Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayır doktorum iğneden sonra 36.saat, sonrasında günaşırı devam dedi ama biz bu sefer dinlemedik doktoru, eşim de hiçbi günü boş geçmeyelim dedi. Bir de böyle deneyelim dedik ☺️ yanısıra da sabah akşam duphaston içiyorum
Ya beni bir ümitsizlik sardı bu ayda olmadı galiba moralim çok bozuldu heyecanımda kaçtı niyeyse bizde her günü değerlendirdik iğne cumartesi günü yapıldı en son pazarı değerlendirdik bizde bugünde grip gibi hasta oldum corona testi yaptım iş yerinde pozitif vaka çıkınca negatif çıktı testim ama kendimi çok halsiz hissediyorum boğazım kulağım fena oldu ☹️

Şubat hayırlı olsun 😍 -Arwen- -Arwen-
Kızlarrr mayıs listesiyle başlayan serüvenim şubatta da devam ediyor yeni listeye girelim bakalım 🤣 10. Ayımız dün regl oldum bat 28 şubat veya 1 mart ama bu cumartesi ilk kez klomene başlıyorum 12 şubat cumartesi de çatlatma iğnesi olacak sanırım çarşamba bitecek klomen 🤲🏻 12 si aynı zamanda yıl dönümümüz 13 ü doğum günüm şubatın bize ilk tedavide bana ve sizleree hepinize uğur getirmesini umuyoruuumm🥰 bir de bu konuda tecrübelilerden öğrenmek istediğim klomenle birlikte ovü testi kullanmaya gerdk var mı, sanırım iğne bhcg yi yükseltiyor o zaman bata doğru gebelik testi yapmak doğru değildir diye düşünüyorum ne diyosunuzz?
Cnm bat tarihin igne tarihine gore degisecek. Gecen ay benim normal tarihim 9 ocakti ama igneden sonraki gun baslamak uzere 14.gun regl tarihi oluyor. 7 ocaktaki testim negatifti yani o tarihe igne etkisi kalmiyor. Sonra bu 14gun kuralini ogrendim. 11 ocakta test tekrarnegatifti ve tam 14.gun yani 12 ocakda regl oldum. Igne tarihi kontrol muayenene gore degisir. Kimisinin cabuk gelisiyor, kimisinin gec. Ilk ay 14.gun vurundum. Bu ay gelisimi daha kucuk yumurta sayisi fazlaydi. O nedenle 17.gun igneyi oldum. Cok erken yapmadigin surece testi, igne etkisi olmayacaktir. Bol sans dilerim, hayirlisi olsun 🌸

Cnm bat tarihin igne tarihine gore degisecek. Gecen ay benim normal tarihim 9 ocakti ama igneden sonraki gun baslamak uzere 14.gun regl tarihi oluyor. 7 ocaktaki testim negatifti yani o tarihe igne etkisi kalmiyor. Sonra bu 14gun kuralini ogrendim. 11 ocakta test tekrarnegatifti ve tam 14.gun yani 12 ocakda regl oldum. Igne tarihi kontrol muayenene gore degisir. Kimisinin cabuk gelisiyor, kimisinin gec. Ilk ay 14.gun vurundum. Bu ay gelisimi daha kucuk yumurta sayisi fazlaydi. O nedenle 17.gun igneyi oldum. Cok erken yapmadigin surece testi, igne etkisi olmayacaktir. Bol sans dilerim, hayirlisi olsun 🌸
Teşekkür ederim tatlım aminn 💖 benim döngü 27-28 gün normalde ayın 14-15-16 gibi yumurtlama görünüyor ama doktor 12 sinde yumurtaları görmek istedi. Belki dediğin gibi gelişmemiş olursa yapmayacak iğneyi. Ama o güne gelişmiş olursa, ki 9 unda klomen bitecek iki gün sonra gidicez, dediğin gibi 14 gün koyunca daha erken bile regl olurum gibi. İğneden sonra 9. Günde bile gebeliği öğrenenleri okumuştum burda ama bazıları iğne etkisi de olabiliyor en iyisi bekleyip 14. Gün test yapmak sanırım🤭
Ovü testi almıştım 20 li onu kullansam mı peki saçma mı olur klomen alırken ovü bakmak?
Klomen olmazsa gelecek ay hsg sonra bi kez de famera deneyip sonra aşı tüp konuşalım dedi doktorum çünkü amh yaşıma göre düşük geldi. Klomen işe yarayacak mı çok merak ediyorum 😍

Ya beni bir ümitsizlik sardı bu ayda olmadı galiba moralim çok bozuldu heyecanımda kaçtı niyeyse bizde her günü değerlendirdik iğne cumartesi günü yapıldı en son pazarı değerlendirdik bizde bugünde grip gibi hasta oldum corona testi yaptım iş yerinde pozitif vaka çıkınca negatif çıktı testim ama kendimi çok halsiz hissediyorum boğazım kulağım fena oldu ☹️
Daha çok erken umutsuzluk için kuzum pozitif enerji gönder, bu sefer oldu de ☺️ benim de eşim değerlendirdiğimiz her gün hastaydı, bugün de covid pozitif çıktı. Temastan sonra 5.gün pozitife döndü, sen de bi daha test ver bence. Hastalıktan bişey olmaz korkma, ilaç kullanma sadece bolca vitamin al

Daha çok erken umutsuzluk için kuzum pozitif enerji gönder, bu sefer oldu de ☺️ benim de eşim değerlendirdiğimiz her gün hastaydı, bugün de covid pozitif çıktı. Temastan sonra 5.gün pozitife döndü, sen de bi daha test ver bence. Hastalıktan bişey olmaz korkma, ilaç kullanma sadece bolca vitamin al
Valla kuzum ilaç kullandım az önce dayanamadım iyileşmem lazım çok halsizim umarım gebelik oluşuyorsa bile zararı olmaz cuma günü tekrar covid testi yaptıracam bakalım 😐

Kızlae değerim 20.68 çıktı çok küçük daha ayın 22 .sinde yumurtladım sizce normal mi
Canım ya çok sevindim sağlıkla ilerlesin inşallah🌸
1-2 aydır hep denk geliyorum mesajlarına gebe kalan herkese ne yaptınız farklı bir şey denediniz mi diye soruyordun stresli görüp destek mesajları yazıyorduk hepimiz sana☺️ Hayırlı olsun gebeliğin🎈
E ben de sana sorayım madem neler yaptın bu ay nasıl değerlendirdin anlat😅

Teşekkür ederim tatlım aminn 💖 benim döngü 27-28 gün normalde ayın 14-15-16 gibi yumurtlama görünüyor ama doktor 12 sinde yumurtaları görmek istedi. Belki dediğin gibi gelişmemiş olursa yapmayacak iğneyi. Ama o güne gelişmiş olursa, ki 9 unda klomen bitecek iki gün sonra gidicez, dediğin gibi 14 gün koyunca daha erken bile regl olurum gibi. İğneden sonra 9. Günde bile gebeliği öğrenenleri okumuştum burda ama bazıları iğne etkisi de olabiliyor en iyisi bekleyip 14. Gün test yapmak sanırım🤭
Ovü testi almıştım 20 li onu kullansam mı peki saçma mı olur klomen alırken ovü bakmak?
Klomen olmazsa gelecek ay hsg sonra bi kez de famera deneyip sonra aşı tüp konuşalım dedi doktorum çünkü amh yaşıma göre düşük geldi. Klomen işe yarayacak mı çok merak ediyorum 😍
Benim de amh dusuk cnm, benim yasim 39. Doktor yumurtlamani takip ettigi icin kullanman gereksiz bence. Ama benim elimde 5li vardi. Daha once hic kullanmadigim icin igneden once, igne olunca ve birkac gun arayla sonrasinda kullandim. Bu nedenle silik, koyu, silik sekilde gerceklesen donguyu uygulamali anlamis oldum 😄 Bir de gebelik testinden once ignenin etkisinin gectigini gormus oldum. Sen de igneden sonra birkac kez etkisini gormek amaciyla yapabilirsin ama doktor yumurtanin sayisini boyutunu, catlatma ignesinin gununu ve birliktelik gunlerini soyleyecek. Ben bu ay yapmadim ovu. 14.gun regl olmazsam test yapacagim.

Yavrum acilde beta bakmıyorlar öyle testim pozitif deyince, zaten mesai saati ya poliklinige git derler anca bir yerinin ağrıdığını kustugunu falan söylersen gebelik şüphem var dediğinde yapıyorlar test bazen onu bile yapmıyorlar zaten ilaç da vermiyorlar gebelik şüphesi olduğundan o şekilde deneyebilirsin ya da özele gideceksin orda hemen alırlar
Yok canm ben iki kere gittim hiç bişey sormadan girişimi yaptı kan verdim geldim

X