Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar. Gunlerdir sessiz sedasiz yazdiklarinizi okuyorum. Biz de ilk defa gecen ay denedik. Iyi degerlendirdigimizi dusunuyordum. Dun sabah test yaptim negatifti ve cok fazla regl baslangici belirtisi vardi. Dedim kesin olmadi. Bugun icin aile hekimimize randevu aldim. Bir iki sey danismak icin. Sabah cok acik pembe bi akinti vardi heh dedim regl de basladi :) fakat kac saat gecti devami gelmedi hic. Aile hekimine anlattim yarin sabah test yapalim dedi. Hala pozitif olma ihtimali var mi ki

Yarın da yiyemezsem yüzüme maske yaparım ben de haha

Tabiiki var, yerleşme kanaması olabilir. Ama daha yeni başlamışsınız lütfen üzülme

Kuzum sen pıhtılaşma testi yaptirdin mi ya da coraspin falan içiyor musun ben de geçen ay kimyasal geçirdim coraspin kullanıyorum bu ay birden fazla kimyasal olduğunda pıhtılaşmadan şüpheleniyorlarmış çünkü

Reactions: kgm
Yarın da yiyemezsem yüzüme maske yaparım ben de haha
Mantıklı
yerleşme kanamasıda olabilir yarına kadar devamı gelmezse test yaparsın canım umarım hamilesindir

Tabiiki var, yerleşme kanaması olabilir. Ama daha yeni başlamışsınız lütfen üzülme
ne bileyim ya insan cok heyecan yapiyormus sabirsizlaniyormus. Planli cocuk sahibi olmak zor ismis. Keske kaza kursunu olsaymis :) insanlar nasil beceriyorlar onu. Aslinda benim hormon degerlerim cok muhtesem degildi yillar evvel hem onu yaptirabilir miyiz diye soracaktim hem de sma testini soracaktim ama sabahki durumu anlatinca gebelige ve enfeksiyona bakalim dedi. Haftasonu da kadin hastaliklarina gitmeyi dusunuyorum. Aslinda once kontrollerimi yaptirsaydim daha iyi olacakti sanirim. Ilk aydan olmaz zaten diye dusunmustum deneyelim demistim. Ama simdi cok arada kaldim. Dun test negatifti cok net bi sekilde. Acaba bugun tekrar test denesem varsa pozitif gosterme ihtimali var mi? Elimde predictor erken gebelik var fakat 65 tl olmus:)) bosa harcamak istemiyorum:) bi tane de kaset test var.

siz daha yenisiniz benimki hic sormuyor bile artik
internetten sipariş verirken kararsız kalıyorum çünkü her ay bu ay test yapmicam gecikme olana kadar diyorum kendimle cebellesiyorum bana diyor ki al, sen zaten bunu alacaksın eczane eczane dolaşma bari diyo artik alıştı fatura öder gibi her ay test masrafımız var

Bi haftadir test yapiyorum nerdeyse :) 200 liradan fazla harcadim bosu bosuna sabirsizliktan :)) bu yerlesme kanamasi ne kadar zaman sonra olur ki? Benim dongulerim de duzensiz. 26-27-28-29-30 nadiren daha uzun olabiliyor. Bugun 28. gunum.

Doktorunuz kan testine cagırmıs zaten bence bekleyin hem üzülmemiş olursunuz

Bi haftadir test yapiyorum nerdeyse :) 200 liradan fazla harcadim bosu bosuna sabirsizliktan :)) bu yerlesme kanamasi ne kadar zaman sonra olur ki? Benim dongulerim de duzensiz. 26-27-28-29-30 nadiren daha uzun olabiliyor. Bugun 28. gunum.
Bu düzensiz sayılmaz benim de böyle. Yerleşme kanaması adete yakın olur. Ben 1,5 senedir deniyorum her ay bukadar test yapsaydım iflas ederdik test yapmayı bıraktım, gecikirsem yaparım ancak.

Bence de boşa harcama, yarın kan testine git

Muhtemelen bizim de öyle olcak ben sabırsızım o benden sabırsız bebeğimiz olcak desem hadi doğur da sevelim diyecek adam o derece aceleci

Çatlama ne zamandı bence 2 gün daha sabredin

Bence aklınıza her test yapmak geldiğinde test parasını bir kumbaraya atın bebek haberi aldığınızda onu kullanacağınızı düşünün. Nasılsa doktor teste çağırmış yarın gider öğrenirsiniz. Yerleşme kanaması da olabilir regl başlangıcı da olabilir en mantıklısı beklemek

ne zamandır deniyorsun canım ilk gebeliğin mi olacak birde
Evet kuzum ilk gebelik 3 buçuk yıldır deniyoruz bizdeki sorunlar varikosel bende t rahim ve darlık sonra pko sperm dna hasarı birçok sorun yaşadık ameliyat iğne ilaç derken eşimle ikimiz de tedavi olduk şu an herşey yolunda sadece bende pko kaldı ama hormonlarım normal değerde bende ilk defa bu ay klomen ve çatlama iğnesi kullandım bat 13 şubat bekliyorum bakalım bide geçen sene şubatta tüp bebek yaptık ve kimyasal gebelik oldu o da eşimde ki sperm dna hasarı nedeniyle olmuş yani kısacası biz çok uğraştık uğraşıyoruz da ama tabiki vakti zamanı var demekki daha ama çok yoruldum varya Allah hepimize sabır güç kuvvet versin hayırlı sağlıklı evlatlar versin

Ya işte erken test sık test durduk yere psikoza sokuyor insanı ben de daha önce molar gebelik geçirdim diye hemen kan veriyorum bu şekilde kimyasallar tespit edilince adamın morali bozuluyor bu durumdan çok etkileniyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…