Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim guzel cikmis yukselmis

Hormon testi vermisken keske kan degerlerine baksaydin kansizlik d vitamini eksikligi magnezyum onemli genelde dusuk yapma nedenleri arasindadir bebek olusumda kan onemli yada ortama seviyesindeyse bas donmesi cok oluyor bunlari yasamamak icin hamile kalmadan once onlemi alirsan sorun yasamazsin

Newmoon , topigin ilk hamilesiydim ben

arhiaz63 kuzu ben sana özelden cevap veremiyorum ki benimde bugün adet günüm nel ağrım var sadece leke falan yok çok şükür yarın kan vermeye gitcem

arhiaz63 kuzu ben sana özelden cevap veremiyorum ki benimde bugün adet günüm nel ağrım var sadece leke falan yok çok şükür yarın kan vermeye gitcem
Canim bende leke degil sut gibi akinti adet oldum sandim cogu yerde hormon artinca olurmus yazdim acaba sendede varmi dedim ptesi kadar gelmezse bende kan vericem

• Sıklığı değişen keskin saplanır tarzda ağrı.Çoğunlukla kasıkta bazen de karın ve omuz ağrısı şeklinde (karın içine olan kanama diyaframı etkileyerek omuzda ağrı yapabilir)
  • Normal adetten daha az veya daha fazla adet kanaması
  • Halsizlik, titreme, bayılma
  • Barsaklarla ilgili bulgular

Kuzu benim adetim olmadı hala dua edin nolur pozitif olsun Rabbım büyük isteyen herkese versin içinde bizlere de yarın kan vermeye gitcem Allah nasip ederse tabi

Canim bende leke degil sut gibi akinti adet oldum sandim cogu yerde hormon artinca olurmus yazdim acaba sendede varmi dedim ptesi kadar gelmezse bende kan vericem
Benim kasiklarima 3 yada 4 gün önce adet sancısı gibi girdi şiddetli bi şekilde sonra adet oldum gibi bi ıslaklık hissettim tuvalete koştum hemen bi baktım beyaz avuç içi kadar akıntı kuzu dediğin böyle oldu bende inşallah senin hamilelik belirtindir buda

Dış gebelik tanısı muayene ile birlikte yapılan ultrason ile konur. Beta-hCG ölçümü önemli. Genellikle beta-hCG seviyesi beklenenden az olur. Ayrıca progestron seviyesinin düşük olması gebeliğin normal olmadığını gösterir sonuclar kisminda 1 4 haftalik refans araligi var alt alta yazili haftani hesaplayip beta hcg bak normalden daha az yukseliyorsa araliginda oldugundan daha dusukse dis gebelik olabilir suda var tarihi oynama olup gec dollenip bekledigin tarihten geri haftada kalmis olabilir ama doktorun direk dis gebelik stres koymak yerine izlenimde kalalim demesini beklerdim baska doktora gorun

Tamam simdi cevabimi aldimmm hadi hayirlisi heycanli bekleyise az kaldi

Maşallah inşallah sağlıklı bir gebelik olur

Günaydın kızlar tahlil sonuçlarımı e-nabızdan gördüm yarın doktora gideceğim ama merak ettim sizce nasıl bilgisi olan yorumlayabilir mi
FSH-5.32
LH-7.67
E2-23.9
PROLAKTIN-27.8
AMH-4.93
TSH-0.97
Pko var mı sizde AMh onu gösteriyor gibi. Bu bazen çok avantajlı bir durum oluyor gebelikte yumurta rezervi gayet iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…