Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım senin durumun farkliymis benim ilk bebeğim olacak sen daha önce doğum yaptiysan demek ki sorun yokmuş su an hormonsal durumlardan demek ki inşallah kısa surede düzelir alırsın mutlu haberi egzersiz bir çok şeye iyi geliyor canım bir de inositol yumurta kalitesini arttırıyormus takviye arayisindaydim bende prowomen kullanıyordum ocean polysitol varmış iyiymiş öyle diyorlar ikisinden birini alicam tekrar kullanicam bakalım
Cok tsk ederim, Allah isteyen herkese saglikla nasip etsin. Zor bir psikoloji, Allah yardimcimiz olsun 🙏

Benide alırmısın canım bat 6 şubat 🥰
Hoş geldin canım ekliyorum🍀
Bat 2 Şubat beni de ekler misin ? Bu topik hepimize hayırlı olsun inşallah Uğur getirsin 🐣
Hoş geldin canım ekliyorum🌸 inşallah herkes bebişi ile birlikte ekim 2022 annelerine terfi olur burdan🍀
-Arwen- -Arwen- bende 10 şubatla şurda yerimi alayım
Ah canıım arianacığım sen pozitif görmemiş miydin? Senin ocak bat benle aynıydı sanki

Kızlarcım herrkess; benim yarın son regl günüm hemen çalışmalara başlicam😂😂 avokado alcam ama daha önce salatada vs yedim normal tüketmedim nasıl tüketicem? Aç-tok? Olgunu yumuşak mı oluyor hiç anlamam pek sevdiğim bişey değil ama bebiş için denicem bakalım👶🏻 Bir de arı-polen sütü alcam ama uygun fiyatlı olsun yahu dünya para her şey şimdi, önereceğiniz bi marka var mı? Onun kullanımı nasıl bilen var mı😅🙈

Kızlarcım herrkess; benim yarın son regl günüm hemen çalışmalara başlicam😂😂 avokado alcam ama daha önce salatada vs yedim normal tüketmedim nasıl tüketicem? Aç-tok? Olgunu yumuşak mı oluyor hiç anlamam pek sevdiğim bişey değil ama bebiş için denicem bakalım👶🏻 Bir de arı-polen sütü alcam ama uygun fiyatlı olsun yahu dünya para her şey şimdi, önereceğiniz bi marka var mı? Onun kullanımı nasıl bilen var mı😅🙈
Kizzz MashaAllah ne çabuk bitti daha geçen başlamadımi ? 😂 Benle aynıydı batın sanki 14 Ocak degilmiydi ..

Ben inofolic combi kullanıyorum sadece başka önerebileceğiniz bişey var mı? Ha bi de havuç yumurta büyütür mü yoksa çatlatır mı 🥰

Canım yumuşak olanlar olgunlaşmış yemeye hazır oluyor. Sert alırsan bir kaç gün buzdolabı dışında bekletirsen kendiliğinden olgunlaşıyor.
Ben her sabah bir dilim ekmek üzerine yarım avokado dilimliyorum üzerine kayısı kıvamında haşlanmış yumurta tuz pul biber bu şekilde tüketiyorum.
Bu ay ben de bal polen başladım. Balı ayrı poleni ayrı yaylada üretim yapan bir arıcıdan aldım. İkisini karıştırıp her sabah bir tatlı kaşığı tüketiyorum.

Kuzum hafif yumuşak almalısın sertler olgunlaşmamis oluyor aci oluyor yiyemezsin ben bol limon ile yiyorum ince ince dilimliyorun zaten bim şok a101den aldığımdan küçücük oluyor hemencecik bitiyor yarim yarim yiyorum pahalı olduğundan 😂 insafsizlar bari kiloyla satsalar 🙄

Ben inofolic combi kullanıyorum sadece başka önerebileceğiniz bişey var mı? Ha bi de havuç yumurta büyütür mü yoksa çatlatır mı 🥰
Havuç ve nar yumurtlamaya kadar rahmi besleyip güçlendiriyormus canım ama çatlamadan sonra yenmemesi gerekiyor fazla diye okudum burada bir topicte ayrıca yumurta büyüdüğünde havuç catlamasini sağlıyor diye biliyorum

Havuç ve nar yumurtlamaya kadar rahmi besleyip güçlendiriyormus canım ama çatlamadan sonra yenmemesi gerekiyor fazla diye okudum burada bir topicte ayrıca yumurta büyüdüğünde havuç catlamasini sağlıyor diye biliyorum
Ben klomen kullanıyorum doktor çatlatma iğnesi vercek riske atmıyım onu hiç havuç yemiyim yani 🙂

Gittiğimiz yeri costuruyoruz😂 😂 ben yeniden aşılama yaptiracagim kuzum ve diyet yapacağım. Sen neler yapacaksin beslenme dışında var mı aklinda bı sey
Bak ben burada 2 şubatta Dr bulabildim ama hormonlarıma baktıramıyorum çünkü adet zamanım değil burada herşey Tr de ki gibi gidip hop diye yaptıramıyorsun hcg bile ama olsun şimdiden günde bir incir kank çekirdek keçiboynuzu İle başlayacağım çörekotu bal karışımınızda onlarla başlayacağım birde folik asitimi değiştirmiştim komplex vitaminli olarak ona devam edeceğim.ne olur ne olmaz diye buradan duyduğum bir süt ve maydonoz kaynatıp buharına oturma var onu da yapacağım.aklımda kalır denemeleri gün aşırı hatta araya 2 gün koyarak yapacağım.eşime ginseng bal pekmez Allah ne verdiyse 😊🤣 ceviz badem fındık fıstık enerji brokoliyle besleneceğim brokoli Brüksel lahana pancar falan böyle beslenme yapacağım hem kilom düşer bir iki kilo neyse hemde çok faydalı.akşamları salata yani sabah mutlaka bir yumurta zeytin peynir bir dilim ekmek.bol su birde gergin yürüyüş ama ben ev taşımaya hazırlanacağım için yürümek işi biraz zor ev işine sayacağım baya efor yapacaz çünkü bu sırada.valla aklıma gelenler bu canım

Kıslar folik asiti aç karna mı içiyosunuz ?
Kahvaltı öncesi kahvaltı yada hemen sonrası olabiliyor hepsinde uygun canım çünkü bu gıda İle alınan vitamin grubu. Mide yemek için hazırlanıyor yada yiyor yada sindiriyor kısmındaylen alınıyor yemekle alakası böyle olduğu içim öncesi sonrası ve aynı anda alınabiliyor.

Kizlar, simdi gebe kalmadigimiz ay yumurta kalitesiz oldugu icin mi olmuyor yoksa spermle bulusamadigi icin mi olmuyor. Yani bulusabilmis olsa ve yumurta kalitesizse bos ya da kimyasal gebelik mi olusmus oluyor. Sorma nedenim, esime degerlerinin iyi oldugu soylenmis. Ama benim zaten kaliteli yumurtlamam her ay mumkun degil galiba, rezervim dusuk. Yine de esime takviye gida yapmali miyiz, kaliteli yumurta olursa bosa harcamamak icin. Kaliteli yumurta her kosulda dollenir mi, esin problemi yoksa. Sacma bir soruysa kusura bakmayin, atesim var, aşinin yan etkisi.
Ben anlatayım eşinde problem yoksa rezervin az olması ayrı konu yumurta kalitesi ayrı bir konu yumurta oluşur mesela eşinde sorun yoksa o gider oluşan yumurtayı döller ama yumurta güzel olmamışsa o gebelik kimyasal olur boş olur mol gebelik olur çeşitli hezeyan türlerine döner ama yumurtan çok kaliteli ama eşin sprem sıkıntı olsa oda aynı şey aynı sorunlar oluşur.senin yapman gereken yumurta kalitesini artıracak besinler yemek o şekilde beslenmek instgramdan birgebeningünlüğü yaz oradaki Ebru hanımın bir yumurta kalitesi artırıcı salatası var onunla beslenen kadınlardan çok güzel dönüşler var doktorları kontrolleri güzel olumlu hatta masajlarınıda yapanlar var çok olumlu dönüşler var bende masajlarını uyguluyorum çoğunluk olarak çok memnunum bunlardan. Kaliteli yumurta kaliteli sperm olunca zımba gibi tutunuyor genelde ama işte Ondada avokado falan yiyerek yardımcı oluyoruz.umarım faydalı olmuşumdur

Kizlar, simdi gebe kalmadigimiz ay yumurta kalitesiz oldugu icin mi olmuyor yoksa spermle bulusamadigi icin mi olmuyor. Yani bulusabilmis olsa ve yumurta kalitesizse bos ya da kimyasal gebelik mi olusmus oluyor. Sorma nedenim, esime degerlerinin iyi oldugu soylenmis. Ama benim zaten kaliteli yumurtlamam her ay mumkun degil galiba, rezervim dusuk. Yine de esime takviye gida yapmali miyiz, kaliteli yumurta olursa bosa harcamamak icin. Kaliteli yumurta her kosulda dollenir mi, esin problemi yoksa. Sacma bir soruysa kusura bakmayin, atesim var, aşinin yan etkisi.
O salatayı buraya ekliyorum o sayfadan aldı. Ama takip edersen daha çok bilgi var

Eklentiler

• 1B6DE68C-20BF-4774-868D-2854B388486A.png
    1B6DE68C-20BF-4774-868D-2854B388486A.png
    320,2 KB · Görüntüleme: 47
Kizzz MashaAllah ne çabuk bitti daha geçen başlamadımi ? 😂 Benle aynıydı batın sanki 14 Ocak degilmiydi ..
Kuzum benim bat 12 şubattı tam da zamanında geldi, reglim de 6 gün sürüyo yani yarın son günü uzamazsa😄 ay döngüm de kısa benim zaten 25-26 gün arasında seyrediyo genelde 25 gün o yüzden benim ovülasyon regl ertesi gün başlıyo ama yine de ovülasyon testi alıp bakmayı düşünüyorum bu ay bide günaşırı denicem baya planlıyım bu ay bakalım😂😂

Canım yumuşak olanlar olgunlaşmış yemeye hazır oluyor. Sert alırsan bir kaç gün buzdolabı dışında bekletirsen kendiliğinden olgunlaşıyor.
Ben her sabah bir dilim ekmek üzerine yarım avokado dilimliyorum üzerine kayısı kıvamında haşlanmış yumurta tuz pul biber bu şekilde tüketiyorum.
Bu ay ben de bal polen başladım. Balı ayrı poleni ayrı yaylada üretim yapan bir arıcıdan aldım. İkisini karıştırıp her sabah bir tatlı kaşığı tüketiyorum.
Bizim organik balımız var kuzum dedem yapıyor ama polen sütü falan burda kızlardan öğrendim eşime yedirsem mi diye düşünüyorum sadece bal mı kullansam acaba🤔

Kuzum hafif yumuşak almalısın sertler olgunlaşmamis oluyor aci oluyor yiyemezsin ben bol limon ile yiyorum ince ince dilimliyorun zaten bim şok a101den aldığımdan küçücük oluyor hemencecik bitiyor yarim yarim yiyorum pahalı olduğundan 😂 insafsizlar bari kiloyla satsalar 🙄
Ay ne yazık ki ya bu bebiş daha rahme düşmeden batıracak bizi sanki😅 her gün mü tüketmeliyim peki ovülasyon günlerinde yoksa ilişki günlerinde mi?

X