Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
rahim duvarı kalınlaşması gebelik belirtisi mi hamile kalan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
Size önemli bir soru rahim yumurtalama tarihinizden kaç gün sonra Dr gittiniz hatırlıyormusunuz birde beta İle birlikte progestron bakıldı mı bakıldıysa yazarmışsınız kaçtı bakalım gebelik durumumu var

Erken ama bir kaç gün varken yapmak daha doğru gibi ama dayanması zor değil mi ya aslında kendimi yok diye inandirip olursa mutlu olurum diyieum ama içten ice olmuyor

Kesinlikle düzen Li yaş kaç birde 40 gün üzeri düzensiz sayılır erken yumurtlama olmuyorsa sende demekki döngün uzuyor bu normal bana Dr dedi

Sol kasığımda sancı oluyo 2 gündür inşallah belirtidir ayın 8 inde çatladı yumurtam
Belirti için çok erken bu yumurtlamayı değerlendirdin ağrısı yaklaşık 7-8 gün devam edenler bile oluyor bu nedenle çok karıştırılıyor gebelik mi değil mi diye

Kesinlikle düzen Li yaş kaç birde 40 gün üzeri düzensiz sayılır erken yumurtlama olmuyorsa sende demekki döngün uzuyor bu normal bana Dr dedi
Yaş 36 canm .ilk gebelik olcak nasip olursa. yaklaşık 8-9 aydır istiyoruz

Yaş 36 canm .ilk gebelik olcak nasip olursa. yaklaşık 8-9 aydır istiyoruz
Bende 37 bak arkadaşım yaşımız gereği iyi bile ama bizde geç döllenme rastlana bilir o nedenle tavsiyem her ay Ovulasyon test ile takip et bana Dr dedi bir çok olaya karşı ayrıştırıcı olmak için güzel yöntem dedi çünkü şaşmıyor hatta bazı durumlarda ultrason İle şaşan durumlar gözleniyor ama testler yanılmıyor çünkü kendi vücut sıvın.döngülerin normal değişken oluşu sende benim gibi farklı zamanlarda yumurtluyorsun mesela genel olarak kadınlar 14. Gün yumurtlarken kimisi daha erken kimi daha geç yumurtlar Buda döngü tarihini şaşırtır.amaaaa eğer yazsaydın 40 -45-50-60 Hatta 100 küsür dersim bu bir problem ama seninki şu durum beslenme stres vücudun sıvı miktarı ve çevresel diğer şeyler yumurtlama tarihini oynatır bizim yaşlarda çünkü diğer hormonlarda devreye giriyor.baskın olarak 25 yaşında değiliz nitekim.bu nedenle de döngüyü ileri geri değiştiriyor oda işte kısa esnek bir hal İle döngülerini bu rakamlar yapıyor endişe etme testlerde yumurtlama görünce 15. Gün regli olursun belki 16. Gün bu normal olan eğer bu orantılıysa sıkıntı yok zaten.

cok gecmıs olsun kuzum, evet ya saglık en onemlısıı
bende regl oldum bu ay barı camları sıleyım banyoyu sıleyım
Teşekkür ederim canım sil sil iyi geliyor stres atayım diye başlamıştım bende ama pek atamıyorum da bi karamsarlık çöktü yine hiç olmayacakmış gibi gelmeye başladı pfff regl de olurum artık yarına

Kızlar kaset test battan önce yapılır mı illa gecikince mi yapmak lazım
Yapılır canım gebe olanların çatır çatır cıkıyor vallahi 4 5 gün önceden bile bizimki adet günü geldi yine tertemiz bir sayfa gibi hiç çift çizgi göstermiyor ancak gec döllenme gec yumurtlama vs olabilir ve cıkmayadabilir tabi

Umut fakirin ekmeği derler ya beklemek zor ya zaman gecmiyo sanki
Seni çok iyi anlıyorum Ocak ayında da beraberdik oradan biliyorum.ama ben bunu gözlemledim sonra en sonunda burada Almanya’da bulduğum Dr sordum bu ağrılar neden sesini yumurtlama ağrılı oluyor demekki ve değerlendirdiğin için içerdeki hareketlenme vücudun çalışmasını hissediyorsun endişe etme.ve dediği ağrıları takip et yumurtlama sonrası 1 hafta hatta 10 gün ağrı olur değerlendirdikten sonra ya azalır ve bir anda regli olmak için artar yada devam ederazalır artar ama regli olmazsın gebelik oluşur ağrılar kesin bir belirti değildir onu takip etme net belirtileri izle dedi.aslında bana biraz haklı geldi sonuçta takip edince dediği doğru çıktı o nedenle birde daha çok yeni olmuş yumurtlama sen şöyle düşün güzel değerlendirmişim ki etkisi sürüyor de bence.ama istersen yumurtlama sonrasında 7. Gün progestron baktır (sabah aç karnına) sonucu yaz bana bakalım neler olmuş

Onu biliyorum da kuzum bizim bunkizlar gebelik testi harcamak yerine ovulasyon da kullanıyorlar köyü olunca gebelikde anlamına gelebiliyor diye
Ama zaten LH koyu oluncaya kadar regli günü yada geçince koyu oluyor yani beta çok yükselince çünkü aynı protein grubu 2 hormon bunlar beta testi daha erken bilir kendi grubunu LH göstermesi için beta iyice yükselmeli ki onu da zaten gebelik testi görüyor.gebelerden birisi yapsın ilk silik çizgide hamile ya hcg ye göre ama lh yapsın koyu çıkmaz silik çıkabilir ama bu normal normal zamandada silik çıkar lh ama hcg yaptı 2 net çizgi lh yapsın ozaman onda çıkar bazen kişilerin elinde hcg olmuyor günü geçiyor lh yapıyor o doğru regli öncesinde lh yapsın çıkmaz en fazla silik olur oda gebelik değil lh yükselmesi olur regli öncesi onun habercisi bunu hcg de desteklerse ancak o zaman çıkıyor lh da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…