Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hormon tahlili+ultrason. ultrasonda her gittigimde minik kistler gozukuyordu. Son gittigimde ama buyumus catlamaya hazir yumurtam vardi. Catladi mi catlamadi mi da bilmiyorum muamma ovu testi yapmadim...
Benmde ultrasonda doktor minik minik kistler goruyorum dedi ama hormon tetslerine bakinca da buna gore pko gorunmuyosun dedi aklim tamamen karisti

Gebelik düşünürken diyet falan yapmayın diyorlar. Dogru mudur ? Mesela yesil cay zararlı yaziyor bazi yerlerde. Bilgisi ilan var mi acaba ? Cok kilom yoktu ama pandemi de arttı evde durup surekli yemekten 59 kilo oldum. Acaba bu da bir engel midir ? Hamur işini, tatliyi falan cok yerim.

Benmde ultrasonda doktor minik minik kistler goruyorum dedi ama hormon tetslerine bakinca da buna gore pko gorunmuyosun dedi aklim tamamen karisti
yani bazen o kister geçici olabilir çikolata kisti felandir belki. Pkoya çok yatkinliğin yok demekki güzel bir şey

Çok zor evet Allah herkesin yardımcısı olsun canim

Tekrar gidicem baklm net bir sonuc alirim insallah kotu birsey cikmaz
içini ferah tut zaten pko varsa bile bu evlat sahibi olmaya engel degil. Yaratan Rabbimiz imkansiz denene bile evlat vermis. Sende problem yok denene de bazen vermemiş. Her şey tabiki doktorlarin dediği gibi değil..

içini ferah tut zaten pko varsa bile bu evlat sahibi olmaya engel degil. Yaratan Rabbimiz imkansiz denene bile evlat vermis. Sende problem yok denene de bazen vermemiş. Her şey tabiki doktorlarin dediği gibi değil..
Peki bu pko sonradan olusabilirmi ben 2016 da da hormon testi yaptirmistim o sonuclarima baktim fsh 7 lh 8 cikmis simdi neden yukseldiler acaba o zaman ultrasondada birsey gorulmemisti

Peki bu pko sonradan olusabilirmi ben 2016 da da hormon testi yaptirmistim o sonuclarima baktim fsh 7 lh 8 cikmis simdi neden yukseldiler acaba o zaman ultrasondada birsey gorulmemisti
Son gittiğim doktor bu hormonlar degismez tekrar yaptirmana gerek yok. Bu pko doğustan dedi. Ama ben hormonların düzeldiğine inaniyorum. Drdiğin gibi beslenme stres psikoloji bunlar hormonloru etkiliyor ve hormon dengeleyeci kürler var. Dolayisiyla adetim biraz düzene girse ben de tekrar tahlil yaotiracagim nasipse

Bende evlendikten sonra 10 kilo falan aldim o etki etti galiba acilen geri vermeliyim

Ben batı erken gördüm ve havlu attım. Mart ayinda görüşmek üzere. Beşinde tekrar hormon testim var. Üzülmedim. Zira tedaviye yeni başladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…