Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
37DD3562-A31C-4133-B6FE-50969967DD80.jpeg
Herkese selam yeniden 😊 dün ve bugün testlerim. Dün değerlendirmiştik, bugün çatlamış oluyor değil mi? Bugün de değerlendirmem gerek sanırım. Yarın ne yapmalıyım?

Hepinize cok cok tesekkur ediyorum desteginiz icin. Iyi ki varsiniz. Mesajlarinizi tek tek alintilayamadim. Su an kanama ve agri durdu ilginc bir sekilde ama iyiye gidecegini dusunmek istemiyorum. Evet cok daha kotu bir tecrube de edinmek var sonunda. Umarim normal yollarla daha da kotulesmeden ne olacaksa olur. Saglik sorunumuz olmadigini ogrenmis olduk bu sekilde. Onumuzdeki ayi degerlendiririz artik napalim. Kismet. Hepimiz icin hayirlisi neyse o olsun. saglikli bir surec olsun insallah. Son olarak dipnot: erken test yapmayin sabredin :) daha ben hayatta evde test yapmam. 2 hafta gecerse gider kan veririm.

Merhaba kızlar ovulasyon testim bugün pik çıktı resmini ekliyorum, cumartesi gecesi ilişki oldu şimdi bu gece ve yarın geceyi mi değerlendirme liyiz

Eklentiler

• IMG_20220207_182104.jpg
    IMG_20220207_182104.jpg
    34,8 KB · Görüntüleme: 57
Cok gecmis olsun. Hafif atlatirsin insallah. Bugun gittigim doktor da ucuncu doz hatirlatma asini ol ondan sonra bebek dusun diye tutturdu.
Çok iyi yaparsın bence ben kasımda 2. Doz aşımı yaptirmistim suan 3. Gözükmüyor herhalde ama ona rağmen burnum falan çok tıkandı. İlk gün sadece halsizligim vardı sonra o da hafifledi baya
Sadece kulaklarım ve burnum tıkalı aşı olmasam nolurdu acaba 🥲 çok teşekkür ederim bu arada 🙏

Kızlar nihayet tiroid ilacı aldım. Sabah başlayacağım. Doktoruma TSH değerini 1e düşürmek istediğimi söylesem de 2,5 alti yeterli dedi :işsiz: 25mcg'lık Levotiron ilacım. Umarım en yakın zaman da değerim iner, çünkü gebelik elde edemiyor oluşumu buna bağlıyorum:KK43:
3.44 kötü mü o zaman 🤔

Sürecini baştan beri takip ediyorum epey sıkıntılı geçirdin enfeksiyon falan koronada kötü olmuş üstüne umarım hafif atlatırsın yakın zamanda aşını yaptırmışsın korkma stres yapma bebişin sana güç vercek inşallah 🙏 bol bol c vitamini al sıvı tüket dinlen en kısa zamanda atlatırsın umarım 🤗

Kızlar nihayet tiroid ilacı aldım. Sabah başlayacağım. Doktoruma TSH değerini 1e düşürmek istediğimi söylesem de 2,5 alti yeterli dedi :işsiz: 25mcg'lık Levotiron ilacım. Umarım en yakın zaman da değerim iner, çünkü gebelik elde edemiyor oluşumu buna bağlıyorum:KK43:
Evvet canim tsh yuksekliginden olmayabiliyor Muş. Diğeri kaç çıktı progestron

Canım sen yumurtlama tarihini biliyor musun? O tarihe göre 14 gün geçtiyse ve testte çıkmadıysa gerçekten yoktur. Adet söktürücü kullanmadan masaj yaparak halledebilirsin YouTube da videolar var.

Bu da bir şeyin diyetidir ve sizi daha büyük sıkıntılardan alıkoyuyordur öyle düşün. Üzme kendini.

Benim aile hekimim artık saglik ocağında d vit değerine bakilamayacagini devlet Hastanesi'nde de 3 4 ayda bir ancak bakilabilecegini söylemişti maaliyet günü çokmuş devlete

Korur inşallah merak etme gebelikte hastalık olmasa bile o burun tıkanıyor özellikle ilerleyen aylarda.cok ama çok zor... Ben pediatrik olan spreylerden kullanıyordum valla çünkü kullanmasam boğazım tahriş oluyordu o daha beter hasta ediyordu ve antibiyotiklik oluyordum.soguk buhar makinesi biraz işe yarıyor bir de serum fizyolojik ile nazal duş da bir miktar rahatlatıyor.

Kaçmaz artar bile

Benim de bat 10 görünüyordu uygulamada ve de dün gece oldum kimyasal sonrası ile alakalı olabilir senin de öyleydi geçen ay dimi

Canım biraz daha ilerlemiş olsa da öyle kayıp olsa emin ol daha uzucuydu kimyasal gebeliğe üzülme bak en azından bir sorun olmadığını gördün. Erken test yapmak bu açıdan kötü işte insanı duygusal olarak yıpratıyor maalesef

Yumurta 24 saate kadar yaşayabiliyor 24 saat gecmediyse değerlendirebilirsin geçtiyse de spor olur artık 😁😁

Spor geçmişin varsa yap ben de yapıyorum hatta spor yapmak faydalı bile gebelik oluşursa zaten doktorun yönlendirir

Proloktin yüksekliğinden kaynaklanır ve yüksekse gebe kalmak da zorlaşıyor .böyle bir planın varsa öncesinde doktor kontrolünde ilaç kullanmak gerekiyor nitekim ilk gebeligimde ben kullandım sonraki ay hamile kaldım. Muhtemelen yine kullanacağım
Vallahi bugunude değerlendirecektim ama akşam idrarda batma başladı sanırım geçen ay ki idrar yolu enfeksiyonum tekrarlıyor bıktım artık geçen ayda ovulasyon bitimi böyle olmuştu.. ctesi sabahı ilişki oldu pazar günü yumurta catladi inşallah tutmustur 😭 idrarda batma olduğu için bugunden sonra bişey yapmam

Sürecini baştan beri takip ediyorum epey sıkıntılı geçirdin enfeksiyon falan koronada kötü olmuş üstüne umarım hafif atlatırsın yakın zamanda aşını yaptırmışsın korkma stres yapma bebişin sana güç vercek inşallah 🙏 bol bol c vitamini al sıvı tüket dinlen en kısa zamanda atlatırsın umarım 🤗
Allah razi olsun çokk teşekkür ederim. 2 yıldır olmamıştım şimdi olduk o biraz moralimi bozdu ama yapacak bisey yok artık, inşallah bebisi etkilemez. Nasıl bi şans varsa üst üste geldi tam vaktinde 😪
Insallah kolayca atlatmak nasip olur 🙏🙏

Hayır değil aslında aralıkta ama gebelik için 2,5 altı öneriliyor. Yurtdışında 1 öneriliyor, hatta 1 olmayana tüp bebek tedavisi yapılmıyor bile .
Yaa inanmıyorum ama bunu doktorlara nasıl anlatıcaz 😔

Allah razi olsun çokk teşekkür ederim. 2 yıldır olmamıştım şimdi olduk o biraz moralimi bozdu ama yapacak bisey yok artık, inşallah bebisi etkilemez. Nasıl bi şans varsa üst üste geldi tam vaktinde 😪
Insallah kolayca atlatmak nasip olur 🙏🙏
Canimm vallla ne kadar zor geviyo hiç hastalığın bitmiyo. Olsun bundada vardır bı hayır sagliklica beslen kuvvetli olmaya çalış vücudunu yorma yat dinlen geçmiş olsun n

Canimm vallla ne kadar zor geviyo hiç hastalığın bitmiyo. Olsun bundada vardır bı hayır sagliklica beslen kuvvetli olmaya çalış vücudunu yorma yat dinlen geçmiş olsun n
Çok sagolasin canım geldi mi hersey üst üste geliyor valla ya. İnşallah kolayca atlatırım hemencecik sagolasin 🙏🙏

X