Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar gebelik testi icin ilk yumurtlamayi mi dikkate alacagiz yoksa catlama gununu mu? Catlamadan dollenme gerceklesmez sonucta ama yumurtlama gununden sayıyorlar kafam karıstı
Yumurtlamadan da çatlama olmaz böyle bir sıra halinde olduğu için yumurtlamayı baz alıyoruz niye kafanı böyle karışık hallere sokuyorsun

Yumurtlamadan da çatlama olmaz böyle bir sıra halinde olduğu için yumurtlamayı baz alıyoruz niye kafanı böyle karışık hallere sokuyorsun
Catlama olup olmadigini da net bir sekilde muayene olmadan bilemiyoruz ki ama LH azaldikca seyrelir idrarda silik gorup catlama oldu diyoruz o da soru isareti benim 3 gun surdu yumurtlamam 4.gun catlama gorunuyor testte tabi catlama olduysa testi ne vakit yapsam dogru cikar diye yazdim sanirim bu yuzden 17.gun yapin diyorlar mantikli geldi kendim cevaplamis oldum sagol yinede

burası kadın doğum ve tüp bebek merkezi antalyada. akşam 9a kadar çalışıyorlarmış daha ben gitmedim bir arkadaşım kimyasal yaşadı o gidiyor onun tavsiyesi.

Evet canim ultrasonla takip yapiyorlar tabiki olcumunu falan aliyor folikullerin. Biz yeni evliyiz diye zorlamadi alttan bakmak icin. 1 seneden fazla olanlara alttan bakiyoruz zorlamicam seni dedi.
çok kibarlarmış ben hiçbirinden memnun kalmadım sorma, bekleme vs yok

Kızlar bu ay bu topik de çok uğurlu gözüküyor maşallah Benim bu ay bat 17 şubattı ve her ay düzenli olan ovulasyon günlerimi de değerlendirmiştik. Ama bu ay 5 gün geç yumurtladım sanırım. Her ay ovulasyon ağrısı yaşıyordum ben ve bu ay beklediğim ovulasyon tarihlerinde pek de ağrım olmamıştı, yorgunluğum vardı o yüzden hissedemedim herhalde diye düşünmüştüm. Ama beklediğim günün 5 gün sonrasında o tipik ağrıyı yaşayınca dedim demek ki şu an yumurtluyorum ben diye. Olay da şu ki yumurtanın çatladığı günün önceki akşamında eşimle biraz gerildik ve çatladığı gün de aramız bozuktu o yüzden değerlendiremedik maalesef ve bu ay umutlar daha bat gelmeden bitmiş oldu Şanssızlık işte yaa napalım Hepinize bu ay için bol şanslar diliyorum inşallah hepiniz hayırlı haberler alırsınız bu ay

canım hamilelik testi yaptın mı? veya kan verdin mi? orda negatif çıkıyorsa regl gecikti demektir. benim reglim tam 12 gün gecikti...

Selam kızlar Benim bat 15 şubat ben gebelik planlamıyorum eşim çok istiyor ama ben şuan düşünmüyorum eşimde varikosel var bu ay hiç dikkat etmedi bilerek bende varikosel den dolayı rahattım lakin yumurtalamada çok ağrım oldu içime kurt düştü günüm gelsede regil olsam diyorum çok stresliyim yaaa

elbette kaybını hatırlayacaksın lakin hayat da bir yerden devam ediyor. bu süreçte terapi almanı tavsiye debilirim. Tekrardan bebek sahibi olmak isteyip istemediğine de daha sağlıklı bir ruh hali ile karar da verebilirsin hem.

sen ve kardeşin kaç yaşındasınız? Ben artık umursamıyorum, sınırımı da çizdim hem aileme hem de komşulara karşı, net bir şekilde bir gelişme olursa size haber veririz bu konuda yorum yapılmasını soru sorulmasını istemiyoruz dedik...
3.gün ilk 2 gun kadar yogun geciyor ise biraz zor olabilir. Alttan muayene degilde hormonlarina bakar en kotu yada benim gibi reglden sonra deneyebilirsin canim ben alttan muayene istemedim zaten ultrasonla bakti☺
Alttan muayenede daha detaylı bir tespit yapılabiliyor. Bilginiz olsun.

Kızlar adet geçilmemin 3. Günü test yaptırdım kanda negatif ama halen gelmedi ağrım sızım da yok başına böyle bişi gelen oldumu kist olsa ağrı yapar değil mi
evet benim evde gebelik testim negatifti, regl 1 hafta geçti yine negatifti..sonra kan vermeye gittim o test de negatif çıktı. ben de regl masajı yaptım birkaç gün sonra regl geldi. toplamda reglim 12 gün geçikti.
Kızlar gebelik testi icin ilk yumurtlamayi mi dikkate alacagiz yoksa catlama gununu mu? Catlamadan dollenme gerceklesmez sonucta ama yumurtlama gununden sayıyorlar kafam karıstı
yumurtlama döneminde çatlama gününü alacaksın canım...
Test yaptım negatif gecikme oldu galiba kan testi yaptırmadim olsa çıkardı zaten diye.
kan testi yaptırın, evde gebelik testleri hata verebilir.

Canim cok tesekkur ederim net bir cevap aldım sonunda mantikli olan budur diger turlu hic aklima yatmamisti tesekkurler

Gerçekten mi ? Baktım aslında buralara hiç testte çıkmayan duymadım o yüzden yaptırmadım. O zaman pazartesine kadar bekleyeyim bakalm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…