Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya gerçekten normalde benim adetim 3 ya da 4 gün geçtikten sonra bile test yapmayan gayet sabırla bekleyen biriyim ama bu grupla tanışalı bu siteyi göreli hep bir erken test yapma ihtiyacı ve sabırsızlıkla bekleme hali aldı beni bayanlar gerçekten çok heyecan veriyorsunuz ama iyi mi kötü mü bilemedim herkes uzman olmuş bir kere ben ilk kez ovu testini burada duydum mesela bazen diyorum acaba girmesem mi okumasam mı daha da strese girer gibi oluyorum bence cahillik bilmemek en güzeli akışına bırakmak gibi geliyor bana ama şu da var herkes iyi dilekte ve dua da bulunuyor o da ayrı bir iyi benim bat 2 şubat bat nedir onu da burda öğrendim 🤦🏻‍♀️🙈bu ay hiç hissetmiyorum adet olacağım gibi yine sanki ama heralde bu ilk ve son topik olacak çünkü burası psikolojik olarak sarsıcı ve stresli bir yer gibi
Rabbim her isteyinin kucağını boş bırakmasın herkes annelik duygusunu tatsın inşallah Allah sağlıkla aramadan hayırlı sağlıklı hamilelik ve evlatlar nasip etsin diyorum güzel hanımlar hepinizi selamlıyorum ❤️

Merhaba kızlar aklıma bişey takıldı hamilelik testi için en uygun zaman ne zaman benim yumurtlamamın 10.günü bugün adetime de 10 gün var ama .yumurtlamadan 2,3 gün sonra karın ağrılarım başladı şiddetli değil ama rahatsız edecek şekilde değil ağrı gibide değil aslında değişik bişey anlamadım.göğüslerim de 4,5 gündür şiş ve ağrı var dokununca çok daha artıyo ağrısı.2 gündürde bel ağrım var .boşuna umutlanmak istemiyorum günü bekliyim diyorum ama sabredemiyorum biyandanda.bu tarz belirti yaşayıpta hamile olduğunu öğrenen var mı

Merhaba kızlar aklıma bişey takıldı hamilelik testi için en uygun zaman ne zaman benim yumurtlamamın 10.günü bugün adetime de 10 gün var ama .yumurtlamadan 2,3 gün sonra karın ağrılarım başladı şiddetli değil ama rahatsız edecek şekilde değil ağrı gibide değil aslında değişik bişey anlamadım.göğüslerim de 4,5 gündür şiş ve ağrı var dokununca çok daha artıyo ağrısı.2 gündürde bel ağrım var .boşuna umutlanmak istemiyorum günü bekliyim diyorum ama sabredemiyorum biyandanda.bu tarz belirti yaşayıpta hamile olduğunu öğrenen var mı
Merhaba.Gebelik testi için en güvenilir günün adet tarihinin en az 3 gün geçtiği tarih olduğu bilinir ama ben burda 9 gün önce öğrenen de duydum ama benim çıkmamıştı mesela .Geç döllenme diye bir şey var .Benim yaşadığım gibi ..Benim ilk hamileliğim de yumurtlamadan itibaren ağrım hiç geçmemişti .Ben yumurtlama ağrısı çeken gruptanim.Yumurtlama dönemim sancılı geçer .Hamile kaldığım o ay ağrım hiç geçmedi .Devam etti .Lekelenmelerim oldu hep ped taktım .Adet oldum sandım .Doktora gittim .Yumurtlama kanaması dedi ama yerlesmeymis meğer .Akıntı vardı hep.Hep bir ıslaklık vardı .Beyaz akıntı başladı en son .Lekelenmelerim ilk kahverengiydi .Bel ağrısı ,bacak ağrısı ,karın ağrısı,kasik ağrısı,büyük büyük sivilceler belirtilerim bunlardi.

Hic onemli dgl. Sonucta ayni amac icin buradayiz. Soyle anlatayim. Ben adet bitimi ertesi gun yani 11 ocakta rastgele denerken yumurtlamayi gordumm . ama isten geldgm icin o geceyi degerlendiremedk. Sabah 5. 30 gbi degerlendirdik. 12, 13, 14 ust uste hergun degerlendirdik. 22 ocak aksami bu forumda ovulasyon testinin hamileligi de gosterdigini okudum.yumurtlama snrasi 11. Gunu o gun. Ben de Denedm. Bi baktim kopkoyu. Hemen suphelendim. Gebelik testi de yaptm. Coook silik cikti. Pazartesi sabahi yine yaptm. Pazartesi o kadar net cikti ki. Sabah acilden hemen beta baktirdim. 48 cikti. Daha 1 haftalikti minnagim.
Maşallah kuzucuga inşallah güzel bir hamilelik geçirirsiniz 🙏 benimde kızım var bu ikinci olacak bende Sabah yapma fikrine sıcak bakıyorum daha hareketli oluyormuş spermler ama eşim sabah zor kalkıyor bakalım bende yarın Sabah yumurtlama olacak gibi testim koyulasiyor yavaş yavaş..

Eklentiler

• IMG_20210131_151507.jpg
    IMG_20210131_151507.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 82
Maşallah kuzucuga inşallah güzel bir hamilelik geçirirsiniz 🙏 benimde kızım var bu ikinci olacak bende Sabah yapma fikrine sıcak bakıyorum daha hareketli oluyormuş spermler ama eşim sabah zor kalkıyor bakalım bende yarın Sabah yumurtlama olacak gibi testim koyulasiyor yavaş yavaş..
Yarina muhtmln olur gbi

Bende de kuruluk problemi var kayganlastirici kullaniyorim simdi bi krem buldum hamileligede yardimciymis bakalim ovulasyonla onu denicem bende folk asite basladim esimede kecibynuzu pekmezi yedrcem yumurtlama haftasi agzimda istegim zaten hep duam daha napim bem🤣 Rabbim hayirlisyla nasip etsin hepimize
Kayganlastirici hamile kalmayı engelliyor canim haberin olsun. Bende de kuruluk vardi ilk evlendigimizden beri doktor kayganslatiricijel önerdi kullandım hep. Gebelik düşünüyoruz 10 aydır. 7 Ay falan hiç düşünmeden kayganlasririciyla denemiştim ama spermleri öldürüyor mus. SonrA allahtan biraktim 3 aydır kullanmiyorum. Henüz hamile değilim ama kayganlastirici zararlı. Senin söylediğin o jel preseed muhtemelen hamile kalmayı kolaylaştırıcı bir jel. Ben de almistim ama 1 tüpünü kullanıp biraktim. Cunku kaliteli kalitesiz tüm spermleri tuttuğu için zararlı dediler dusuk ihtimali olabiliyor dediler. Onu alıp 1 tüp kullanıp bıraktıktan sonraki ay kuruluk problemim olmadan iliskiye girebildim. Kegel egzersizi yap iyi geliyor.

Sizce cocuk yas araligi kac olmali
Bence her ailenin dinamigine göre değişir .Uzmanlar 3 diyor .Ben kendi imkanlarıma göre 2 olsun iyi olur dedim ..Birlikte buyusunler .Pandemi var zaten evdeyiz .İse de gitmiyorum .Evde buyusunler dedim ..Kendim için büyütüp rahata alışıp geri bir daha o günlere dönmek zor olabilirdi.Kizim için de oyun arkadaşı olurlar dedim.Benim ablamla aramda 2 yaş var .Hiç arkadaşa gereksinim duymadım .Çocuk busefer benimle oyna diye anneye yapışıyor .Diğeri daha büyük oluyor .Daha farklı şeyler istiyor .Anne ikisine yetisemiyor .Ben gozlemlediklerimle ve yaşadıklarımla böyle bir karar aldım.

X