Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tşk ederim ağrı ve göğüs hassasiyeti olmayınca e adetimde 3 gün geçti test yapıyorum oda negatif. Yumurtlama zamanıda değişti 12,13.gün olurdu kaç aydır adete yakın oluyor, test yapmasam onu anlamayacam😔
Varsa bile şimdi çıkmaz bence. Ovülasyon testi olmasa ben de anlamayacağım. İyiki var☺️

Anladım. Namaza uyandım Rabbim herşeyimizi en doğru zamanda olmasını nasip etsin oymuş buymuş hiçbir neden sebeb bırakmasın o isterse olur hamile kalırsak hayırlı hamilelk nasip etsin 😌 bu sayfada benim gibi bekleyiş içinde olan tüm kardeşlerimi nasibinden mahrum etmesin inşallah 🙏🤗
Aminnn insallahhh🙏🏻🙏🏻

Kızlar şubat 1 den başlayıp ovu testiyaptım 3, 4,5,pik olup 6 ve 7 de silik oldu, adet günümde 9 şubatta ama hala adet olamadım3 gün gecikti yumurtlama geç olduğu içinmi adett gecikti veya kaçgün gecikir bu durumu yaşayan varmı
Canım aynı bizim donemlerimiz.Benim bat 20 Şubat .En erken o da.O kadar erken adet olmazsın ..

Kızlar şubat 1 den başlayıp ovu testiyaptım 3, 4,5,pik olup 6 ve 7 de silik oldu, adet günümde 9 şubatta ama hala adet olamadım3 gün gecikti yumurtlama geç olduğu içinmi adett gecikti veya kaçgün gecikir bu durumu yaşayan varmı
Bende bu ay geç yumurtladım takvime göre ovülayon testiyle bakmıştım bat 10 Şubat halen olmadın kan vermiştim 3 gün önce negatif çıktı kanda halen bekliyorum ilkkez adetim geçikti hamile De değilim anlayamadım su gibi akıntım var altıma kaçırıyor gibi sadece böyle bişi yaşıyorum oldum diyorum su şaka gibi bilen varsa yazsın kızlar🙏

Siz niye 5 gün beklediniz ilk başlarda negatifimiydi acaba benimde geçti kanda negatif ama halen olmadım

Evet testi ilk defa bu ay kullanıyorum. Ama hep düzenli Saatte hatta 5 saat öncesi sıvı alımını keserim akşam 9 da yapıyorum pike yakın olduğunda adetimin 14.günüydü silikleşen de 15 günüydü .benim korktuğum yumurtam olgunlaşmıyor mu yaşım 39 çünkü doktora mı gitsem acaba tekrardan
Öncelikle o kadar güzel anlatmışsın ki. Bende soracaktım. Bende geçen ay böyle durumla karşılaştım. 14.azcık pik gibi 15.azaldı attım ablaya testimi. Bana lh günlük değişebilir sen devam ettim bende yapmaya benim test bir indi bir çıktı derken lh pik olması testim sonrasında adet oldum çok üzüldüm sizin gibi yumurtam büyümüyor mu dedim ama doktora da gitmşştim emindim. Bu ay da yapayım dedim yaptım pik oldu ve çatladı. Benim dikkatimi çeken yumurtamda pik 14.gün olmuştu 15.aniden hep silinmişti. Şimdi demem o siz testinize devam edin hep silik mi olacak ne olacak belki geç yumurtlamanız olur ilk onu bulun yumurtlama olgunlaşmayabilir her ay. Bu testleri 2 ay kullanıp olgunlaşma filan olmazsa git demişti. Birde şu 5 saat işini çok bekletmişsin normalde 2 saat almadan yapman yeterli birde genelde sabah 10 gibi ve sonrası akşam çok geç olmaması iyi. 8 den sonra yapmayın derim. Ayet yok hakkında ama gündüz 9 da yumurtanın pik olur akşam 9 da silinebilir kaçırabilirsiniz de. Yumurta büyüyünce aniden çatlayabillyor onu kendimde gördüm.

Öncelikle o kadar güzel anlatmışsın ki. Bende soracaktım. Bende geçen ay böyle durumla karşılaştım. 14.azcık pik gibi 15.azaldı attım ablaya testimi. Bana lh günlük değişebilir sen devam ettim bende yapmaya benim test bir indi bir çıktı derken lh pik olması testim sonrasında adet oldum çok üzüldüm sizin gibi yumurtam büyümüyor mu dedim ama doktora da gitmşştim emindim. Bu ay da yapayım dedim yaptım pik oldu ve çatladı. Benim dikkatimi çeken yumurtamda pik 14.gün olmuştu 15.aniden hep silinmişti. Şimdi demem o siz testinize devam edin hep silik mi olacak ne olacak belki geç yumurtlamanız olur ilk onu bulun yumurtlama olgunlaşmayabilir her ay. Bu testleri 2 ay kullanıp olgunlaşma filan olmazsa git demişti. Birde şu 5 saat işini çok bekletmişsin normalde 2 saat almadan yapman yeterli birde genelde sabah 10 gibi ve sonrası akşam çok geç olmaması iyi. 8 den sonra yapmayın derim. Ayet yok hakkında ama gündüz 9 da yumurtanın pik olur akşam 9 da silinebilir kaçırabilirsiniz de. Yumurta büyüyünce aniden çatlayabillyor onu kendimde gördüm.
O kadar güzel anlatmışsın ki ALLAH razı olsun belki de dün sabah pik olup çatladı haklısın o panikle onu düşünemedim teste devam edicem çok teşekkürler canım

O kadar güzel anlatmışsın ki ALLAH razı olsun belki de dün sabah pik olup çatladı haklısın o panikle onu düşünemedim teste devam edicem çok teşekkürler canım
Ne demek Allah hepimizden razı olsun. İstediğiniz zaman elimden geldikçe yardımcı olurum 😊 paylaştıkça güzel yardımcı oldukça birbirimize iyi ki var KADINLAR KLUBU🤗

Günaydın kızlar bat 5 gün gecikti dün bebe time marka test buldum aldım sizce pozitif mi ben mi yanlış görüyorum
Tebrikler canım benim sağlıkla ilerler inşallah gebeliğin. Darısı bizlere inşallah. Benim de dün yada bugün regl olmam gerekiyordu ama daha gelen giden yok. Hiçbir ağrım da yok regl olacağıma dair. İnşallah gebelik vardır.

X