Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
benim adet bittikten hemen sonraki günü yumurta akı kıvamındaki akıntım geldi bayağı şaşırdım hatta ilk defa böyle oluyordu .sanırım adetten hemen sonraki gün yumurtladım ama tam anlayamamıştım ne old.ilk defa başıma geldi çünkü. şu anda adetimin 16.günündeyim ovulasyon testi yapıyorum çizgi mizgi yok ( üstelik teste de bu ay başladım :) )
sanırım bu ay yumurtlamayı kaçırdım

demem o ki adet bitiminden hemen sonra başlamak en iyisi sanırım ne zaman yumurtlayacağımız belli olmuyor

Kizlar demeyi unuttum. Haftada 2 kez balik yiyordum ben. Bim in donmus uskumrusu var.tavsiye ederm.muhtesem tadi var. Firinlayip. Kizartmayin. Besin degeri öluyor.
Bu ay ne ictiysem (ilac , yemek, su) hep ya safi diyerek ictim.
Ayrica peygamber efendimiz birlesme esnasinda " allahumme cennibneşşeytane ve cennibneşşeytane ma rezaktena " dermis. Kotu varlik ve seytandan korunurmus dunyaya gelen minnak. Bu duayi okumanizi oneririm. Ve euzu besmele cekerek baslayin.

Aynen oyle. 5 ayi heba ettim o genel bilgiyle. Aglamak da cabasi. Az once doktorla gorustum. Yarin kan degerlerime bakacak.
Bugun hastayi tedavi ederken uyuyacaktm az daha. Uyku geluyr surekli

Aynen oyle. 5 ayi heba ettim o genel bilgiyle. Aglamak da cabasi. Az once doktorla gorustum. Yarin kan degerlerime bakacak.
Bugun hastayi tedavi ederken uyuyacaktm az daha. Uyku geluyr surekli
bebeğin hayırlı olsun canım . Allah sağ salim kucağında olmasını nasip etsin inş.. ben de 2 tüp bebek denedim olmadı malesef bir kaç ay da doğal deneyelim dedik hayırlısı bakalım.

uyku bastırıyor gerçekten de ALLAH yardımcın olsun hem hamilelik hem iş

Merhabalar ekimden beri deniyoruz bu defa hayırlı haberi alırız inşallah

BAT 20 şubat
32 yaşındayım
folik asit, omega3, ester-c, magnezyum, b12, iyot damlası, devit3 gibi vitaminler kullanıyorum 4 aydır. ama ocean Mummy denemeye karar verdim çok fazla ilaç kullanmaktan midem bulandı artık.

bu ilaçların hepsini doktor mu verdi

bu ilaçların hepsini doktor mu verdi
Hayır hepsi eczanede reçetesiz satılan markalar. Değerlerim genel olarak düşük bağırsakta vitaminler tam alınamadan atiyor genetik olarak. bebek düşündüğüm için kendime çeki düzen vermek istedim

adet bitimi aynı şey bende de oldu ben de geçirdim sanırım hiç bilemiyorum ya, artık bir sonraki ay adet bitimi başlarız direkt

Herkese merhaba, bu ay yumurtlama gününde ilişkimiz oldu. Korunmasız ilk ayımız. BAT 1 Şubat . 6 gün var adetime. Ve ben de geçen haftadan bu yana kasık ağrısı, kasık batması, bu hafta çamaşırımda görecek kadar beyaz akıntı ve ağzımda metalik bir tat hissediyorum. Erken gebelik testini yapmadım henüz. Bunlar hamilelik belirtisi olabilir mi? Gecikmeyi mi beklemeliyim ? Yardımcı olur musunuz

adet bitimi aynı şey bende de oldu ben de geçirdim sanırım hiç bilemiyorum ya, artık bir sonraki ay adet bitimi başlarız direkt
o akıntı normalde adetimin 6 veya 7 .günü gelir şaşmaz . hatta adetimin son günü de afedersiniz çok az kanla beraber yumurta akı kıvamındaki akıntı geldi . fakat olan oldu buda bir tecrübedir. yaşayan biri olarak uyarmak istedim.

bende regl döneminden sonra farklı günlerde hafif ağrılı şekilde oluyor birden fazla yumurtlama olabilir mi sizce? Ama uzak aralıklı günler mesela 7, 14 ve 21. günleri gibi yada psikolojik

ya ben ilk bu ay kontrol etmeye başladım akıntımı. Adet bitimi akıntımı farkettim yumurta akı kıvamındaydı hatta kullandığım uygulamada gördm de işaretledim yoksa akı makı betimleyemezdim :)
biraz üzüldüm ya ne bileyim
herşey tecrübe tabi. bu ay olmazsa bi dahaki ay daha iyi bilinçle devam ederiz :)
bide adetim benim 35-40 günde bir olur, adet bitimi hemen yumurtalama olur mu bilemiyorum ya. kafamda deli sorular

bende regl döneminden sonra farklı günlerde hafif ağrılı şekilde oluyor birden fazla yumurtlama olabilir mi sizce? Ama uzak aralıklı günler mesela 7, 14 ve 21. günleri gibi yada psikolojik
nadirde olsa ayda iki kere yumurtlayanlar oluyormuş onu duymuştum .

aynen bende çok ama çok üzgünüm .2 kere tüp bebek denedim olmadı :) o yüzden daha da üzgünüm

tabi olabiliyor erken yumurtlama ya da geç yumutlama da oluyor . bende ovulasyon testine ilk defa bu ay başladım bu ay da erken yumurtlicam tuttu. :) ALLAHIN takdiri

nadirde olsa ayda iki kere yumurtlayanlar oluyormuş onu duymuştum .
okuduğum kitaplarda ve bazı sitelerde ayda 1 yumurta oluyor ve sadece 24 saat yaşıyor diyordu. denk getirenlere helal olsun bu kadar uğraşılacağını düşünmemiştim.

Duayı bilmiyordum da besmele hep çekerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…