Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Seni çok iyi anlıyorum Ocak ayında da beraberdik oradan biliyorum.ama ben bunu gözlemledim sonra en sonunda burada Almanya’da bulduğum Dr sordum bu ağrılar neden sesini yumurtlama ağrılı oluyor demekki ve değerlendirdiğin için içerdeki hareketlenme vücudun çalışmasını hissediyorsun endişe etme.ve dediği ağrıları takip et yumurtlama sonrası 1 hafta hatta 10 gün ağrı olur değerlendirdikten sonra ya azalır ve bir anda regli olmak için artar yada devam ederazalır artar ama regli olmazsın gebelik oluşur ağrılar kesin bir belirti değildir onu takip etme net belirtileri izle dedi.aslında bana biraz haklı geldi sonuçta takip edince dediği doğru çıktı o nedenle birde daha çok yeni olmuş yumurtlama sen şöyle düşün güzel değerlendirmişim ki etkisi sürüyor de bence.ama istersen yumurtlama sonrasında 7. Gün progestron baktır (sabah aç karnına) sonucu yaz bana bakalım neler olmuş
Sağol canım bilgiler için valla işte benim ocakta kimyasal oldu bakalım bu ay nasıl olucak. Geçen ay ben 7. Gününde gittim doktora bakmadı gereksiz buldu hatta ovulasyon testini gebelik testini falan hep gereksiz bulduğunu söyledi yapmadi bana progesteron testini aslında merak ediyorum bende acaba sağlık ocağında yaparlar mı ne demem gerekir.

Kızlar bu mazlum bacınızı bugün de yorumsuz bırakmayın 😬 ne diyorsunuz partalina_ partalina_ @sedacamasal anurkoc anurkoc R Random3 hope2022 hope2022 @Bir_Mumine
Tatlım iyi ki bugüne kalmış daha güzel pik olmuş 🥰 hadi çalışmaya 💪😁
Kızlar sabah sağlık ocağında kan verdim çıkmamış hala pazartesi mi belli olur
Canım Google a hsl34 yaz (hangi ilde yaşıyorsan 34 yerine kendi ilinin plaka kodunu yaz) ama barkod almış olman lazım sağlık ocağından. O barkodla giriş yapıp oradan sonucunu görebiliyorsun

Bende 37 bak arkadaşım yaşımız gereği iyi bile ama bizde geç döllenme rastlana bilir o nedenle tavsiyem her ay Ovulasyon test ile takip et bana Dr dedi bir çok olaya karşı ayrıştırıcı olmak için güzel yöntem dedi çünkü şaşmıyor hatta bazı durumlarda ultrason İle şaşan durumlar gözleniyor ama testler yanılmıyor çünkü kendi vücut sıvın.döngülerin normal değişken oluşu sende benim gibi farklı zamanlarda yumurtluyorsun mesela genel olarak kadınlar 14. Gün yumurtlarken kimisi daha erken kimi daha geç yumurtlar Buda döngü tarihini şaşırtır.amaaaa eğer yazsaydın 40 -45-50-60 Hatta 100 küsür dersim bu bir problem ama seninki şu durum beslenme stres vücudun sıvı miktarı ve çevresel diğer şeyler yumurtlama tarihini oynatır bizim yaşlarda çünkü diğer hormonlarda devreye giriyor.baskın olarak 25 yaşında değiliz nitekim.bu nedenle de döngüyü ileri geri değiştiriyor oda işte kısa esnek bir hal İle döngülerini bu rakamlar yapıyor endişe etme testlerde yumurtlama görünce 15. Gün regli olursun belki 16. Gün bu normal olan eğer bu orantılıysa sıkıntı yok zaten.
Canım geçen ay ilk defa ovü testi yapmıştım adetin 12.günü ve13. günü piki gördüm 14.gün çatlamıştı.Bakalım bu ayda deniycem

Belirti için çok erken bu yumurtlamayı değerlendirdin ağrısı yaklaşık 7-8 gün devam edenler bile oluyor bu nedenle çok karıştırılıyor gebelik mi değil mi diye
Benim de 4 ünde çatladı canım degerlendirdik ve benim de ince ince sızlıyor ve şişlik var catlayacak gibi oluyor kasıklarım

Değerlendir bugünü kıpkırmızı olmuss ♥️

Canım Google a hsl34 yaz (hangi ilde yaşıyorsan 34 yerine kendi ilinin plaka kodunu yaz) ama barkod almış olman lazım sağlık ocağından. O barkodla giriş yapıp oradan sonucunu görebiliyorsun
Ağzınız bal yesin hadi inşallah 🙏🏻

Hsl34 yazdım saçma sapan şeyler çıktı

Kizlar

Benimde 4 ünde çatladı canım degerlendirdik ve benim de ince ince sızlıyor ve şişlik var catlayacak gibi oluyor kasıklarım öyle mi seninde
Ince ince sızlıyor evet özellikle sol tarafım şuan öyle çok şişlik yok. Batlarimiz yakin o zaman inşallah güzel haberler aliriz ♥️

X