Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar. Gunlerdir sessiz sedasiz yazdiklarinizi okuyorum. Biz de ilk defa gecen ay denedik. Iyi degerlendirdigimizi dusunuyordum. Dun sabah test yaptim negatifti ve cok fazla regl baslangici belirtisi vardi. Dedim kesin olmadi. Bugun icin aile hekimimize randevu aldim. Bir iki sey danismak icin. Sabah cok acik pembe bi akinti vardi heh dedim regl de basladi :) fakat kac saat gecti devami gelmedi hic. Aile hekimine anlattim yarin sabah test yapalim dedi. Hala pozitif olma ihtimali var mi ki :KK43:

Hee onu da yapıyom tabi hemen peşinede çay yudumluyorum miss😂 ne olacak biz bu kadınların hali bilmiyorum sevmediğimiz şeyleri bile zorla yemeye çalışıyoruz karşılığını bir an önce alırız inşaAllah🤲🏻😍 adamlara desek hadi bunu yiyin yararlıymış diye hayatta yemezler yani benim ki asla yemez😂
Yarın da yiyemezsem yüzüme maske yaparım ben de haha 😂

Merhabalar. Gunlerdir sessiz sedasiz yazdiklarinizi okuyorum. Biz de ilk defa gecen ay denedik. Iyi degerlendirdigimizi dusunuyordum. Dun sabah test yaptim negatifti ve cok fazla regl baslangici belirtisi vardi. Dedim kesin olmadi. Bugun icin aile hekimimize randevu aldim. Bir iki sey danismak icin. Sabah cok acik pembe bi akinti vardi heh dedim regl de basladi :) fakat kac saat gecti devami gelmedi hic. Aile hekimine anlattim yarin sabah test yapalim dedi. Hala pozitif olma ihtimali var mi ki :KK43:
Tabiiki var, yerleşme kanaması olabilir. Ama daha yeni başlamışsınız lütfen üzülme 🤗

İnşallah görürsün çift çizgiyi 5 günün kalmış regle bişey değil, son 3 ay kimyasal geçirmiş birisi olarak çift çizgi görmekte mesele değil ki, kalp atışını duyana kadar ne inanabilirim, ne sevinebilirim, tavsiyem sizde öyle yapın, büyük yıkımlar yaşanıyor yoksa..
Kuzum sen pıhtılaşma testi yaptirdin mi ya da coraspin falan içiyor musun ben de geçen ay kimyasal geçirdim coraspin kullanıyorum bu ay birden fazla kimyasal olduğunda pıhtılaşmadan şüpheleniyorlarmış çünkü

• Beğen
Reactions: kgm
Yarın da yiyemezsem yüzüme maske yaparım ben de haha 😂
Mantıklı😂
yerleşme kanamasıda olabilir yarına kadar devamı gelmezse test yaparsın canım umarım hamilesindir🤲🏻🥰

Tabiiki var, yerleşme kanaması olabilir. Ama daha yeni başlamışsınız lütfen üzülme 🤗
ne bileyim ya insan cok heyecan yapiyormus sabirsizlaniyormus. Planli cocuk sahibi olmak zor ismis. Keske kaza kursunu olsaymis :) insanlar nasil beceriyorlar onu. Aslinda benim hormon degerlerim cok muhtesem degildi yillar evvel hem onu yaptirabilir miyiz diye soracaktim hem de sma testini soracaktim ama sabahki durumu anlatinca gebelige ve enfeksiyona bakalim dedi. Haftasonu da kadin hastaliklarina gitmeyi dusunuyorum. Aslinda once kontrollerimi yaptirsaydim daha iyi olacakti sanirim. Ilk aydan olmaz zaten diye dusunmustum deneyelim demistim. Ama simdi cok arada kaldim. Dun test negatifti cok net bi sekilde. Acaba bugun tekrar test denesem varsa pozitif gosterme ihtimali var mi? Elimde predictor erken gebelik var fakat 65 tl olmus:)) bosa harcamak istemiyorum:) bi tane de kaset test var.

Ay valla nerde bu kızlar batları geçenler var yarın olanlar var hiç sesleri çıkmıyor ben çatladım burdaa

Kan veresim geliyo böyle şeyleri okuyunca😬😅

ay benim mart yalan ya tam ovülasyon zamanı evim dolup taşacak ve çok fazla yetiştirmem gereken iş var bu ay, hayaller nisana kalır benim şubat olmazsa :KK43:

Benimki yazık dün akşam test alcaktın noldu yaptın mı diye sordu bi hevesle, negatif dedim bizim çocuğumuz mu olmuyo acaba dedi nasıl üzüldüm dedim bismillah daha bu ay planlı programlı gittik onda da bazı günleri tutturamadık bile. Adama her gün test yapıyorum negatif desem yığılıp kalacak sanırım😅 Ruyaperisi Ruyaperisi
siz daha yenisiniz benimki hic sormuyor bile artik😂
internetten sipariş verirken kararsız kalıyorum çünkü her ay bu ay test yapmicam gecikme olana kadar diyorum kendimle cebellesiyorum bana diyor ki al, sen zaten bunu alacaksın eczane eczane dolaşma bari diyo😂 artik alıştı fatura öder gibi her ay test masrafımız var 😂

Bi haftadir test yapiyorum nerdeyse :) 200 liradan fazla harcadim bosu bosuna sabirsizliktan :)) bu yerlesme kanamasi ne kadar zaman sonra olur ki? Benim dongulerim de duzensiz. 26-27-28-29-30 nadiren daha uzun olabiliyor. Bugun 28. gunum.

ne bileyim ya insan cok heyecan yapiyormus sabirsizlaniyormus. Planli cocuk sahibi olmak zor ismis. Keske kaza kursunu olsaymis :) insanlar nasil beceriyorlar onu. Aslinda benim hormon degerlerim cok muhtesem degildi yillar evvel hem onu yaptirabilir miyiz diye soracaktim hem de sma testini soracaktim ama sabahki durumu anlatinca gebelige ve enfeksiyona bakalim dedi. Haftasonu da kadin hastaliklarina gitmeyi dusunuyorum. Aslinda once kontrollerimi yaptirsaydim daha iyi olacakti sanirim. Ilk aydan olmaz zaten diye dusunmustum deneyelim demistim. Ama simdi cok arada kaldim. Dun test negatifti cok net bi sekilde. Acaba bugun tekrar test denesem varsa pozitif gosterme ihtimali var mi? Elimde predictor erken gebelik var fakat 65 tl olmus:)) bosa harcamak istemiyorum:) bi tane de kaset test var.
Doktorunuz kan testine cagırmıs zaten bence bekleyin hem üzülmemiş olursunuz

Bi haftadir test yapiyorum nerdeyse :) 200 liradan fazla harcadim bosu bosuna sabirsizliktan :)) bu yerlesme kanamasi ne kadar zaman sonra olur ki? Benim dongulerim de duzensiz. 26-27-28-29-30 nadiren daha uzun olabiliyor. Bugun 28. gunum.
Bu düzensiz sayılmaz benim de böyle. Yerleşme kanaması adete yakın olur. Ben 1,5 senedir deniyorum her ay bukadar test yapsaydım iflas ederdik 😰 test yapmayı bıraktım, gecikirsem yaparım ancak.

Bence de boşa harcama, yarın kan testine git 🥰

siz daha yenisiniz benimki hic sormuyor bile artik😂
internetten sipariş verirken kararsız kalıyorum çünkü her ay bu ay test yapmicam gecikme olana kadar diyorum kendimle cebellesiyorum bana diyor ki al, sen zaten bunu alacaksın eczane eczane dolaşma bari diyo😂 artik alıştı fatura öder gibi her ay test masrafımız var 😂
Muhtemelen bizim de öyle olcak😅 ben sabırsızım o benden sabırsız bebeğimiz olcak desem hadi doğur da sevelim diyecek adam o derece aceleci😂😂

Bata 2 gün var ama sabredemiyorum biri beni test yap diye dürtüyor sanki sonra dur yapma diyorum negatif çıkarsa üzülüyorum çünkü. biri dese git test yap hemen yapıcam eşim de bekle diyor. perşembe bat günüm cuma sabahı yapıcam hemen🤣🤣🤣 offff offff şu adet günüm bir geçseydi. günlerde geçmez oldu 😶😶😶
Çatlama ne zamandı bence 2 gün daha sabredin

Bence aklınıza her test yapmak geldiğinde test parasını bir kumbaraya atın bebek haberi aldığınızda onu kullanacağınızı düşünün. Nasılsa doktor teste çağırmış yarın gider öğrenirsiniz. Yerleşme kanaması da olabilir regl başlangıcı da olabilir en mantıklısı beklemek

ne zamandır deniyorsun canım ilk gebeliğin mi olacak birde
Evet kuzum ilk gebelik 3 buçuk yıldır deniyoruz bizdeki sorunlar varikosel bende t rahim ve darlık sonra pko sperm dna hasarı birçok sorun yaşadık ameliyat iğne ilaç derken eşimle ikimiz de tedavi olduk şu an herşey yolunda sadece bende pko kaldı ama hormonlarım normal değerde bende ilk defa bu ay klomen ve çatlama iğnesi kullandım bat 13 şubat bekliyorum bakalım bide geçen sene şubatta tüp bebek yaptık ve kimyasal gebelik oldu o da eşimde ki sperm dna hasarı nedeniyle olmuş yani kısacası biz çok uğraştık uğraşıyoruz da ama tabiki vakti zamanı var demekki daha ama çok yoruldum varya Allah hepimize sabır güç kuvvet versin hayırlı sağlıklı evlatlar versin 🙏🤰💕

Ay valla nerde bu kızlar batları geçenler var yarın olanlar var hiç sesleri çıkmıyor ben çatladım burdaa

Kan veresim geliyo böyle şeyleri okuyunca😬😅

ay benim mart yalan ya tam ovülasyon zamanı evim dolup taşacak ve çok fazla yetiştirmem gereken iş var bu ay, hayaller nisana kalır benim şubat olmazsa :KK43:

Benimki yazık dün akşam test alcaktın noldu yaptın mı diye sordu bi hevesle, negatif dedim bizim çocuğumuz mu olmuyo acaba dedi nasıl üzüldüm dedim bismillah daha bu ay planlı programlı gittik onda da bazı günleri tutturamadık bile. Adama her gün test yapıyorum negatif desem yığılıp kalacak sanırım😅 Ruyaperisi Ruyaperisi
Ya işte erken test sık test durduk yere psikoza sokuyor insanı ben de daha önce molar gebelik geçirdim diye hemen kan veriyorum bu şekilde kimyasallar tespit edilince adamın morali bozuluyor bu durumdan çok etkileniyor

X