Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım sen yumurtlama tarihini biliyor musun? O tarihe göre 14 gün geçtiyse ve testte çıkmadıysa gerçekten yoktur. Adet söktürücü kullanmadan masaj yaparak halledebilirsin YouTube da videolar var.

Bu da bir şeyin diyetidir ve sizi daha büyük sıkıntılardan alıkoyuyordur öyle düşün. Üzme kendini.

Benim aile hekimim artık saglik ocağında d vit değerine bakilamayacagini devlet Hastanesi'nde de 3 4 ayda bir ancak bakilabilecegini söylemişti maaliyet günü çokmuş devlete

Korur inşallah merak etme gebelikte hastalık olmasa bile o burun tıkanıyor özellikle ilerleyen aylarda.cok ama çok zor... Ben pediatrik olan spreylerden kullanıyordum valla çünkü kullanmasam boğazım tahriş oluyordu o daha beter hasta ediyordu ve antibiyotiklik oluyordum.soguk buhar makinesi biraz işe yarıyor bir de serum fizyolojik ile nazal duş da bir miktar rahatlatıyor.

Kaçmaz artar bile

Benim de bat 10 görünüyordu uygulamada ve de dün gece oldum kimyasal sonrası ile alakalı olabilir senin de öyleydi geçen ay dimi

Canım biraz daha ilerlemiş olsa da öyle kayıp olsa emin ol daha uzucuydu kimyasal gebeliğe üzülme bak en azından bir sorun olmadığını gördün. Erken test yapmak bu açıdan kötü işte insanı duygusal olarak yıpratıyor maalesef

Yumurta 24 saate kadar yaşayabiliyor 24 saat gecmediyse değerlendirebilirsin geçtiyse de spor olur artık 😁😁

Spor geçmişin varsa yap ben de yapıyorum hatta spor yapmak faydalı bile gebelik oluşursa zaten doktorun yönlendirir

Proloktin yüksekliğinden kaynaklanır ve yüksekse gebe kalmak da zorlaşıyor .böyle bir planın varsa öncesinde doktor kontrolünde ilaç kullanmak gerekiyor nitekim ilk gebeligimde ben kullandım sonraki ay hamile kaldım. Muhtemelen yine kullanacağım
Evet Aralık'ta kimyasal geçirmiştim

Geçen ay aynısı bana olmuştu, planlar yapıyordum 2 gün kala erken gebelik testi yapacağım diye, nerdeyse 5 gün erken olmuştum regl. Normalde de aşırı düzenlidir. Maksimum 1 2 gün farkederdi.
Bendede öyleydi bu sefer çok erken oldum malesef

Beni de cizebilirsiniz. Doktordan ciktim. Kimyasal dedi. Bir kac gune beta sifirlanir, Adet olursun dedi :KK43: cok uzuldum bir daha asla adet 10-15 gun gecmeden test yapmam. Bu da bana ders oldu. Ilk denemeydi nasil tuttu diye sasirmistik zaten. Hevesimiz kursagimizda kaldi :KK43:
Canım sen şükret kimyasal ben daha once dış gebelik geçirdim şuan yine ondan şüpheleniyoruz o kadar zor bişey ki allah kimseye yaşatmasın

Kızlar bat gününe göre hcg 70.8 olması nasıl sizce doktor beklenenden düşük dedi çok moralim bozuldu sabahtan beri ağlıyorum tekrar kan verdim yarın çıkacak sonuç düşük çokarsa kadın doğuma yonlendircem dedi
Delirmiş bunlar yaa tek değerle nasıl böyle bir kanıya varabilir, kaldı ki bence gayet normal adet gününe göre. Lütfen takılıp da kendini üzme, boşuna da strese sokma kendini. Her şey güzel olacak 🥰 ben de dış gebelik geçirdim endişeni çok iyi anlıyorum ama iyi düşün iyi olsun, şu anda ters giden bişey yok

Kızlar nihayet tiroid ilacı aldım. Sabah başlayacağım. Doktoruma TSH değerini 1e düşürmek istediğimi söylesem de 2,5 alti yeterli dedi :işsiz: 25mcg'lık Levotiron ilacım. Umarım en yakın zaman da değerim iner, çünkü gebelik elde edemiyor oluşumu buna bağlıyorum:KK43:

Kızlar sonunda doktora gidebildim burada sağlıklısın stres yapmazsa bebek olur dedi.bunun dışında bizde Tr de yapılan adetin 2. Günü hormon testleri maalesef yaptıramıyorum çünkü 1,5 yıl evli olmuş olman gerekliymiş.o nedenle hormonlarıma baktıramayacağım uzun bir süre ama bebek olursa şanslıyım.gerekte kalmaz.yada yazın Tr gidince adetim sırasında halen gebelik olmamışsa tahlil yaptırırım rahatça.bende son durum bu bu arada kimler hamile tanıdıklarımdan ben bu ay değerlendiremedik ev yerleşmeye çalışıyor değerlendirme sıfır diyet oldu bize bir ay sizden güzel haberler bekliyorum yazın bana
Sen hangi ülkedesin? Neden 1,5 yıl evli olmak gerekiyormuş 😒

Delirmiş bunlar yaa tek değerle nasıl böyle bir kanıya varabilir, kaldı ki bence gayet normal adet gününe göre. Lütfen takılıp da kendini üzme, boşuna da strese sokma kendini. Her şey güzel olacak 🥰 ben de dış gebelik geçirdim endişeni çok iyi anlıyorum ama iyi düşün iyi olsun, şu anda ters giden bişey yok
İnşallah canım hevesim kursağımda kalırsa çok üzülürüm

X