Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım sen rahim filmi de çekilmiş miydin bana doktorum %33 Kadın %33 erkek %33 diğer faktörler infertilite sebebi olur dedi, ben rahim filmi çekildim sorun yok eşimde de sorun yok kaldık %33te yani sebepsiz benim sanırım yumurta kalitesiz oluyor çünkü geçen yıl dış gebelik bu ay kimyasal geçirdim takviye almayı düşünüyorum ben eşim de keçiboynuzu ari ürünleri tuketiyor düzenli ilişki varsa yumurta kaliteliyse sperm iyiyse gebelik zaten olusurdu

Doktora gecen ay sormustum cnm, dogum yaptigim icin gerekli olmadigini soyledi. Ilk gittigim doktordan da hormon testi istemistim, duzenli adet oluyorsan gerek yok demisti. Ve ben bunun uzerine 3ay daha korundum, salak gibi. Sonra zaten rezervimim dusuk oldugunu ogrendim. Doktorlara da guven olmuyor. Bu ay da olmazsa, ayni hastanede baska bir doktor var, hem tup bebek merkezine bakiyor, hem normal gebelik takibi yapiyor. Cok kalabalik, randevu bulunmuyor ama 7de dikilicem kapiya. Fsh 11 benim, nasil dusurebilirim, spor yapsam ise yarar mi dedim. 3ay klomen kullanalim, olmazsa, dogum kontrol hapi kullanacagiz dedi. Benim yaş 40a dayanacak o zaman

Ben de ari sutu ve keci boynuzu ozu siparis ettim. Bir de omepa q10 cok okudum burada, onu aldim bu ay. Avokado var tabi bir de, her gun olmasa da birkac gun arayla aliyorum.

Canım senin durumun farkliymis benim ilk bebeğim olacak sen daha önce doğum yaptiysan demek ki sorun yokmuş su an hormonsal durumlardan demek ki inşallah kısa surede düzelir alırsın mutlu haberi egzersiz bir çok şeye iyi geliyor canım bir de inositol yumurta kalitesini arttırıyormus takviye arayisindaydim bende prowomen kullanıyordum ocean polysitol varmış iyiymiş öyle diyorlar ikisinden birini alicam tekrar kullanicam bakalım

Benide alırmısın canım bat 6 şubat

Bat 2 Şubat beni de ekler misin ? Bu topik hepimize hayırlı olsun inşallah Uğur getirsin

Canım ben daha önce duydum bunu ama nasıl yapılıyor yani yumurtlama doneminde yükseliyor mu düşüyor mu
Adet olduğunuz gün başlayın, adet olana kadar devam edin.
Adet olduğunuz gün ilk gününüzdür.
Her sabah uyanır uyanmaz daha yataktan dahi kalkmadan, ateşinizi ölçün. Ama koltuk altından değil, vajinal veya makattan olmalı. Ağızdan da ölçebilirsiniz ama vajinal veya makat daha doğru gösterir. Her sabah ateşinizi not edin. Ve her sabah aynı saatte uyanmaya gayret gösterin yoksa bu metod işe yaramayacak.

Yumurtlama olana kadar ateşiniz düşük olur. ertesi gün, yani yumurtanızın çatladıktan sonraki gün, ateşiniz en az 0,5 derece cıkar, yani ikinci faz başlamıştır. Ve çıktıktan sonra ateşiniz adet olana kadar birdaha ilk günler ölçülen düşük derecelere düşmez. Yani artık İkinci fazda bulunuyorsunuz. Herkesin vücut ısısı farklıdır bu arada. Adet olacağınız zaman adetten bir gün önce veya adetin ilk gününde bir düşüş meydana gelir. Gebelik varsa ateş düşmez hatta çıkmaya devam eder, sadece BAT tarihinde hafif bir iniş gerçekleşir fakat ertesi gün tekrar yükselir. Böylece yumurtlama gününü, adet olacağınız zamanı ve lutel fazın kac gün sürdüğünü anlarsınız. Luteal faz yani yumurtlama gününden BAT tarihine kadar olan süredir ve 12 günden az sürüyorsa bir sorun var demektir. Doktorunuza söylersiniz böyle bir durumda.

Size iki örnek ekliyorum. Birinde adet birinde gebelik gerçekleşmiş.
İki örnekte de yumurtlama 15. Gün görünüyor. Burada fahrenhayt termometresiyle ölçüm yapılmış o yüzden sayılara takılmayın, sİz celsius termometresiyle ölçüm yapınca 35-38 dereceler çıkacaktır, buradaki gibi 90lar değil. Umarım anlatabilmişimdir

Eklentiler

• BA584D85-E2CB-483A-85FE-E6DADE1A4377.jpeg
    96,5 KB · Görüntüleme: 196
  • EEC30BE9-52DA-4AF5-91FB-C41C39115BA8.jpeg
    111 KB · Görüntüleme: 170
Son düzenleme:
Canım ya harikasınnn. Emek verip yazmışsın Allah razı olsun

Canım ya harikasınnn. Emek verip yazmışsın Allah razı olsun
Amin senden de canım. Sen de uygula istersen sadece bir termometre gerek
ve uygulamalar var oraya derecelerini kayıt ediyorsun, attığım görüntülerdeki gibi bir görsel çıkartıyor daha rahat görüyorsun her şeyi.

İnshaAllah gerek kalmaz.. ama hamile değilsem mutlaka uygularım bunu..

Allah razı olsun kuzum, bnde deniycem Ateş ölçmeyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…