Erkek İnfertilitesi Sperm ileri hareketininde sorun olup ilaç tedavisi ile hamile kalan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Hayır canım malesef henüz bir gelişme yok
Doğal yollardan çocuk sahibi olamamanızın sebebi bu olabilir. Yeni bilimsel bulgulara göre, gecede üç saat içinde ikinci kez ilişkiye girmek gebelik şansını artırıyor.

" Çin'de Shengjing Hastanesi'ndeki araştırmacılar, 250 erkekten son boşalmadan birkaç saat sonra ve birkaç gün sonra sperm örnekleri aldılar. Farklı örneklerde spermlerin volüm ve hareketleri karşılaştırılarak farklılıklar kaydedildi.

Araştırma sırasında, sperm hareketini artıran proteinlerin ilk boşalmadan kısa süre sonra alınan yeni boşalmada çok daha fazla olduğu ortaya çıktı. Ayrıca spermin yumurta yüzeyine yapışması için gereken proteinlerin de daha yüksek olduğu saptandı.

TÜP BEBEKTE DE İŞE YARIYOR

Çalışmanın ikinci etabında tüp bebek için hazırlanan 500 çift değerlendirildi. Sperm örneklerinin son boşalmadan ne kadar sonra verildiği sorgulandı.

İlk boşalmadan 180 dakikadan daha kısa sürede verilen spermlerle tüp bebek uygulanan çiftlerde gebelik olasılığının arttığını saptandı. Çünkü, döllenmeyi sağlayan spermler en hızlı yüzen spermlerdir. İlk boşalmadan sonraki 180 dakika içinde toplanan spermlerin daha hızlı yüzdüğü ve gebelik oluşturma kapasitesinin daha fazla olduğu bulundu. Bu özellik hem doğal yolla hem de tüp bebek yoluyla gebelik oluşumu ve canlı doğum şansını artırıyor. Spermler, boşalmadan önce testiste ne kadar çok kalırlarsa DNA hasarına o kadar duyarlı hale gelirler."
Canım yeni araştırmaymis belki işe yarar

kuzum teşekkür ederim bizim spermler sıkıntılı zaten sayısı az olan spermlerde hareketsiz ve yapısı bozuk şuanda işe arayan 1tane bile sperm yok demişti doktor bize bakalım cuma günü tekrar test vermeye gidecek sonuçları yazarım sizede :)

Merakla bekliyorum canım Allah'ın izniyle düzelme vardır dualarım sizinle :)

Selam bayanlar ben size bişey sormak istiyorum benim eşimin sperm sayısı iyi fakat ileri geri ve yerinde hareketlilik toplam %25 bu değer düşük ama ben iki kere hamile kaldım bu sebeple drlar bi sıkıntı yok diyo zaten hamile kalmışsın eşime bu yüzden söz geçiremiyorum dr sorun yok dedi eşin zaten hamile kalmış dedi ama testte bu oran düşük sizce başka dr a da gitmeli miyim bu arada iki gebeliğimin biri dış diğeri kimyasal gebelik oldu

Canım sağlıksız spermler olduğu için düşükle neticelenmiş benimde kalp atışı yoktu doktor sağlıksız spermden dolayı demişti bana bence kesinlikle güçlendirici biseyelr kullansin eşin

Canım sağlıksız spermler olduğu için düşükle neticelenmiş benimde kalp atışı yoktu doktor sağlıksız spermden dolayı demişti bana bence kesinlikle güçlendirici biseyelr kullansin eşin
Bizde de sorun su ki dr eşime morfoloji yapmadan sorun sende değil eşinde demiş

Bizde de sorun su ki dr eşime morfoloji yapmadan sorun sende değil eşinde demiş
Eşimin ileri hareket yerinde hareket falan toplamda yüzde 75 hareketli spermi var ileri hareket biraz sınırın altında ona rağmen 8 aydır hamile kalamadim bı kere oldu sadece gebelik oda kalp atışı yoktu iki doktora gittim ikiside sağlıksız sperm dedi. Doktor neye dayanarak öyle demiski eşine kesinlikle iyi bir ürologa giddin çünkü anlattığın kadarıyla spermlerde sorun var benim anladığım

Eşimin sperm testi bu tam olarak bi bilgim yok dış gebeliğim benim yüzümden oldu onu biliyorum çünkü enfeksiyon kapmıştım uzun süreli ama kimyasal kimden kaynaklı bilmiyorum dr morfoloji bakmadan sorun sen de yok eşinde demiş ve ben bi kadın dogumcuya gittim o bana zaten hamile kalmışsın dedi yani toplamda 3 dr da aynı şeyi soyledi

Canım bizim değerlerimiz bunların iki katı hem kadın doğumcumuz hemde ürolog hareketsizlik var dedi sen ne kadar zaman içinde hamile kalıyordun bu arada bize doktor ilaç verdi eşim kullanıyor

Canım bizim değerlerimiz bunların iki katı hem kadın doğumcumuz hemde ürolog hareketsizlik var dedi sen ne kadar zaman içinde hamile kalıyordun bu arada bize doktor ilaç verdi eşim kullanıyor
Ben 1.5 yıllık evliyim iki kere hamile kaldım evlendiğimde ilk iki ay korundum sonra 4 ay sonra hamile kaldım dış gebelik oldu ondan sonra 6 ay korundum hemen hamile kaldım o da kimyasal oldu ondan sonra da 2 ay korundum toplamda 10 ay korunmuş oldum 8 ayda da iki kere hamile kalmışım ama saglıksız

Offf offf eşime diyorum anlamıyor dr sorun yok dedi diyo e bu değerlerde sana bunu diyen dr bana niye demiyo delircem

Bencede gidin bzde 3 yil once x hastanede yaptrdik degerler 55 milton hareket 19 du bisey olmaz olmaz olur daha gencsiniz dedi 3 yildir olmuyordu 1 tane de evladim oldugu icin saldi basindan. Esimin zaten gonlu yoktu tedavide onyuzden bi 3 yil daha bekledik 3 yil in sadece son 3 ayi sigarayi birakti dikkate aldi yani 4 aydir macun kullaniyor sigara nerdeyse hic alkol cok az bana kalsa hc olmamali ama dert anlatamiyorum. Sigarayi biraktiktan ve macunu kullandiktan sonra ilk kez 6 yil sonra kimysalngebelik gecirdim. Y hastanesine gttk degerler cok olmasa d artmis 66 mlyon hareket 21 e yukselmis yine yetmiyor ama kimyasal gecirdgm icin iyi diyor doktor. Asilama bekliyorum. Kendim bir macun kullaniyorum herhangi bir problemim yok ama sansi arttirmak icin. Smdi de incir ve zetinyagina basliyorum . Incir kurunu prolaktini olanlar yapamiyor. Sagolsu insta da esinin sifir sperm sayisiyle birden hamile kalan bi kizcagiz cok yardimci oldu hakkini helal etsin allah ondan razi olsun. Bilgiler verdi tamamen dogal beslenme tavuk yumurta koyden olacak hepsi paketli hazir gida yok. Sigara alkol yok. Cay kahve gazli icecekk kesinlikle yok yani marketten biraz uzak duracaksinz imkaniniz varsa dogal alin derim bzde ayni yontemlere basladik keci boynuzu pekmezi icms. Bize de aktarimiz soguk press olmali pkmezi dedi. O da bitki uzmani yarin yine gidecegin aktarimiza yine bilgi verrim cok uzun oldu kendim sorularima cevap bulamadigim icin genelde herseyi ayrintiliyorum. Benim bu ay umudum var 6 yildir umudum var asilamaya gerek kalmadan olir insallah ❤

İnşallah en yakın zamanda olur bizimde opstravent diye bir ilaç kullanıyoriz 2 aydır inşallah düzelir hareketlilik hangi macunu kullanıyorsunuz acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…