Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ama normal değer aralığı yaşa göre değişir yaşın kaç bilmem ama 38 yaş altı normal değerleri 2.6 ile 6.8 olmalıymış. Aşırı yüksek de değil pko olsa bile doktorun daha iyi bilr bunu sen yinede bize takılma bu konu da o bizim bilemediğimiz ayrıntıyı görebilir bizde doktor değiliz ki net konuşalım onlar bile yanılıyor yeri gelince

Doktorum da öyle söyledi fal bakmak gibi yarın öğreneceğim bakalım tahlillerime ne diyecek

Ya ben 2 sıkıntılı gebelik geçirdim biri düşük kese gelişmedi biride kromozomal bozukluk biz sonlandırdık o yüzden sakin hareket etmeyi tercih ediyorum en iyisi beklemek gelecekse olacaksa zaten olacak Allah ol demeden olmuyor en iyisi bizlerle olur inşallah

28 yaşındayım tabi ki bütün değerlerime bakıp hepsini bütün olarak değerlendirmek gerekiyor doktorum da eminim öyle yapacaktır buraya atma sebebim de doktorlarının yorumlarına göre birileri fikir verebilir diye yoksa yarın öğreneceğim nasılsa teşekkürler yorumun için

Fazla idrar damlattiysan bile bu hale gelebilir. Testlerin bazilarinda bozuklukta oluyor. Ihtimal var yani

Yani bazı testler boyle gosteriyo demissin ama bi testin boyle gosterme ihtimali yok hafta ici vericem kan

Doktoruna da sorunca haber eder misin merak ediyorum ne der. Bende sekreterlik okuyorum böyle az çok bilgim var zaten doktorluk gibi zorluyorlar bizi de okurken. Birde bebek konusu işin içinde olunca çok araştıran çok okuyan birisiyim. Bebek sahibi olana kadar doktor olurum bu gidişle ben şaka bir yana hayırlısı olmasını dilerim cümlemiz için

Merhaba kızlar bat a 3 gün kaldı ama dayanamadım erken gebelik testi yaptım bugün ben yanlıs görmüyorum dmi hiç bsey yok

Eklentiler

• 59A1E27E-40C0-4063-A0D9-914750E88E92.jpeg
    150,5 KB · Görüntüleme: 76
  • FBB97CE5-704A-44F6-938A-3FA6F5FF5582.jpeg
    46,5 KB · Görüntüleme: 76
İşte bende senin gibi yaşadım düşük gelişmedi Mesele çoçuk olmasından çok durmaması da önemli konu. Sen ve ben gibiler şöyle diyeyim 3 gün de geçse doktora gitmesi mantıklı tekrar gelişmeyip atıyor olblrz o sebeble sakin kalıp beklerken vucudumuzda olanları takip etmemiz de gerekli. Bende bekleyeyim sakin olayım filan derdim ama şuan düşündüm sürekli değil o arada geçen 3 veya 4 gün durumu gebelik sonlanması olblr kimyasal ama bunun kimyasal olduğunu da bilmezsek eğer ayrıntıyı kaçırmış olblrz. Bu kanıya vardım bilmem size göre ne kadar doğru düşüncem

Kızlar bende demin tuvalete girdim peçeteye çok açık renkte pembe leke geldi günlük pedimde de az bişeycik sarı gibi leke var bugün adet günüm olmadım daha bu ay beklentim çok yüksekti şimdi bi pembeyi görünce dedim olcam sanırım hayırlısı

Herhangi bir belirtiniz var mı ? Birde ovu takibi yaptınız mı hangi günleri degerlendirdiniz?
Evet ovulasyon takibi yaptım laboquick ile. Bu 3. ayımız diğer 2 ayda pik yakalamıştım ama kısmet bu ayaymış. Ben testleri akşam 8 de yaparım hep. 26 akşam pik gördüm. Aynı gece çatladı bence çünkü kasık ağrısı oldu baya. 25-26-27-28-29-31 değerlendirdik. Ama bence 26 akşamı tuttu. Hissettim resmen Öyle çok belirti aradım ki ama inanın çok bişey olmadı. Sadece son iki gündür göğüslerim hafif dolğunlaştı. Normal bir dönemde olsam asla dikkatimi çekmez yani..

Haber ederim tabi ki aminn Allah hayırlısı ile nasip etsin hepimize inşallah tatlı bebişler

İşte pikmi nedir onuda bilmiyom düzensiz test yapınca böyle oldu, o koyu olan pikmi onuda bilmiyom
Çok düzensiz bir test olmuş. Yumurtlama olmuş ama pik yok o testlerde canım keşke düzenli yapsaydın daha iyi olurdu. Değerlendirseydin yine de belki bir ihtimal yani olabilirde. Sen niye böyle yaptın testlerini?

İdrarı çok damlatmışsın 3 damla yeter. Bu dalgalı leke fazla idrardan. Bazı testlerde de çizgiler yana kaymış olabilir bende denk geldim .
Bende öyle dedim ama kabul etmiyor öyle ihtimal yokmuş. İlk attığı test de normal yanda değil o kadar. İkinci attığı yolladığı ise çok idrar damlatmadan yayılma olmuş. Hadi bozuk dedik onun dediği gibi olsun şimdi ikincisini yapıyor bakalım ne olur. Testi bozuk olsun yeter ki ikinci de çift çizgi çıksın da ben başka şey istemem sevinirim

Günaydın kızlar .sabah kahverengi akıntım geldi adet olcak gibi karın ve bel ağrım var eğer adete dönerse doktora gitcem kadın doğum mu jinekolog mu uygun olur muayene için

Ben pozitif oldugunu iddia etmiyorum sadece teste her zaman yaptigim gibi 4 damla damlattim yani cok idrar damlatmadim ve heme aninda kosesinden pembe bi boya yayilmaya basladi şimdi ikincisini yaptım negatif cikti olay pozitif yada negatif olması değil testin bozuk olmasi bariz belli yani bozuk olduğu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…