Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
hormonlarını etkilemeyen pko ise sorun olmaz canım yumurta takibi ile daha netleşir olmazsa femara çatlatma iğnesi ile denersin
Daha ilk ay baklm doktor mutlaka olur tedaviye gerek kalmaz dedi 12 ay icinde olmazsa tedaviye basliycaz baklm nasip

Eklentiler

• 4b4a3400-131c-468d-a234-30ab538a014a.jpg
    4b4a3400-131c-468d-a234-30ab538a014a.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 94
Benim daha çok yeni geçen ay ilk defaydı ovulasyon testiyle ilk denemem oldu 6 aylık evliyim 3 aydır korunmuyoruz ama ilk kez bilinçli yumurtlama gününü bilerek birliktelik yaşadık fakat olmadı. Allah gönlüne göre versin üzülme varsa kaderde kısmette er yada geç bizlerde o duyguyu tadacağız 🐣
O zaman hiç korkmanı gerektirecek bişe yok denemeye devam doktor 1 sene normal demişti bana ilk gittiğim de. Bi zamanı var demek ki hayırlısıyla güzel haberler veririz inş

Halsizlik var ve uyku durumu çok vardı, bide ben normalde adet öncesi ağrı çekenlerden değilim şükür, sadece adet günü 1 2 gün süreli ağrım olur ama adetime 1 hafta olmasına rağmen kasıklarımda hafif hafif ağrılar var 1 haftadır ilk gebeliğimde de bundan anlamıştım 🥰 bide erken yumurtladım ama test falan kullanmıyorum adetim bitti 2 gün geçti yani 9.gün yumurta akı kıvamında akıntıdan anladım yumurtladığımı bide geçen ay çok takmıştım kafaya bu ay pek takmamaya çalıştım, belirtim sadece bu kadardı
merhaba canım yumurta akı kıvamındaki akıntını gördükten sonra hemen değerlendirdin mi o günü ve kaçıncı güne kadar değerlendirdin

İdrar testleri adetten sonra yapılırsa cok yanıltıcı değilmiş.. neyse oymus.. Kan vericem bugun:)
Mutlaka vermelisin ben kaset testi dün sabah yaptım silik bi çizgi vardı ama hamile olduğumu anlamıştım öğlen de hemen kan verdim 2 saate de sonuç aldım 200 lerde çıktı değer :dua: bence sende hamilesin :KK200:

1-Beklenen Adet Tarihiniz?✅ 2 Şubat
2-Kaç yaşındasınız? ✅ 30
3-Kullandığınız herhangi bir ilaç/takviye var mı gebeliği destekleyici? ✅Hayır
4-Varsa Kullandığınız ovulasyon testi markası?✅ Yok
5-Ne kadar süredir çocuk istediğiniz?✅ 2 ay
6-Herhangi bir sağlık sorununuz var mı? ✅Hayır

1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz? ✅13. Gün
2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor? ✅26
3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz? ✅Takvim
4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi? ✅Yumurtlamadan 3 gün sonra oluşan şişkinlik gaz ve kasıklarda kramp
5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz? ✅15 gün sonra

X