Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yok zaten onu yapamam da ben sadece psikolojik olarak disini ıslatır gibi yapıyorum suyu sürüyorum. Insallah suyun da olmasın ya bi zararı zor surekli yapınca.
Zaten neden yıkarlar ki zaten rahım kendini en ıyı şekilde temizleyen bir organdır bazılarının takıntısı var sanırım.Normal taharet almak gibi olanda sorun yok canım dış kısmı ya o zaten temiz olmak zorunda içeriyi yıkıyorlarmış bazıları o farklı

En güzli doğal akışa bırakmak

Benim ultrasonda gorundu önce daha sonra doktor kan testi istedi kanda hersey normal sadece goruntusu var hormon testi yapiyorlar
hormonlarını etkilemeyen pko ise sorun olmaz canım yumurta takibi ile daha netleşir olmazsa femara çatlatma iğnesi ile denersin

Benim de var 2 şubattı gelmedi beklemedeyim bakalım.. 8 şubata kadar bekleyip test yapacağım çünkü geç yumurtlama oldu

1-Beklenen Adet Tarihiniz? 14 Şubat
2-Kaç yaşındasınız? 24
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? Folbiol (folik asit)
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası? -
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz? 2 ay
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? Demir eksikliği

Canım vücut zayıf düşmesin diye zorlu diyetlerin yapılması tavsiye edilmez ama sağlıklı beslenmek tabiki de çok önemli hamur işi ve tatlıdan uzak durmalısın. Hızla alınan kilo hormon dengesini bozduğu için hamile kalmayı da erteliyor bu yüzden hamur işi ve tatlının yerine lifli besinler, proteinden zengin et tavuk balık, omega 3 için ceviz, semizotu ,özellikle C vitamini içeren taze meyve tüketmek gerekir . Her gün mutlaka süt yoğurt türevi kalsiyum içeren besinler tüketilmeli ve anne olmak isteyen her kadının günde 400 mikrogram folik asit ve vitamin desteği ile vücudunu hazır hale getirmesi gerekir . Liste uzar gider bu şekilde ama kısacası çok zorlu bir diyet ile değil normal her gün yediklerimizi içeriği daha yararlı olanlar ile değiştirirsek bu dönemi çok sağlıklı bir şekilde atlatmış oluruz

Müsait bir zamanda örnek bir beslenme listesi de gönderirim sana incelersin canım

Merhaba arkadaslar bu ay bende size katılmak istiyorum.. bat 24 Şubat, 30 yaşındayım, 5 aydır istiyorumm , folikasit kullanıyorum.. yumurtlama olmasını bekliyorumm birgebeningunlugunden testlerim

Aşağıdaki ilk ogrendigim test 30 u 31inde verdiğim kan 164 dü bende sürekli kan vermemek için idrarda koyulaşma bakicam demiştim idrarı emer emmez cubuk ta t belli oluyor 5 dk sonra da bu şekilde koyulaşma dev ediyor dimi yükseliyordur kan değeride

Eklentiler

• IMG_20210204_052411.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 83
Sen en kisa surede kan ver canim☺ yaaa bizde gorelim boyle cift cizgiler masallah☺

Canım kesinlikle yükselmiş senin önceki testini hatırladım baya bı koyulaşma olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…