Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bence her ailenin dinamigine göre değişir .Uzmanlar 3 diyor .Ben kendi imkanlarıma göre 2 olsun iyi olur dedim ..Birlikte buyusunler .Pandemi var zaten evdeyiz .İse de gitmiyorum .Evde buyusunler dedim ..Kendim için büyütüp rahata alışıp geri bir daha o günlere dönmek zor olabilirdi.Kizim için de oyun arkadaşı olurlar dedim.Benim ablamla aramda 2 yaş var .Hiç arkadaşa gereksinim duymadım .Çocuk busefer benimle oyna diye anneye yapışıyor .Diğeri daha büyük oluyor .Daha farklı şeyler istiyor .Anne ikisine yetisemiyor .Ben gozlemlediklerimle ve yaşadıklarımla böyle bir karar aldım.
Dusununce cok mantikli. Haklisiniz

Kızlar ben dayanamadım bir test daha yaptım aradan 22 saat geçmiş oldu .. sizce de koyulaşma olmamış mı :dua: :KK68:üstteki az önceki yaptığım alttaki dün yaptigim:KK70:

Eklentiler

• IMG_20210131_133544.jpg
    IMG_20210131_133544.jpg
    29,7 KB · Görüntüleme: 85
Ben yapmistim iste. Cok koyu cikiyr. Ordan da anlayablrsn
Ovulasyon testi koyu çıkınca hcg testin pozitif mi çıktı canım benim de bugün tam bat günüm daha gelen giden yok ovulasyon c t ayni koyulukta belirgin pazar olduğu için eczaneye de gidemiyorum

Ovulasyon testi koyu çıkınca hcg testin pozitif mi çıktı canım benim de bugün tam bat günüm daha gelen giden yok ovulasyon c t ayni koyulukta belirgin pazar olduğu için eczaneye de gidemiyorum
Evet. Ben yumurtlamayi gormustum. Bat im da yakindi. Forumda gezerken oyle bsy okumustum. Ben de deneyym ddim. Koyu cikti. Hatta bir tik daha koyuydu. Ardindan gebelij testi yaptm. Cokkk silik sekilde gordum orda

Evet. Ben yumurtlamayi gormustum. Bat im da yakindi. Forumda gezerken oyle bsy okumustum. Ben de deneyym ddim. Koyu cikti. Hatta bir tik daha koyuydu. Ardindan gebelij testi yaptm. Cokkk silik sekilde gordum orda
Ayyy hadi inşallah bize de nasip olur çok teşekkür ederim Rabbim sağ salim almayi nasip etsin kucağına canım ❤️

Valla bazen elimde oldukça yaptım arada yapamadım şansa bıraktım.. bu ay tekrar yapıyorum . Yarın muhtemelen yumurtlama günüm olacak koyulaşma bekliyorum ve görünce üst üste 3 gün ilişki oluyor ama tutmadı bir bende anlamadım. Bir kızım var 3 yaşında ikinciyi istiyoruz 7 aydır olmuyor bakalım nasıp ..
Bence 30 ki test al ve düzenli yap canım ebruceylanin sayfası hep bir ve ikinci denemede tutturanlarla dolu çok nadir 3 5 kere deneyenler bazı istisnalar var tabi

Yakin olsaydin sana ovulasyon testlermi gonderirdim. Cok kaldi elimde
Valla bazen elimde oldukça yaptım arada yapamadım şansa bıraktım.. bu ay tekrar yapıyorum . Yarın muhtemelen yumurtlama günüm olacak koyulaşma bekliyorum ve görünce üst üste 3 gün ilişki oluyor ama tutmadı bir bende anlamadım. Bir kızım var 3 yaşında ikinciyi istiyoruz 7 aydır olmuyor bakalım nasıp ..

Hic onemli dgl. Sonucta ayni amac icin buradayiz. Soyle anlatayim. Ben adet bitimi ertesi gun yani 11 ocakta rastgele denerken yumurtlamayi gordumm . ama isten geldgm icin o geceyi degerlendiremedk. Sabah 5. 30 gbi degerlendirdik. 12, 13, 14 ust uste hergun degerlendirdik. 22 ocak aksami bu forumda ovulasyon testinin hamileligi de gosterdigini okudum.yumurtlama snrasi 11. Gunu o gun. Ben de Denedm. Bi baktim kopkoyu. Hemen suphelendim. Gebelik testi de yaptm. Coook silik cikti. Pazartesi sabahi yine yaptm. Pazartesi o kadar net cikti ki. Sabah acilden hemen beta baktirdim. 48 cikti. Daha 1 haftalikti minnagim.
Yumurtlamadan kaç gün sonra beta baktirdiniz da 48 cikmisti

Kızlar bu yerleşme kanaması dediğiniz şey tam olarak nasıl birşey, az önce iç çamaşırımda leke gördüm fotoğrafını da çektim ama buraya yüklemem uygun olur mu bilemedim, böyle sanki birşeyin boyası geçmiş gibi bir leke. Ne diyorsunuz?

Merhaba.Gebelik testi için en güvenilir günün adet tarihinin en az 3 gün geçtiği tarih olduğu bilinir ama ben burda 9 gün önce öğrenen de duydum ama benim çıkmamıştı mesela .Geç döllenme diye bir şey var .Benim yaşadığım gibi ..Benim ilk hamileliğim de yumurtlamadan itibaren ağrım hiç geçmemişti .Ben yumurtlama ağrısı çeken gruptanim.Yumurtlama dönemim sancılı geçer .Hamile kaldığım o ay ağrım hiç geçmedi .Devam etti .Lekelenmelerim oldu hep ped taktım .Adet oldum sandım .Doktora gittim .Yumurtlama kanaması dedi ama yerlesmeymis meğer .Akıntı vardı hep.Hep bir ıslaklık vardı .Beyaz akıntı başladı en son .Lekelenmelerim ilk kahverengiydi .Bel ağrısı ,bacak ağrısı ,karın ağrısı,kasik ağrısı,büyük büyük sivilceler belirtilerim bunlardi.
Yumurtlamadan sonra hemen hemen benimde hiç ağrım geçmedi karnım hep bi garipti ilk kez yaşıyorum ondan da merak ediyorum inşallah yalnış hissetmiyorum dur .yumurtlamanın 14,15 günü test yaparım büyük ihtimalle

Merhaba,
Beklenen adet tarihim 5-6 Şubat
25 yaşındayım
Folix asit kullanıyorum markası regenesis max
Ovulasyon testi kullanıyorum instagramdan bir gebenin günlüğü sayfasından aldım
6 aydır evliyim 3 aydır istiyoruz
Herhangi bir sağlık sorunum yok
Umarım Şubat ayı ben ve benim gibi umut içinde bekleyen kadınların ayı olur ❤️

Bana gebelik testinin arkasına bak diyenler oldu 6 gun kala yapınca belki siliklik var diye. Fotoları atsam bir bakar mısınız arkasını açtım bende.Ama ortadaki çizgi katlanma çizgisi ok ile gösterilen yerde var bir siliklik. O sayilir mi acaba
20210131_163102.jpg
20210131_161911.jpg
20210131_163027.jpg

Bence 30 ki test al ve düzenli yap canım ebruceylanin sayfası hep bir ve ikinci denemede tutturanlarla dolu çok nadir 3 5 kere deneyenler bazı istisnalar var tabi
Peki Ebru Ceylan bazı pozisyonlarda gebelik şansı yüksek diyor böyle bir şey denediniz mi mesela TERS RAHİM pozisyonu diye bişey var sayfasında yani öyle bişey uyguladiniz mi?

Merhaba kızlar aklıma bişey takıldı hamilelik testi için en uygun zaman ne zaman benim yumurtlamamın 10.günü bugün adetime de 10 gün var ama .yumurtlamadan 2,3 gün sonra karın ağrılarım başladı şiddetli değil ama rahatsız edecek şekilde değil ağrı gibide değil aslında değişik bişey anlamadım.göğüslerim de 4,5 gündür şiş ve ağrı var dokununca çok daha artıyo ağrısı.2 gündürde bel ağrım var .boşuna umutlanmak istemiyorum günü bekliyim diyorum ama sabredemiyorum biyandanda.bu tarz belirti yaşayıpta hamile olduğunu öğrenen var mı
Beeen .9 gün var adete yaptım sabah pozitif cıktı sukur

X