Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Selamlar ben de geldim.. 5 yıl infertiliteden sonra geçen yıl tüp bebek ikizlerimin kalbi durmuştu, kasim ayında femara ile hamile kaldım ama onu da aynı şekilde kaybettik 😪 küretajın kontrolü için dün doktoruma gittim, genetik sonucunu beklemenize gerek yok, korunmayın dedi biraz kendimi toparlayabilirsem ben de artık denemek istiyorum. Psikolojik ve diğer konularda tavsiyelerinize açığım.. bu ay olmazsa adet olduktan sonra yine femara denemeyi düşünüyorum

Evet canim degerlendirecegiz kasiklarmda falan agri var yumurtlamadan mi hsg den mi anlamadim.insallah hayirlisi olur.
Benim de hsg çok zor oldu. Kasik ağrım nerdeyse bir hafta sürdü. 2 gün de lekelenme oldu filmden sonra. Ama tabi aynı zamanda yumurtlama da ağrı yapar

Devlet hastanesi yakınsa hiç bekleme bnce hemen git yap
Devlet hastanesi yakın değil ama gidebilirim canım acilden versem kan hemen çıkar mı? Bide ne dicem sabah idrar testinde pozitif çıktı desem yaparlar mı kan testi?
İdrardan dolayı olmuş olabilir kuzum daha 4 günümüz var çok erken gün içindeki idrarda gözükmesi için. Biz ne dersek diyelim en doğru sonucu kan testi verecek üşenmiyorsan hastaneye git kuzum yarına kadar kendini yiyip bitirme
Ay daha önce böyle bi adet başlagıcı da görmedim bu arada açık pembe ve normal kahverengi. Hep baya koyu kırmızı veya baya koyu kahverengi olur sonra normal devam eder benimki gerçekten tuhaflık var.

Kızlar bu arada test yaptım ama şizofren miyim bi bakar mısınız sanki böyle belli belirsiz gölge hayalet bi çizgi var ama gören olacak mı? İlk kez böyle bişey çıkıyo normalde kalbim kadar temiz negatif çıkardı. 3-4 dk içinde çıktı ama herhangi bi koyulaşma vs olmadı, 1 saat önce dolaba koymuştum şimdi baktım hala aynı koyulaşma vs olmamış🤷🏻‍♀️
Bende gördüm sanki inşallah vardır 🙏🙏🙏

Devlet hastanesi yakın değil ama gidebilirim canım acilden versem kan hemen çıkar mı? Bide ne dicem sabah idrar testinde pozitif çıktı desem yaparlar mı kan testi?

Ay daha önce böyle bi adet başlagıcı da görmedim bu arada açık pembe ve normal kahverengi. Hep baya koyu kırmızı veya baya koyu kahverengi olur sonra normal devam eder benimki gerçekten tuhaflık var.
Hiç biseyden bahseene gerek yok sadece gebelik için kan verecek de sorarlarsa günüm geçti dersin herkes yaptırıyor hiç sıkıntı etmiyorlar normalde

Yavrum acilde beta bakmıyorlar öyle testim pozitif deyince, zaten mesai saati ya poliklinige git derler anca bir yerinin ağrıdığını kustugunu falan söylersen gebelik şüphem var dediğinde yapıyorlar test bazen onu bile yapmıyorlar zaten ilaç da vermiyorlar gebelik şüphesi olduğundan o şekilde deneyebilirsin ya da özele gideceksin orda hemen alırlar

Hiç biseyden bahseene gerek yok sadece gebelik için kan verecek de sorarlarsa günüm geçti dersin herkes yaptırıyor hiç sıkıntı etmiyorlar normalde
Bize pandemiden dolayı burada alamıyoruz dediler büyül devlet hastanesinde

Bn dün gece yine gidip yaptım bir saat sonra e nabza düştü

Bunu nasıl yorumlamam gerekiyor kızlar? Adetin bugün 14. Günü ben daha koyulaşqcak diye beklerken daha silik çıktı:110:

Eklentiler

• 55F73847-D679-4987-8ECA-8EFD3BBE90C5.jpeg
    55F73847-D679-4987-8ECA-8EFD3BBE90C5.jpeg
    184,4 KB · Görüntüleme: 55
Yavrum acilde beta bakmıyorlar öyle testim pozitif deyince, zaten mesai saati ya poliklinige git derler anca bir yerinin ağrıdığını kustugunu falan söylersen gebelik şüphem var dediğinde yapıyorlar test bazen onu bile yapmıyorlar zaten ilaç da vermiyorlar gebelik şüphesi olduğundan o şekilde deneyebilirsin ya da özele gideceksin orda hemen alırlar
Özel laboratuvarlarda da doktora gitmeden verilebiliyor, 3 saate çıkıyor laboratuvarın merkezine bağlı olarak

Benim de ailemin olduğu şehirde hemen çıkıyor öğleden sonra bu büyükşehire mi has bilmiyorum her şey gecikmeli😑

Uyandım uyandım :) verdim kan hayırlısı bakalım

Kızlar şimdi kan verdim geldim, hemşireye o kadar gıcık oldum ki size anlatamam kafama eserse bi acile bile gidebilirim şu an. Yarından önce çıkmaz sonuç kesinlikle dediler. Bakalım bişeyler yiyim belki hastaneye giderim çok gerginim
Hastaneye GT canım sağlık ocakları 1 gün sonraya atiyor

Selamlar ben de geldim.. 5 yıl infertiliteden sonra geçen yıl tüp bebek ikizlerimin kalbi durmuştu, kasim ayında femara ile hamile kaldım ama onu da aynı şekilde kaybettik 😪 küretajın kontrolü için dün doktoruma gittim, genetik sonucunu beklemenize gerek yok, korunmayın dedi biraz kendimi toparlayabilirsem ben de artık denemek istiyorum. Psikolojik ve diğer konularda tavsiyelerinize açığım.. bu ay olmazsa adet olduktan sonra yine femara denemeyi düşünüyorum
Hos geldin canim Allahim gonlune gore versin insallah. Saglikli bir sekilde bebislerimize kavusuruz ❤️

Kızlar bu arada test yaptım ama şizofren miyim bi bakar mısınız sanki böyle belli belirsiz gölge hayalet bi çizgi var ama gören olacak mı? İlk kez böyle bişey çıkıyo normalde kalbim kadar temiz negatif çıkardı. 3-4 dk içinde çıktı ama herhangi bi koyulaşma vs olmadı, 1 saat önce dolaba koymuştum şimdi baktım hala aynı koyulaşma vs olmamış🤷🏻‍♀️
Kizz çizgi var hadi rabbim inşallah yaaa ne güzel bı gün bugün ☺️

X