Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar öncelikle hayırlı kandiller diliyorum. Benim pik pazartesi oldu çatlama salı oldu o günden Beri kasıklarım sızlıyor ve batıyor özellikle sağ taraf dün akşamdan beri kahverengi renkte yumurtlama akıntısı gibi kıvamı olan az miktarda akıntım oluyor bu durumu yaşayan var mı ?

Hcg 40ın üstünde gebelik öğrenen yok yalnız.20de öğrenmek nedir Ya çok gülüyorum kimsede sabır denen bişey yok aynı yolun yolcusuyuz 1 bu 2 ortak yönümüz hepimizin 😅İlişkiden sonra oldu mu olmadı mı öğrenebileceğimiz bi alet test filan bişey çıkarsalar da rahatlasak yeminle satış rekorları kırılır.Tıbbın çaresiz kaldığı,ultrasonun göremediği şeyi ne yapıp edip öğreniyoruz 😅Kendi adıma da konuşmuşum gibi oldu ama kısmet olmadı bana.Ben hepimiz adına konuşuyorum şuan 😅

Klomen kan pıhtılaşması yapar mı bilmiyorum ama gecen ay klomen kullanmadığım halde yine kan sulandjrması için kivi greyfurt ye demişti. Aspirinle hamile kalanlar cok duydum kanın daha akışkan olması sanırım gebeliğe yardımcı oluyor
Kan pihtilasmasi yapiyor mu bilmiyorum ama benim ayagimin altinda kismi bolgesel ve birkac ayak parmagimda uyusma oluyor arada. Klomen kullandigimdan beri oluyor, daha once hic olmazdi. Doktora da sormadim hic. Limon suyu da faydali olabilir, deniyim ben de.

Benim bat tarihide 11 şubat 29ocakta da yumurtlama oldu ama bugun beyaz akıntım başladı ve sağ kasığımda batmalar olmaya başladı namazımı kılarken biraz zorlandım hatta benim de belirti için çok erken ama buna anlam veremedim🤔 senin yumurtlama ne zaman olmuştu takip etmiş miydin?
27 ya da 28 olması lazım. Test içinde erken kendimi oylamaya çalışayım🤣

Canım olur da adet olursan ki inşaAllah olmazsın🤲🏻🤲🏻 adetinin 2 ya da 3.günü bi doktora görün istersen adetten önce 3-4 gün akıntı olması normal değil hem hormonlarına baktırırsın hem de bi ultrasondan rahmine bakar. Tedirgin etmek için söylemiyorum seni ama böyle durumlarda bazen çatlayamayan yumurta kiste dönüşebiliyo bu nedenle de bi kaç gün böyle akıntı olabiliyo başıma geldi çünkü bi kontrol ettirmende fayda var canım
Bu ay ovülasyon testi ile takip ettim çatlamayı gördüm canım, bi müsaitlikte gitcem genel muayene için

Canım birinde yarın kesin pik olur dddik siliklesti fakat ovuya devam etti meğerse ogün yunurtlama olmuş hamile çıktı ovudan öğrendi 😀diğerinde yarın pik olcak gibiydi siliklesti emin olamadi doktora gitti doktor yumurtlaman olmuş dedi. Yani olabilir bunlar canimm
Sağol canım inşallah benimde öyledir

Bi de diyo ki bana çıkalım dolaşalım.Sen iyi uyudun maşallah da ben hiç uyumadım dedim.Kasap et derdinde koyun can derdinde hala anlamıyo ya hala…
Bizde birkaç zamandır böyleydik ama tam tersi ben eşin gibi davranıyordum korktuğum için hamile kalmaktan duyarsızlığının seni üzdüğünü söyle birkaç gün sende görmezden gel yoluna girer 🥰

Kızlar beyaz akıntım geliyor sanırım yumurtlama günümdeyim. Ben hesapladigimda yarın gözüküyordu biz bı gün dolu bı gün boş deniyoruz bugün boş geçmemiz lazımdı yarın ilişki olsa yumurtlama dönemi için gecikmiş olunur mu sizce

Canlarım işlerim yoğun yazamadım kusura bakmayın, henüz bi sökülme olmadı ama leke devam burdan regle bağlar ya eminim artık karın ağrım bel ağrım falan var. Doktoru aradım gebelik yok dedi testi sorduğumda doğru düzgün bişey demedi valla anlamadım sonra millet aile hekimine laf etti oluyo e bilgi ver bari biraz da laf etmeyelim😑 testin azizliğine uğradım sanırım ve incirdi avokadoydu vs takviyeler belki de öne çekti regli hormonlarımın dengesini bozdu böyle günlerce süren lekelenmeyle başladı regl diye düşünüyorum açıkçası. Hayırlısı olsun kızlar ben sizin kadar üzülmedim ya sakin olun😅🥰napalım her nasip vaktine esirdir kökü bende olur bakalım acelemiz yok😬❤️
Canm yumurta takibi yaptın mı olmasa doktorla beraber yumurta takibine başla önümüzdeki ay

Bat tarihi 8 şubat olan kızlar test yaptınız mı bende beyaz akıntı var dünde temizlik yaptım evde sağ kasığıma çok ağrı girdi. Umutlanmak istemiyorum çünkü çok erken daha 🤔
Canm yarın sabah test yap bnce bnm dört gün kala çıktı işallah seninde çıkar 🤗

Bizde birkaç zamandır böyleydik ama tam tersi ben eşin gibi davranıyordum korktuğum için hamile kalmaktan duyarsızlığının seni üzdüğünü söyle birkaç gün sende görmezden gel yoluna girer 🥰
Benim yumurtam kaçmış görmezden gelsem nolucak..Bi aylık çabam daha boşa gitti duyarsızlığı(burayı daha çok genişletirim de sinirlenmicem)yüzünden.

Benim yumurtam kaçmış görmezden gelsem nolucak..Bi aylık çabam daha boşa gitti duyarsızlığı(burayı daha çok genişletirim de sinirlenmicem)yüzünden.
Bence sakin olmasılısınız tek taraflı çocuk olmuyor sonuçta,belkide kendisi babalığa hazır değildir,bunu konuşmadan halledemessiniz,varsın olsun 1 ay sonra gelsin ama huzurlu bir ortama gelsin,hamilelik çalışmalarındafa hamileliktede huzur ve sakinlik önemli 😊 kendinizi şuan sinire strese sokup olumsuz etkiliyorsunuz

B
Ayy senin bata daha vardı değil mi test yaptın mi pozitif mi yoksa ben mi gormedim ya heyecanlandım 😂
Bat bugundu canım.genelde bigece önceden gelirdk ama hala gelen giden yok acile gttim hadi kan vereyim diye naletin birine denk geldim almadiya kan ☺️ ayy nasıl sinir oldum polikliniğe gelin dedi uyuz kadın yarın kendi doktoruma gdicem bakalim

Kiar ben acilde yaptirdim yapıyolar siz diyinde geciktim test yaptim cikti rahatsizim belli olmadan ilac icemiyorum vs diyin test istiyorum deyin direk ben gebelik testi icin geldim demeyin
Bende öyle dedim canım sol.kasigim ağrıyor ilacım yok evde dedim aşılama olduğum içinde içmek istemedim başka bı ilaç dedim kan testi yapamıyoruz polikilinige gelin ben ameliyata gricem smdi dedi ayarlarına oynadı resmen sinirden ölucem

X