Sorun bende mi ? Çok mu takıntılıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mihrimah Sultan genel yorumlara uymak ezbere yazmak zorunda değilim herkesin fikri isteyen göstersin çamaşırlarını o beni baglamaz kimse bal börek bayilmiyo kayınpederinie millet evine sokmamak için neler yapıyor ben özgür irademle yazdım tribün beni bağlamaz her gün her gün birde ben evde değilim oğlu evde değil kahvehane yapmış olay bu yarın birgün gelin pis dağınık lafida olur gördük bunları başka yol bulsun ben minnetde etmem bubuda istemem
O zaman niye kaynana ile yaşamıyor kimse istemiyor onun evide gelinlerin madem benim babamda gidecek oraya her gün her gün olurmu .Annem de gelsin benim çocuğa baksın evden cikmasinlar bence başka yol bulsun çalışan kadın adamın biraz anlayışlı olması lazım karısına bu kadar duskunmu peşinden ayrılmıyor onun aksiligi çocuğu bağlamaz kötü etkilenir hem

Mihrimah Sultan genel yorumlara uymak ezbere yazmak zorunda değilim herkesin fikri isteyen göstersin çamaşırlarını o beni baglamaz kimse bal börek bayilmiyo kayınpederinie millet evine sokmamak için neler yapıyor ben özgür irademle yazdım tribün beni bağlamaz her gün her gün birde ben evde değilim oğlu evde değil kahvehane yapmış olay bu yarın birgün gelin pis dağınık lafida olur gördük bunları başka yol bulsun ben minnetde etmem bubuda istemem
O zaman niye kaynana ile yaşamıyor kimse istemiyor onun evide gelinlerin madem benim babamda gidecek oraya her gün her gün olurmu .Annem de gelsin benim çocuğa baksın evden cikmasinlar bence başka yol bulsun çalışan kadın adamın biraz anlayışlı olması lazım karısına bu kadar duskunmu peşinden ayrılmıyor onun aksiligi çocuğu bağlamaz kötü etkilenir hem
Ah evet arkamdan laf da çıkabilir orasını hiç düşünmedim, yorumlara göre karar vereceğim insallah , fikirleriniz önemli...

Düşünceleriniz hiç sağlıklı değil. 1gün geliyorlarmış çamaşırlarını toplayın o günü çok zor olmasa gerek?
Mahremiyetten bahsediyorsunuz dede gelip altını değiştirmiyor ya çocuğun ?
Erkeklerden korkuyor diyorsunuz böyle erkeklerden soyutlarsanız bu korkuyu aşamaz çocuğunuz zaten.
Evlendiğiniz adamın ailesini sürekli eziklemişsiniz bizim evimiz daha güzel burası konforlu geliyor diye. Eşinizin ailesinden bahsediyorsunuz umarım farkındasınızdır. Eşiniz bu şekilde düşündüğünüzü bilse ne kadar üzülür bunuda bir düşünün.

Okuduklarıma göre kp ile nerdeyse sohbet bile etmediğiniz için siz onu yabancı bir erkek olarak değerlendiriyor ve küçücük kızınızı korumaya çalışıyorsunuz bu yönden bakınca hak veriyorum ama haftada bir gün birkaç saat için bu tantanaya değmez. Kv eğer güzel bakıyorsa dert etmeyin kp bir kenarda oturup izliyordur. Siz çok görüşmediğiniz için geliyor bence torunu görmeye siz yokken rahat rahat sevmek için falan. Kötü düşünmeyin evet dünya kötü ama biraz fırsat vermeliyiz. Eşiniz çok üzülür bu konuya annen gelsin babanı peşine takmasın deseler bana çok bozulurdum. O yüzden biraz zaman verin hatta torun hatrına biraz beraber de zaman geçirin ki kızınız korkmasın yabancı gibi düşünmesin 🥰

Aha da yanlış anladım. Ama kendini sıkmaya inan değmez. Çok pimpirik iyi değil. Dedesini,ninesini bilsin. Sevsinler. Burunlarını sokan insan değillerse ise sorun yok. Takmaya bile değmez .
Biz yeni evliyken çok sorun yaşadık aşırı ataerkiller, son zamanlarda sınırlarıma alıştılar karışmıyorlar, bu bahane ile sınırlarımı asarlar diye de korkuyorum bi de ...

Merhaba , Öncelikle çalışan annelerden yorum bekliyorum, Kızlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum, acaba ben yanlış mı düşünüyorum lütfen beni bu konuda aydınlatın eğer haksızsam söyleyin ki bir yanlış yapmayayım, ben çalışmaya başladım eşimle kızıma dönüşümlü olarak bakıyoruz sadece 1 gün öğleye kadar kayinvalidem bize gelip bakıyor( araçla alıp evine yine biz bırakıyoruz) kayınvalideme dedim ki kesinlikle iş, yemek vs istemiyorum kendini yorma sadece kızıma 11 e kadar göz kulak ol yeter ( eşim 11 den sonra eve geliyor) sorun şu ki evim dağınık olabiliyor afedersiniz bazen iç çamaşırlarım kurutma askısında oluyor veyahut yatak odam uygun olmayabiliyor ( normalde bana temizliğe gelen bir abla var sorun sadece ev mahremiyeti temizlik değil) kaynanam ne zaman kızıma bakmaya gelse peşinden kayınbabam da gelmeye başladı, ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu son 3 haftadır kaynanam bize geldikten sonra ardından o da geliyor ve ben aşırı rahatsız olmaya başladım, eşime defalarca dedim uyardım, eşim de üstü kapalı annesini uyardı ama değişen hiçbişey yok , eş ailesi ile hep mesafeliydim ama gel gör ki sadece bir günlüğüne 11 e kadar bakacak şekilde muhtaç oldum , sınırlarımı aşmalarından ve başa dönmekten aşırı korkuyorum, hırçın bir insanım kendimi tutamayıp kalp kırabilme potansiyelim fazla , çok huzursuzum, kızımın da mahrem olarak rahat edemeyeceğini düşünüyorum zaten erkeklerden çok korkuyor ve ağlıyor hemen , biz korktuğunu söyleyerek gelmesin desekte durum değişmedi, torununa düşkün desem değil, adamın derdi gelip konfor rahatlık görmek, evim baya konforlu onlara göre bu açıdan çekici geliyor olabilir çünkü yeni evliyken de benim evime karşı aşırı bir merakları vardı, Allah aşkına abartıyor muyum , ben tuhaf sorunlu biri miyim , bunlar normal şeyler de ben mi sıkıntılıyım, saygı çerçevesinde eleştiriye açığım hanımlar ...
Not: Cevaplarınıza göre bir karar verip bebeğin bakımını ya komple kv den alacağım ya da bu şekilde devam edeceğim, Cevaplarınız çok önemli Anneler !

Dışarıdan yazdıklarınıza göre yorum yapan biri olarak evet ne yazık ki abarttığınızı düşünüyorum.
Bunun için kalp kırarsanız gerçekten hatalı olan siz olursunuz.
Yani kadın gelip çocuğunuza bakıyor ve kocası da ne niyetle olursa olsun karısının yanında geliyor ve geldiği yerde kırk kat yabancı değil.
Ya onların geleceği günler rahatsızlık duyacağınız eşyalarınızı ortadan kaldırıp bu duruma ses etmeyecekseniz ya da kızınızın bakımını kayın validenizden beklemeyeceksiniz.

Şu durumda resmen kadını bakıcı niyetine kullanmış gibi görünüyorsunuz.

Daha önce saçma sapan bir konu açıp kendinizce haddi aşan şeyler yazmıştınız ve sonrasında mecburen üyeliği dondurup gitmiştiniz, o zamanlardan beri isminiz aklımda.
O konudan beri gram ilerleme kaydetmemişsiniz ve evet sorun, takıntı, adını ne koyarsanız koyun sizde
Merhaba , bir yanlışlık var ben hiç üyelik dondurmadım ama çok ban yedim 🤣

Bence düşünce yapınızda haksızsınız. Onlar babaannesi ve dedesi. Sizin eşininizin babası ve annesi. Sevmesenizde bir yerde sizinde anne babanız sayılır sonuçta kayın anne ve baba. Bizim kültürümüz böyle, bu tutumunuz eşininizi de arada bırakıyor. Onuda üzer bir yerden sonra bu durum. Rahatsız olmanızı anlayabilirim, mahremiyet konusundada haklı taraflarınız olabilir ama bununla baş etmelisiniz. Zorunda olmadıkları halde evlerini bırakıp sizin çocuğunuza bakmaya geliyorlar. Burada bir emek bir sevgi söz konusu. Lütfen yapmayın bunu kayınpederiniz belli bir yaşa gelmiş emekli bir adam belliki. Erkekler yaşlanınca çocuktan beter oluyorlar. Tek başına kalamıyor hem eşinin hem torununun yanında olmak istiyor olabilir. Sizin evde rahat etmeleri konforu bulmaları bence övünmeniz gereken bişey çünkü yaşlılar kendi evleri dışında hiç biryerde rahat edemezler. Bakış açınızı değiştirmeye çalışın. Sizin eviniz dağınık olsa, afedersiniz iç çamaşırınız yerlerde bile olsa onlarda aileden bir insanlar evet görüntü hoş olmasa da ev halidir olabilir böyle şeyler. Mahremiyetinize bu kadar düşkün ve mesafeliyseniz kayınpederinize oğlunun evine gelmesin demekten önce siz çocuğunuzu bu insanlara baktırtmamalısınız o zaman. Asla kırmak için yazmadım. Yanlış bişey yazdıysam şimdiden kusuruma bakmayın.

Biz yeni evliyken çok sorun yaşadık aşırı ataerkiller, son zamanlarda sınırlarıma alıştılar karışmıyorlar, bu bahane ile sınırlarımı asarlar diye de korkuyorum bi de ...
Alışmaları bile büyük gelişme. Zaten bakım saati belli. Ona göre evinizi derli toplu bırakırsınız. Önden önlem alırsınız. Siz çizgiyi aşmadıkça ( yani sınırlarınızı sabit tuttukça) onlar bir şey yapamaz. Ama bu panik haliniz arkanızdan konuşulmaya ,nefret edilmeye neden olur. Bunun için de değmez yani.

Sorunlu falan değilsiniz kayinpederin her gün her gün sizin evde ne işi var bikere kimse kimsenin iç çamaşırlarını görmek zorunda değil bı kere onun oğlunun evi değil o orası bu konu sahibinin kocanın ve çocuğun evi .Kayınbaba gelip ekmek su vermiyor kirayı ödemiyor nerden onun evi oluyor hangi kaynananın evi hangi gelinin.Bi sacmalamayalim bence.Evde oğlu yok siz yoksunuz sizi gormeye gelmiyor kahve yerine sizin eve geliyor inşallah sigara falan icmiyordur Bence kayinvalideyi azledin bu görevden eşinizin babasının sizin yatak ev daginikligi çamaşırları gormeside evet mahremiyet koca koca yazmayacağım bı gece önce evde festival olmuştur renkli tüylü bir çamaşırı kaldırmadan apar topar gitmisimndir hadi kayınvalide neysede niye onun kocası bunu görsün kendi babamda görmesin bı zahmet insanlık hali olabilir .Bence başka bir yol bulun kayinvalideniz eşiyle ilgilensin kendi evinde teşekkür edin yoruldunuz diyin başka bir yol bulun .

Kiz ne bileyim adam gençken karısının yüzüne bakmamış birsürü eziyet çektirmiş şimdi de peşinden geziyor, bu dediklerinizi dikkate alacağım inşallah
Konu sahibesi abartıyorsunuz. O adam dediğiniz eşinizin babası öncelikle ifadeler saygılı olmalı.
Aile yapılarınızın farklılıkları sebebiyle sizin düşüncelerinize ters şeyler görüp rahatsızlık duyuyor olabilirsiniz bu çok normal ama bu sizi geçmişte başkalarının yaşadıklarını baz alıp şuan ki düşüncelerinizi oluşturamaz. Zamanında kayınvalideniz ne yaşamışsa yaşamış şimdi bu sizin kayınbabanıza karşı düşman olmanızı gerektirmez. Ayrıca konu çok saptı mesele çocuğunuzun bakımıysa sizin evinize gelip sizin çocuğunuza zaman ayırıyorlarsa lütfen ortamı onlara uygun ayarlayın. Özel alanım diyorsanız yine bu alanı siz koruyacaksınız. 1 gün ya 1 gün çamaşırlarınızı toplayacaksınız. 1 gün evinizi yardımcı bayan gelmeden toplayacaksınız. Çok basit bir denklem eğer istediğiniz bir şey varsa ona göre yol alacaksınız.

Açıkçası sizi tanımama rağmen,bu kadın bir şey yaşamış olmalı ki,bu gerginliğe girmiş dedim.Diger cevaplarınızı göre de eş ailesi ile çok da iyi anılarınız olmadığını anladım.Sorunlu değilsiniz.Yasadiklariniz sonucu bir şeyler içinize sinmiyor ve antipatiklik oluşmuş.Cok doğal.Ama başka seçeneğiz de yoksa biraz oluruna bırakmalısınız bence.Bunu çok kafanızda büyütmeyin,geçici bir süre ve kısıtlı bir zaman nasıl olsa gözüyle bakın.Şu an için hayatınızı kolaylaştıran bir durum anladığım kadarıyla.Evdeki bazı mahrem şeyler için de daha dikkatli olursanız,zaman su gibi gelip geçer.

Sadece 1 gün için kötü olmaya gerek yok. Çamaşır günü belli olsun, o gün don yıkamayıverin🥴. Toplamak zor geliyorsa uygun Bi yere tepin gitsin 😁 gidince asarsınız...

Torun korkuyor gibi şeyler hoş değil. Torunu sonuçta. Adam sapık değilse gelebilir. Canı kanı yani...
Kızım genel olarak ürkek , Yorumunuz için teşekkürler...

Konu sahibesi abartıyorsunuz. O adam dediğiniz eşinizin babası öncelikle ifadeler saygılı olmalı.
Aile yapılarınızın farklılıkları sebebiyle sizin düşüncelerinize ters şeyler görüp rahatsızlık duyuyor olabilirsiniz bu çok normal ama bu sizi geçmişte başkalarının yaşadıklarını baz alıp şuan ki düşüncelerinizi oluşturamaz. Zamanında kayınvalideniz ne yaşamışsa yaşamış şimdi bu sizin kayınbabanıza karşı düşman olmanızı gerektirmez. Ayrıca konu çok saptı mesele çocuğunuzun bakımıysa sizin evinize gelip sizin çocuğunuza zaman ayırıyorlarsa lütfen ortamı onlara uygun ayarlayın. Özel alanım diyorsanız yine bu alanı siz koruyacaksınız. 1 gün ya 1 gün çamaşırlarınızı toplayacaksınız. 1 gün evinizi yardımcı bayan gelmeden toplayacaksınız. Çok basit bir denklem eğer istediğiniz bir şey varsa ona göre yol alacaksınız.
Dedikleriniz çok doğru tek bir yanlışı yok , biz kayinpederimle genel olarak anlaşamayız, aşırı ataerkil ve eski kafalı, oldum olası ısınamadım gitti ...

Yok öyle sapık tarzda bir adam değil sadece çok eski kafalı, ben kızımı daha farklı yetiştirmek isterim , o adama tahammülüm yok gibi ...
Dedenin etki payı o kadar düşük ki emin ol. Benim yeğenlerim 7-24 dede ile. Babam çok seviyor. Küçük yeğen babam ile hem çatışma halinde hem de dedesini çok seviyor😅 yanlışlarını söylüyor. Ama dedesi istese de onun hamurunu yoğuramaz. Hamurunu yoğuran iki kişi olur. Anne ve babaanne. Babaanne sıkıntılı değilse dedeye gelene kadar ohooo.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X