
çok haklı yani
oturacağı binanın altında dükkan var mı, yakınında gürültülü bi işletme var mı
dükkan varsa ne dükkanı? fırın falansa sıkıntı mesela
benim arkadaşımın evinin altında fırın var. arka cephesinde yani. 2 kere falan onlarda kaldım
sabahın 5'inde fırıncının arabaya mal yükleme sesine uyandım hem de korkarak
tam 1 saat sürdü gürültü yani hem kendi muhabbetleri hem yaptıkları gürültü inanılmazdı
yazdı bi de, cam falan açık
yanında yörende üstünde altında kim var önemli yani
mesela ben en çok parklardan şikayetçiyim ama her yerde de park var
şu an oturduğum evin dibinde park var, bi dahaki sefere tövbe böyle dibinde park olan ev

İleri görüşlü olmam olası risklerden çok net şekilde koruyor beni. Hiç keşkem yok geçmişe karşı ama bu tarz durumlarda geleceğe yönelik kaygı seviyemin artması da olumsuz bir etkisi. Anda kalsam "aman okursa okusun" derim ama geleceğe yönelik düşününce baya stres arttıran bir şeye dönüyor

Ses konusu benim için çok önemli. Ev alırken de en üst kattan almıştık bu sebeple. Kimseyi rahatsız etmemek için ekstra dikkat ederim, kimsenin de beni rahatsız etmesine izin veremem. Kuran veya o, bu fark etmez. Karşısındaki kişiye saygısı olan mahluk ses yapmaz. Ki bu ses mecburi oluşan bir ses değil! Temizlik, tadilat, çocuk vs sesi gibi anlayış göstermek gereksin. İçinden okuyuversin bi zahmet.

X