Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yinede Allahtan ilgilenmişler sizinle 😅bende Aralık ayında aşırı karın ve kasık ağrısıyla gittim hastaneye birde hamileydim ilk gebeliğimdi bunuda belirttim,o halimle benimle ilgilenmediler polikınliğe gitmen gerekiyor dediler ne kan testi neden ilaç verdiler birde cumartesi günüydü,ve pazarteside artık kanamam başladı kötü sonuçlandı
Ayy çok üzüldüm canım benim birazda doktorumun ağırlığı üniversitede çok yani onu arayınca kadın doktorda titiz davrnainca herşeyi yaptılar pozitif çıksa balı.okadar uğraştılar negatif çıkarsa kocamın dilinden bu gece durulmaz😀😀

Hayır çok iyi dedi gebe kalmaya musaitsin dedi ultrasonda anlardı polikistik over i amh değeri yaşla alakalı ya bende 23 yaşındayım belki ondan bu kadar yüksek çıktı
Olur mu canım yasla cok da alakalı değil amh sadece menopaza yaklasırken düşer

Eklentiler

• IMG_20220203_222908.jpg
    IMG_20220203_222908.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 41
Ayy çok üzüldüm canım benim birazda doktorumun ağırlığı üniversitede çok yani onu arayınca kadın doktorda titiz davrnainca herşeyi yaptılar pozitif çıksa balı.okadar uğraştılar negatif çıkarsa kocamın dilinden bu gece durulmaz😀😀
Hadi bakalım belli bir süpriz olur hayırlı haberlerini alırız 😅

Aklıma bir hastane anım geldi😂
Benim uzun bir süre kollarım ağrıyordu, bi gece de artık ağlarken eşim dedi hadi gidelim acile. O sırada benim tansiyonu ölçtüler 9.5 çıkmış mı, 500ml serum verdiler, kan aldılar, sonr tekrar ölçüler tansiyon 8.5 bu sefer 1000ml serum verdiler mi 😂😂 sonra dediler bi tomografi alalım, bi daha kan alalım. Bu süreçte tabi sürekli diyoruz ki benim kolum ağrıyor bi ağrı kesici yapar mısınız? 5-6 saat sonra en son dedik şu kolumla ilgilenin, döndü dediler ki "sinir sıkışmasıdır ya o gidebilirisniz" vallahi yemin ettim daha ölsemde gitmicem diye başıma açmadık iş bırakmadılar 😂😂
😀😀😀😀 Ayy buda iyiymiş valla elini kaptrsan kolu kalıyor insanın valla şuan halime gülüyorum rezil olduk 😀

Kızlar birşey sorucam aklıma takıldı,ben Ağustos ve eylülde 11inde,Ekim 13ü,kasım15i,aralık12si,Ocak11i adet oldum,bu ay Şubat 11imi beklemem lazım adet için

Kızlar sigara kullanıyor musunuz bu süreçte bıraktınız mı azalttınız mı sizlerde durum ne ben baya azalttım çok canım isteyince içiyorum ama yine günde 3 4 oluyor
Ben içiyorum yaa 6-7 ye indirebildim ancak 😏 daha da azaltıcam inşallah

Kızlar öncelikle hayırlı kandiller diliyorum. Benim pik pazartesi oldu çatlama salı oldu o günden Beri kasıklarım sızlıyor ve batıyor özellikle sağ taraf dün akşamdan beri kahverengi renkte yumurtlama akıntısı gibi kıvamı olan az miktarda akıntım oluyor bu durumu yaşayan var mı ?
Hayırlı kandiller size de.. Benim de aynı pazartesi pik oldu salı çatlama oldu. Akşamüstüden beri benim de sağ tarafımda batma oluyor ama benim daha önce de batmalarım oldu ve gebelik malesef yoktu. İnşallah bu sefer olur benim de sizin de, isteyen herkesin de inşallah. Rabbim şu mübarek gecede dularımızı kabul eder inşallah. Siz bir de akıntı demişsiniz benim de yumurtlama akıntısı gibi akıntım var ama artık testim yok o yüzden yapamam, bakalım hayırlısı

Eşimin de sperm sorunu vardı ilk zamanlar ama günde 1 paket içmeye devam etti asla bıraktıramadım benim doktorum eşimin cebinden aldı kırdı tüm sigaraları içmeyeceksin yoksa tedavi etmem sizi dedi yine bırakmadı bende saldım artık. Ben en azından azalttım ama vicdan azabı cekiyorum bi yandan da
Merak etme çift çizgiyi görünce tamamen bırakırsın 🤗

27 ya da 28 olması lazım. Test içinde erken kendimi oylamaya çalışayım🤣
Yarın bi erken gebelik testi dene istersen bende kendimi çok zor tutuyorum çok etken biliyorum ama kendime hakim olamıyorum😂
Düşünmemeye çalışıyorum ama olmuyo içim içimi yiyor. Kasık ağrılarım devam ediyor ama hala gelen giden yok. Geçmek bilmiyor zaman yarında olmazsam cumartesi kan vereceğim. Benim gibi bat 2 şubat olup hala bekleyen var mı kızlar
nasıl sabrediyosun benim bata 7 gün var yapmamak için kendimi çok zor tutuyorum😂
Ağrın varmı dedi sol.kasigim 3 gündür ağrıyor ama sanırım adetim sokulucek dedim .yok dış gebelik de olabilir bı kana kadar yinede serum yapalım falan bildiğimi anliyamadm sonuç zaten negatif bence hissediyorum doktor yaptr dediği için gelmiştim gelmez olaydım Allah'tan doktorun asistanı denk geldide sadece beta isitycektiniz ya biseyi.yok.hanimefendinin dedi ama yinede serum kolumda şuan🤭🤭
nerede bu hastane burdakilerde kapıdan kovarlar anca🤣 inşaAllah test sonucun pozitif çıkar canım hakkında hayırlısı olsun inşaAllah😇🤲🏻

Kızlar birşey sorucam aklıma takıldı,ben Ağustos ve eylülde 11inde,Ekim 13ü,kasım15i,aralık12si,Ocak11i adet oldum,bu ay Şubat 11imi beklemem lazım adet için
Çok güzel aplikasyonlar var. Regl döngünü hesaplayan. Ben Flo isimlisini kullanıyorum. Onlardan bir tanesini indirip bu tarihleri girersen ileri aylardaki regl tarihlerini bulabilirsin.. ovulasyon tarihlerini de senin gibi düzenli regl olanlarda epey yakın tahmin ediyor 🤗

nasıl sabrediyosun benim bata 7 gün var yapmamak için kendimi çok zor tutuyorum😂

Valla sabredemedim dün bat günümde test yaptım negatif çıktı ama acaba idrara geçmemiş olabilir mi diye içimde bir heves bekliyorum 😀 geciktiği halde testi negatif çıkıp hamileliğini geç öğrenenler var o yüzden umudum var ama bir yandan da kasıklarımdaki sancıyı tanıyorum regl sancısı olduğunu biliyorum yani karmaşıklar içindeyim 😀

Çok güzel aplikasyonlar var. Regl döngünü hesaplayan. Ben Flo isimlisini kullanıyorum. Onlardan bir tanesini indirip bu tarihleri girersen ileri aylardaki regl tarihlerini bulabilirsin.. ovulasyon tarihlerini de senin gibi düzenli regl olanlarda epey yakın tahmin ediyor 🤗
Teşekkür ederim mesajınız için hemen bskıyorum

🌸İyi akşamlar hanımlar🌸
Kandiliniz mübarek olsun insallah 🌷 Allahim dualarımızı kabul etsin🌷
Burda kalabalık bir grubuz bir kac dakikaninizi bu mubarek gunde dua ederken bana da ayırırsanız cok mutlu olurum ettiğiniz dualar misliyle size dönsün insallah🤲🏻 Bursadan Gizem 🙋🏻‍♀️ Bebek istiyorum uzun yıllardır, suanda da tedavi görüyorum bu mübarek aylarda, mubarek günde banada bir ayetel kursi okuyup gönderirseniz cok sevinirm kimin duasi kabul olurmuş bilinmez simdiden Allah razi olsun, Allahim burdaki benim gibi olan bütün kizkardeslerimin kucağını bos bırakmasın insallah isteyen herkese nasip etsin insallah, hamiş olanlar da sağlıkla kucaklarına alsinlar insallah, yavrusu olanlarda sağlıkla anali babali büyütsün insallaaah ben hepimiz icin ettim etmeyede devam edecegim burdan da yazmak ve dua istemek geldi icimden 🌸 dua eden herkese cok teşekkür ederim, Rabbim sizlerinde gönlüne gore versin 🤲🏻
Allah en kısa sürede nasip etsin size de bize de ben hepimiz için kuranı Kerim de okudum namaz da kıldım inşallah Allah kabul eder bu bekleyişimiz biter 🤲🏻😢

X