Sorun bende mi?

92382ahk

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2023
217
423
Eskiden samimi olduğum kız arkadaşlarımla iletişim kurmakta zorlanıyorum.

Ben çok beklentili bi insan değilim kimseden maddi manevi bi beklentim yoktur. Hatır gönül için iletişimi kopartmadigim arada da çoluk çocuk nasıl sen nasılsın şeklinde iletişim kurduğum arkadaşlarım var. Hepsi de başka şehirlerde. Ayda yılda bir ararım ve geri dönüş alamam ve buna çok sinir oluyorum sanki yok sayılıyor gibiyim. Bak elbette herkesin kendi hayatı ve meşguliyetleri var ortak paylaşım azaldıkça elbette iletişim azalacak Ama ayda yılda bi arayani da açmaz misin?

Mesela dün üç arkadasimi aradım ucu de acmadı bekledim 8-9 saat. Baktım dönen yok mesajla sana ulaşamadım nasılsın iyisin inşallah yazdim ucu de burnunun ucuyla seni yarın ararım tarzı yazmışlar. Ha bugün de dönen olmadi. Acaba sorun bende mi? Bi beklentim yada rahatsız edici bir tarafım olduğunu düşünmüyorum. Çok konuşan, dert anlatan, karşı tarafa saygısız biri de değilim bilmiyorum bana bişe der mısınız?

Israrcı insanları sevmeyiz
O yuzden uzak durmus lar sızden

ben de telefonda konusmaktan nefret ederim (ailem hariç, onlarla muhabbet eğlenceli) arkadaslarım ararsa açmam. hepsine de söylerim bir şey söyleyecekseniz mesaj atın ben müsait olunca ararım diye. bir tanesi var saat hiç farketmeden görüntülü arıyor mesela??? sevmem.. krkf

Israrcı insanları sevmeyiz
O yuzden uzak durmus lar sızden
Aşkım ısrarcı olduğum nerden çıktı? Ayda yılda bir hatır gönül aradığım kişiler ki ben aramadigimda kendileri bi şekilde iletişim kurduğunda ben hemen cevap verir kolay ulaşılabilir olurum bunu diyorum yoksa ısrar yok tiksindirme kendimden ay

Görüşmek istemediğim biriyse açmam ve anlayıp aramamasını isterim.

Gözle görülür bir meseleniz yoksa belki artık görüşmek istemiyorlardır
Ha buna okeyim. Aslında ben aramayacaktim ama annem zorla aratti x seni hamileyken arar sorardi, o hamil sende sor bak ayıp olur şeklinde yoksa gerçekten şu konuma düşmek istemezdim ısrarcı olmak değil de pas verilmeyen kişi olduğumu görmek hoşuma gitmedi. Kırıldım

Geçmişe vefa güzeldir ama maalesef devirde değişti,zamanı geriden takip etmeyin Naif olmak iyidir ama fazla özveri nankörlük doğurur.Size geri dönüş yapmayan insanlara msj atmak çok saçma az mesafeli ve ağır olun açmiyorsa geri dönüş yapmıyorsa iletişim istemiyor,ilgilenmiyor, önemsemiyor demektir Çözüm basit bu insanları hayatınızdan çıkarmak.

Boşverin.
Bir daha da aramazsınız olur biter.

ya bide hepsi atandı devlet memuru oldu ben başka yollar seçtim oldugum yerden memnunum bende çalışıyorum benim yasadigim hayatı onlar asla yaşayamiyor ama sanırım beni kendilerine kendince şey görmüyolar onlar çok havalı meşgul ve ulasilmaz oldular.. Ben ezik kaldım Tabi onlara göre böyle, içten içe bunun da etkisi oldu. Memur zihniyetindeki insanı başka hayatların mutluluguna olabillirligine ikna edemezsin. Mesela bugün de dönüş olmadi bi daha ararlarsa açmasam mi? Gıcık oldum bi çünkü

Sizin aranizda belli şeyler olmuş sanırım sebepleriniz var karşıdaki kız farkında mi değil acaba

Siz de aynısını yapın o zaman. Görüşmek isteyen arkadaş kalmak isteyen bu hareketleri yapmaz zaten demek ki daha uzak Bi iletişim modelini tercih ediyorlar. Sizde hayatınıza bakın, yeni arkadaşlar edinin onların olup olmaması hayatınızı etkilemiyor sonuçta. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur kafasındayım ben

En sevmediğim insan tipi. Biri de bende. Açmadım en son sorunlarını wp sesli mesajdan attı. Yuhh dedim. Cevap vermedim tabiki sonra fotosu gitti,noldu ki acaba?

Ya bir yaştan sonra, özellikle evlendikten sonra, nedense anlam veremediğim bir mesafe giriyor arkadaşlar arasına. Ev, eş, eşin ailesi derken hayatındaki insan ve meşguliyet unsurları arttığından zaman bulamıyoruz sanırım genç kızlığımızdaki gibi arkadaşlarımızla uzun vakitler geçirmeye. Benim de arkadaşlarım görüşmek istiyo bazen ama hep erteliyorum. Ayıp ettiğimin de farkındayım ama valla enerjim olmuyo. Evlendiğimden beri zaten hep başım kalabalık gibi hissediyorum, evi çekip çevirmek bile başımda bir kalabalık çünkü. Sonrasında üzülüyorum dostum kalmadı mesafe girdi hep aramıza diye. Belki onların da gerçekten kafaları doludur, sosyal enerjileri yoktur. Heleki yeni evlilerse adapte olma sürecinde benim gibi hissedebilirler ya da yeni gebelerse yine aynı şekilde kafaları oradadır. Hemen kötüye yormayın

Bunun memurlukla ilgisi yok inanın önce bu düşünceyi kafanızdan silin.İnsan farklı çevrelere girdikçe yaş aldıkça iç dünyası değişiyor .Benim vardı lise arkadaşım bir kaç sene öncesine kadar ısrarla arayıp saatlerce konuşmak isterdi benim ortamım , tecrübem ,hayatım farklı artık lisedeki kız değilim hayata bakış açım , yaydigim frekans değişti istemedim görüşmek ,basım ağrıyordu ağzında tuhaf tat bırakıyordu sohbeti.Cok aradı açmadım,msj attı bakmadım nedenini anlatacak enerjim bile yoktu ona.Annemi yolda gördükçe hâlâ beni soruyormuş napıyor hayırsız görsem kulağını çekecem diyormuş

Anladim zaten öyle ben farkındayım herkesin meşguliyetleri farklı aşkım benim de isim gücüm colugum çocuğum var annemle bile konuşurken beş dakka nasılsın diyorum çocuk durmuyo bi şekilde kapatıyorum elbette Öyle millete musallat olcak zamanım yok amma ayda yılda bir de açmıyorlar ise ki üstte de yazdım annemin ısrarıyla aradım durumunu sor hamile diye aradjm yoksa 3-5 ayda bir nasılsın bu kadar ama belli ki bunun da bitme vakti gelmiş . Sanırım bu düşüncemin sebebi bi kaç kişi aynı anda böyle yapınca kendimi kötü hissedip kendimde suç aradım ama kimsede suç yok iletişim bitmiş bacım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…