Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende öyleyim hiç belirti yoktu hemde test yaptığımın akşamına hastalanılırmı ya :KK43: epey bi moralsizlik ve hayal kırıklığı oldu
Olsun canım bunda da vardır bir hayır. Mart topiginde buluşuruz. Biri topik açarsa tabi😀 ben yeniyim anlamıyorum o işlerden yoksa çoktan açicam.☺️

Teşekkür ederim canım sen de çok üzme kendini vakti zamanı var demek ki biz de bi gün mucizemize kavuşcaz inşaAllah❤️
İnşallah canım. En azından eşim de umitlendigi için artık istiyorum diyor. O da heyecanla bekledi bu ay. Zor ikna etmiştim bebek için. Bebek olmasa da o ikna olmuş oldu çok şükür 🤩☺️

kızlar reglim iki gün gecikti, kaset testlerden yaptım negatif, sizce birkaç gün daha bekleyip mi test yapayım yoksa erken gebelik testlerinden mi alayım? daha önce 3-4 defa erken gebelik testlerinden aldım kullandım ama hep negatifti, şimdi yine negatif görürüm diye pek bir test alasım yok, yada hamile olsam kaset testte de çıkar mıydı boşa mı umutlandım?

Arkadaşlar ben 2 negatif tüp bebek gecirdim ama o dönemi çok ağrıli geciriyordum yani transferden sonra kasiklarimda ve karnımda ilkinde ohss geçirdim ama ikincidede benzer ağrılar olmustu ama ohss olmadi. Benim gibi tüp bebek olup ağrılı geçiren var mi acaba

Ben bu sefer gerçekten elendim:KK52:31. gün hala regl olmadım ama comfort erken gebelik testi yaptım tertemiz bir test ile elendim. Hayali çizgi bile yok o kadar net. bakalım ne zaman regl olcam inş adet söktürücü kullanmama gerek kalmaz
Canım sen yumurtlama tarihini biliyor musun? O tarihe göre 14 gün geçtiyse ve testte çıkmadıysa gerçekten yoktur. Adet söktürücü kullanmadan masaj yaparak halledebilirsin YouTube da videolar var.

Verdim canım biseyler dağıttım ama niye böyle oluyor bilmiyorum insallah negatif çıkar o kadar ugrastiktan sonra herseyin üst üste gelmesi çok üzüyor😪
Bu da bir şeyin diyetidir ve sizi daha büyük sıkıntılardan alıkoyuyordur öyle düşün. Üzme kendini.
Kızlar son 1 ay icinde b12 ve d vit devlet hastanesinde bakılan var mı? Balıkesir Sehir hastanesinde bakmıyolarmıs herkesin eksik vs söylemler
Benim aile hekimim artık saglik ocağında d vit değerine bakilamayacagini devlet Hastanesi'nde de 3 4 ayda bir ancak bakilabilecegini söylemişti maaliyet günü çokmuş devlete
İnşallah canım bakalım eşim de bisey yok belirti falan inşallah bende de bisey çıkmaz diyorum

Kötü düşünmekten çok burnum çok tıkalı bisey de kullanamıyorum geceleri zulüm oldu. 2. Aşımı daha yeni olmuştum kasımda korur inşallah diyorum canım olduysamda. Elimden başka bisey gelmiyor çünkü bol bol c vit tüketiyorum
Devlette vermiştim canım geceye kadar anca çıkar herhalde öğlen vermistim
Korur inşallah merak etme gebelikte hastalık olmasa bile o burun tıkanıyor özellikle ilerleyen aylarda.cok ama çok zor... Ben pediatrik olan spreylerden kullanıyordum valla çünkü kullanmasam boğazım tahriş oluyordu o daha beter hasta ediyordu ve antibiyotiklik oluyordum.soguk buhar makinesi biraz işe yarıyor bir de serum fizyolojik ile nazal duş da bir miktar rahatlatıyor.
Kizlar moralim çok bozuk bu ay da idrar yolunda sıkıntı yaşadım afedersiniz ishal vardı ve buscopan kullandım birkaç gün. Bir de ağrı kesici arveles kullandım bu ay gebelik ihtimalim düştü dimi sizce olma ihtimali kaçar mı?
Kaçmaz artar bile
Geöen ay 11 inde oldum,bu ay takvimde 10 u gösteriyordu 3 gün erken oldum
Benim de bat 10 görünüyordu uygulamada ve de dün gece oldum kimyasal sonrası ile alakalı olabilir senin de öyleydi geçen ay dimi
Beni de cizebilirsiniz. Doktordan ciktim. Kimyasal dedi. Bir kac gune beta sifirlanir, Adet olursun dedi :KK43: cok uzuldum bir daha asla adet 10-15 gun gecmeden test yapmam. Bu da bana ders oldu. Ilk denemeydi nasil tuttu diye sasirmistik zaten. Hevesimiz kursagimizda kaldi :KK43:
Canım biraz daha ilerlemiş olsa da öyle kayıp olsa emin ol daha uzucuydu kimyasal gebeliğe üzülme bak en azından bir sorun olmadığını gördün. Erken test yapmak bu açıdan kötü işte insanı duygusal olarak yıpratıyor maalesef
Dün akşam çatlama olduysa eğer sizce bugunude değerlendirelim mi çatlama konusunda hiç bilgim yok
Yumurta 24 saate kadar yaşayabiliyor 24 saat gecmediyse değerlendirebilirsin geçtiyse de spor olur artık 😁😁
Kızlaaarrrrrr biraz spora baslamayi dusunuyorum. Plates squat gbi. Bebek istedigim bu donem de bir zarari olur mu.agir kaldirma falan olmayacak. Yardimci olur musunuz?
Spor geçmişin varsa yap ben de yapıyorum hatta spor yapmak faydalı bile gebelik oluşursa zaten doktorun yönlendirir
Kızlar gogusumden süt geldi bı damla ne demek
Proloktin yüksekliğinden kaynaklanır ve yüksekse gebe kalmak da zorlaşıyor .böyle bir planın varsa öncesinde doktor kontrolünde ilaç kullanmak gerekiyor nitekim ilk gebeligimde ben kullandım sonraki ay hamile kaldım. Muhtemelen yine kullanacağım

kızlar reglim iki gün gecikti, kaset testlerden yaptım negatif, sizce birkaç gün daha bekleyip mi test yapayım yoksa erken gebelik testlerinden mi alayım? daha önce 3-4 defa erken gebelik testlerinden aldım kullandım ama hep negatifti, şimdi yine negatif görürüm diye pek bir test alasım yok, yada hamile olsam kaset testte de çıkar mıydı boşa mı umutlandım?
Eger her zaman zamaninda oluyorsa, 2 gun gecikmeyle kaset testte cikardi cnm. Stresten gecikmis olabilir. Saglik ocagina gidip gebelik planladigini, adetinin geciktigini soyle, kanda bakilsin.

Ben dayanamadım test yaptımm. Çok çok hayalet bi çizgi çıktı kararttım yine belli olsun diye. Çıplak gözle ben görüyorum ama emin olamadım 🤦🏻‍♀️ geçen gün de çıkmıştı ama hiç belirginlikte koyulaşma olmamış bu marka test mi yanlış gösteriyo acaba comfort erken gebelik testiyle yaptım yine Dilos6342 Dilos6342 H Hello Kity Eflatun1Kelebek Eflatun1Kelebek yarın bi kan versem mi acaba kızlar çok kararsız kaldım bat 10 ya 11şubat
Bana da var gibi geldi canım yarın bi kan var

Cok tesekkur ediyorum. Cok mutlu olmustuk ne bileyim cok uzuldum. Hickira hicrika aglamamak icin zor tutuyorum kendimi.
tabıkı cok haklısn, ben o gun esım mesaıdeydı saatlerce agladım rahatladım dıger turlu cok kasıyordum .
Rabbım sagıkla en kısa zamanda nasıp etsın kuzum ya

Canım sen yumurtlama tarihini biliyor musun? O tarihe göre 14 gün geçtiyse ve testte çıkmadıysa gerçekten yoktur. Adet söktürücü kullanmadan masaj yaparak halledebilirsin YouTube da videolar var.

Bu da bir şeyin diyetidir ve sizi daha büyük sıkıntılardan alıkoyuyordur öyle düşün. Üzme kendini.

Benim aile hekimim artık saglik ocağında d vit değerine bakilamayacagini devlet Hastanesi'nde de 3 4 ayda bir ancak bakilabilecegini söylemişti maaliyet günü çokmuş devlete

Korur inşallah merak etme gebelikte hastalık olmasa bile o burun tıkanıyor özellikle ilerleyen aylarda.cok ama çok zor... Ben pediatrik olan spreylerden kullanıyordum valla çünkü kullanmasam boğazım tahriş oluyordu o daha beter hasta ediyordu ve antibiyotiklik oluyordum.soguk buhar makinesi biraz işe yarıyor bir de serum fizyolojik ile nazal duş da bir miktar rahatlatıyor.

Kaçmaz artar bile

Benim de bat 10 görünüyordu uygulamada ve de dün gece oldum kimyasal sonrası ile alakalı olabilir senin de öyleydi geçen ay dimi

Canım biraz daha ilerlemiş olsa da öyle kayıp olsa emin ol daha uzucuydu kimyasal gebeliğe üzülme bak en azından bir sorun olmadığını gördün. Erken test yapmak bu açıdan kötü işte insanı duygusal olarak yıpratıyor maalesef

Yumurta 24 saate kadar yaşayabiliyor 24 saat gecmediyse değerlendirebilirsin geçtiyse de spor olur artık 😁😁

Spor geçmişin varsa yap ben de yapıyorum hatta spor yapmak faydalı bile gebelik oluşursa zaten doktorun yönlendirir

Proloktin yüksekliğinden kaynaklanır ve yüksekse gebe kalmak da zorlaşıyor .böyle bir planın varsa öncesinde doktor kontrolünde ilaç kullanmak gerekiyor nitekim ilk gebeligimde ben kullandım sonraki ay hamile kaldım. Muhtemelen yine kullanacağım
Aynen bende öyle diyorum artık bebise bisey olmasında atlatırız inşallah..

Kaçmaz artar bile

Cok garip cidden ilac nasıl verilecekmiş saglık sistemini anlamak bazen cookk zor

Ben dayanamadım test yaptımm. Çok çok hayalet bi çizgi çıktı kararttım yine belli olsun diye. Çıplak gözle ben görüyorum ama emin olamadım 🤦🏻‍♀️ geçen gün de çıkmıştı ama hiç belirginlikte koyulaşma olmamış bu marka test mi yanlış gösteriyo acaba comfort erken gebelik testiyle yaptım yine Dilos6342 Dilos6342 H Hello Kity Eflatun1Kelebek Eflatun1Kelebek yarın bi kan versem mi acaba kızlar çok kararsız kaldım bat 10 ya 11şubat
evet var görünüyor hayırlı olsun. isterseniz verin kan

Kaçmaz artar bile

yumurtlama tarihimi bilmiyorum takip yapmadım. genelde en geç 35 günde oluyorum. Umudu kestim ama bakcam bakalım hayırlısı.

Kızlar sonunda doktora gidebildim burada sağlıklısın stres yapmazsa bebek olur dedi.bunun dışında bizde Tr de yapılan adetin 2. Günü hormon testleri maalesef yaptıramıyorum çünkü 1,5 yıl evli olmuş olman gerekliymiş.o nedenle hormonlarıma baktıramayacağım uzun bir süre ama bebek olursa şanslıyım.gerekte kalmaz.yada yazın Tr gidince adetim sırasında halen gebelik olmamışsa tahlil yaptırırım rahatça.bende son durum bu bu arada kimler hamile tanıdıklarımdan ben bu ay değerlendiremedik ev yerleşmeye çalışıyor değerlendirme sıfır diyet oldu bize bir ay sizden güzel haberler bekliyorum yazın bana

Geöen ay 11 inde oldum,bu ay takvimde 10 u gösteriyordu 3 gün erken oldum
Geçen ay aynısı bana olmuştu, planlar yapıyordum 2 gün kala erken gebelik testi yapacağım diye, nerdeyse 5 gün erken olmuştum regl. Normalde de aşırı düzenlidir. Maksimum 1 2 gün farkederdi.

Kızlar bat gününe göre hcg 70.8 olması nasıl sizce doktor beklenenden düşük dedi çok moralim bozuldu sabahtan beri ağlıyorum tekrar kan verdim yarın çıkacak sonuç düşük çokarsa kadın doğuma yonlendircem dedi

X